„Sueddeutsche Zeitung”: Putin przegra wojnę, Scholz musi dostarczyć czołgi

Trwa skuteczna kontrofensywa Ukraińców, w wyniku której odbito strategicznie położone miasto Izium, a nieoficjalne informacje mówią o walkach o lotnisko w Doniecku, ucieczce lidera donieckich separatystów Denisa Puszylina i miejscowym dotarciu sił ukraińskich do granicy z Rosją. Najwyraźniej wpływa to zadziwiająco na Niemców.
Olaf Scholz „Sueddeutsche Zeitung”: Putin przegra wojnę, Scholz musi dostarczyć czołgi
Olaf Scholz / EPA/HANNIBAL HANSCHKE Dostawca: PAP/EPA

Putin przegra wojnę, Scholz musi dostarczyć czołgi

– tytułuje swoje omówienie tekstu „SZ” Deutsche Welle.

To, czy ukraińskim siłom zbrojnym udało się doprowadzić w regionie Charkowa do historycznego zwrotu, okaże się dopiero z perspektywy czasu. Pewne jest natomiast, że ofensywa Ukraińców i mające znamiona ucieczki wycofanie się Rosjan, przedstawiane jako „przegrupowanie”, po raz kolejny rozbiły w pył rzekome aksjomaty obowiązujące w Berlinie

– pisze Daniel Broessler na łamach „Sueddeutsche Zeitung”.

„Wojna w Ukrainie weszła w nowy etap” – ocenia niemiecki publicysta, który podaje, że stało się tak dzięki „zachodnim, niemieckim dostawom broni” [!].

 

Niemieckie czołgi dla Ukrainy

Wobec powyższego publicysta wzywa do podjęcia decyzji o dostarczeniu Ukrainie przez Niemcy czołgów Leopard 2. Tym bardziej że argument Scholza, że „Niemcy nie mogą działać na własną rękę” – „nie utrzyma się długo”.

„Władimir Putin przegra rozpoczętą przez siebie wojnę. Być może szybciej, niż myślimy. Ukraińcy są o tym przekonani. Nie ma żadnego rozsądnego powodu, dla którego narody Zachodu miałyby uważać inaczej”

– pisze Broessler.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe