Strzelanina między kibicami w Argentynie

Przed meczem argentyńskiej drugiej ligi piłkarskiej pomiędzy zespołami San Martin Tucuman i CA Belgrano doszło do strzelaniny z udziałem kibiców obu drużyn, w wyniku której zginęła jedna osoba - poinformowała miejscowa policja.
mecz Strzelanina między kibicami w Argentynie
mecz / pixabay.com

Zabójstwo miało miejsce, jak poinformowała argentyńska agencja prasowa Telam, w drodze na stadion. Doszło wówczas do ostrych starć między kibicami miejscowego San Martin Tucuman oraz ekipą przyjezdnych z Belgrano.

Prezes San Martin Tucuman Ruben Moisello przekazał, że w wyniku zamieszek zmarł 36-letni mężczyzna, który został postrzelony w szyję.

Sprawca zidentyfikowany

Lokalna prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie morderstwa - według policji - z premedytacją. Sprawca został już zidentyfikowany.

Po zabezpieczeniu przez policję miejsca zdarzenia i szybkiej interwencji spotkanie mogło odbyć się w zaplanowanym terminie.

"Policja zapewniła nas, że mecz może przebiec normalnie, bez zagrożenia bezpieczeństwa kibiców na stadionie" - przyznał Moisello w radiu DSports.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Z kolei w poniedziałek wieczorem w Buenos Aires zatrzymano 15 osób, a 13 policjantów zostało rannych, gdy wściekli fani Nueva Chicago próbowali dostać się do szatni po przegranej ich drużyny z Almagro 2:2.

Według organizacji pozarządowej "Salvemos al Futbol", starcia na stadionach w Argentynie i poza nimi spowodowały śmierć ponad 300 osób.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe