„Dziś Europa mówi po polsku”. PiS prezentuje nowy spot [WIDEO]

W siedzibie PiS odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Politycy przypomnieli o prorosyjskich działaniach rządu PO-PSL i zaprezentowali spot „Dziś Europa mówi po polsku”.
Konferencja prasowa z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego  „Dziś Europa mówi po polsku”. PiS prezentuje nowy spot [WIDEO]
Konferencja prasowa z udziałem Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego / Screen z kanału YouTube / Super Express

– Po 24 lutego nagle wszyscy nasi przeciwnicy polityczni, zwłaszcza PO, przystroili się w piórka antyrosyjskie. Nagle udają, że zawsze byli sceptyczni i wątpili w politykę niemiecką. Tak nie było. Kto przytulał się do Putina w dniu katastrofy smoleńskiej? Kto mówił, że Nord Stream 2 jest projektem biznesowym? My zawsze przestrzegaliśmy przed tymi wielkimi ryzykami – powiedział szef polskiego rządu.

Tu podał przykłady zachowań przeciwników politycznych PiS, którzy mijali się z prawdą. 

– Nie możemy ulec takiemu wrażeniu, że cała polska klasa polityczna miała takie przekonanie. Pamiętam wyśmiewanie tego, gdy jeździłem od stolicy do stolicy na trzy miesiące przed wybuchem wojny. Kiedy pokazywałem mapy, plany, dokumenty. Dokładnie to się ziściło 24 lutego. Kiedy się już ziściło, to nagle wszyscy nasi przeciwnicy polityczni, zwłaszcza PO, przystroili się w piórka antyrosyjskie – dodał Morawiecki.

– Nagle udają, że zawsze byli sceptyczni i wątpliwi w politykę niemiecką. Tak nie było. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, kto miał rację, a kto błądził. PO myliła się we wszystkich swoich strategicznych przesłankach. Cała strategia geopolityczna legła dziś w gruzach, tam, gdzie w gruzach leżą dziś miasta Ukrainy. Tam leży też strategia i polityka PO z lat 2007–2015 i później. (…) Prezydent Lech Kaczyński mówił, że nie można dawać przyzwolenia na neoimperializm. Symbolem rządów PO na zawsze będzie zaprzestanie budowy gazociągu bałtyckiego – tłumaczył szef rządu.

Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego

W czasie konferencji głos zabrał prezes PiS, który także wygłosił dosadne przemówienie, przypominając postawę politycznych konkurentów. 

– W zaprezentowanym spocie padały słowa o polskiej racji, ale trzeba by to doprecyzować. To była racja jednej formacji, jednej polskiej formacji Zjednoczonej Prawicy, a przede wszystkim Prawa i Sprawiedliwości. To my mówiliśmy o tych niebezpieczeństwach. Mówił o tym mój świętej pamięci brat, prezydent Lech Kaczyński. To było coś, co czyniliśmy konsekwentnie przez wiele lat. A jeśli chodzi o naszych politycznych konkurentów, było zupełnie inaczej. Już w swoim pierwszym przemówieniu, kiedy nastąpiła zmiana władzy w 2007 roku, ówczesny premier stwierdził, że chce porozumienia z Rosją taką, jaka jest, z pełną świadomością tych zbrodni, które Rosja Putina miała już wtedy na sumieniu. A później było bardzo wiele wydarzeń, które potwierdzały tę linię i prowadzoną w sposób konsekwentny. W sposób nieliczący się z faktami. Nawet wtedy, gdy te fakty były bardzo poważnym ostrzeżeniem – podkreślił polityk.

 

„Prawo i Sprawiedliwość od lat mówiło o zagrożeniach ze strony Rosji. W tym czasie rząd @donaldtusk konsekwentnie dogadywał się z Putinem. Dzisiaj przyznają nam rację przywódcy z całej Europy 🇪🇺 Czas na wyciągnięcie wniosków❗Podaj dalej!” – napisał na Twitterze Piotr Müller, prezentując nowy spot.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe