Tekst o Rosji w NATO… zniknął z portalu „Gazety Wyborczej”. Wiceszef MSZ zwraca uwagę

Minister Paweł Jabłoński zwrócił uwagę, że tekst opublikowany na łamach „Gazety Wyborczej”, w którym Radosław Sikorski, jeszcze jako minister spraw zagranicznych stwierdził, że Rosja mogłaby w przyszłości być członkiem NATO, zniknął ze strony wyborcza.pl.
Siedziba Gazety Wyborczej w Warszawie / Flickr.com/agencja.zajac/ (CC BY 2.0) Tekst o Rosji w NATO… zniknął z portalu „Gazety Wyborczej”. Wiceszef MSZ zwraca uwagę
Siedziba Gazety Wyborczej w Warszawie / Flickr.com/agencja.zajac/ (CC BY 2.0)

Sikorski jako minister spraw zagranicznych kilkakrotnie przekonywał, że Rosja – jeżeli spełni pewne warunki – mogłaby być członkiem NATO. Podkreślał przy tym za każdym razem, że aby przystąpić do NATO, Rosja powinna być krajem demokratycznym, gotowym do współpracy i „obliczalnym”.

Zaginiony tekst „GW”

O Rosji w Sojuszu Północnoatlantyckim Sikorski mówił także w marcu 2009 r., co opisali w „Gazecie Wyborczej” Małgorzata Gołota i Paweł Wroński. Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński zwrócił jednak uwagę, że tekst… zniknął.

„Ciekawa sprawa, wygląda że @gazeta_wyborcza naprawdę skasowała z archiwum tekst M.Gołoty i P.Wrońskiego o tym jak R.Sikorski zapraszał Rosję do sojuszu… Co państwo na to @MalgosiaGolota @PawelWronskigw? Swoją drogą – w „GW” tacy światowi, a nie slyszeli o „efekcie Streisand”?” – napisał polityk PiS.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe