Kuriozalne wystąpienie Jachiry. Zobacz, jak zareagował Terlecki [WIDEO]

– Znamy Wiedeń z bogato zdobionych kamienic, Mozarta, fenomenalnych koncertów noworocznych, ale chciałabym spytać posła Kaczyńskiego, co takiego tam zobaczył, że poczuł się wyobcowany kulturowo. Panie pośle, gdzie pan tam się zapodział – pytała szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego z sejmowej mównicy posłanka Klaudia Jachira.
Klaudia Jachira Kuriozalne wystąpienie Jachiry. Zobacz, jak zareagował Terlecki [WIDEO]
Klaudia Jachira / fot. YouTube / Janusz Jaskółka

– Szeregowy pośle Kaczyński, szanowny marszałku, wysoka izbo, korzystając z okazji, że rozmawiamy o umowie, która została podpisana w Wiedniu w 1988 roku, chciałabym przypomnieć izbie, że chwilę później stolicę Austrii odwiedził prezes Jarosław Kaczyński. I jak stwierdził, zobaczył, że jest w innej strefie kulturowej – mówiła podczas swojego sejmowego wystąpienia posłanka KO Klaudia Jachira.

"Gdzie pan tam się zapodział?"

– Znamy Wiedeń z bogato zdobionych kamienic, Mozarta, fenomenalnych koncertów noworocznych, ale chciałabym spytać posła Kaczyńskiego, co takiego tam zobaczył, że poczuł się wyobcowany kulturowo. Panie pośle, gdzie pan tam się zapodział? – zapytała prezesa PiS.

Jej zdaniem prezes Kaczyński „ma podzielić się tym doświadczeniem, bo to nie jest jego prywatna sprawa”. – Być może ta jedna wiedeńska trauma sprzed 33 lat wpływa teraz na antyeuropejską politykę, którą uprawia pan i pańska ekipa. Mamy prawo to wiedzieć – zakończyła swoje wystąpienie po czym zeszła z mównicy.

– Oszołomieni poziomem wystąpienia idziemy dalej – podsumował ironicznie wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe