„Wszystkie rządy, także PO-PSL, bały się ekologów”. Polityk PSL gorzko o przekopie Mierzei Wiślanej

Trzeba jasno powiedzieć, że przekop Mierzei Wiślanej ożywi region turystycznie. Po rozpoczęciu przez Rosję wojny na Ukrainie mamy taką sytuację, że wyjazd przez Cieśninę Piławską jest całkowicie zablokowany. Turystyka ma w PKB bardzo ważne znaczenie – mówi poseł PSL Marek Sawicki.
 „Wszystkie rządy, także PO-PSL, bały się ekologów”. Polityk PSL gorzko o przekopie Mierzei Wiślanej
/ fot. YouTube / e droneye

Już w sobotę 17 września nastąpi oficjalne otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej. Data nie została wybrana przypadkowo. – Ten symboliczny moment, tragiczny dla Polski, chcemy przełamać przez rozpoczęcie żeglugi – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

17 września to rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku.

Gorzkie słowa posła PSLPolityk PSL Marek Sawicki w rozmowie z portalem i.pl przyznał, że w demokratycznej Polsce po 1989 r. „nie było odważnych, by zrobić przekop”. – Wszystkie rządy po kolei, także rząd PO-PSL, bały się ekologów – powiedział były minister rolnictwa.

– Trzeba jasno powiedzieć, że przekop Mierzei Wiślanej ożywi region turystycznie. Po rozpoczęciu przez Rosję wojny na Ukrainie mamy taką sytuację, że wyjazd przez Cieśninę Piławską jest całkowicie zablokowany. Turystyka ma w PKB bardzo ważne znaczenie – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe