Wykład robi furorę w rosyjskim internecie. Rosyjski ekspert porównuje gospodarki Rosji i Polski [WIDEO]

Będę porównywać do Polski. Ciągle w telewizji nadają, jaka Polska jest zła, taka i siaka, a Polska zwiększyła swoje PKB dwuipółkrotnie! – mówi na nagraniu prof. Bułat Nigmatulin.
prof. Bułat Nigmatulin Wykład robi furorę w rosyjskim internecie. Rosyjski ekspert porównuje gospodarki Rosji i Polski [WIDEO]
prof. Bułat Nigmatulin / fot. YouTube / Andromeda

Popularny w serwisie kanał YouTube „Andromeda” opublikował nagranie wraz z komentarzem pochodzące z 22 września 2020 r., którego bohaterem jest 77-letni matematyk i chemik prof. Bułat Nigmatulin, w przeszłości m.in. wiceminister ds. energii atomowej Federacji Rosyjskiej.

„Będę porównywać do Polski”

Rosjanin w swoim krótkim wykładzie przedstawił najważniejsze problemy rosyjskiej gospodarki. Warto zwrócić uwagę, że porównywał Rosję na tle krajów Unii Europejskiej, a przede wszystkim Polski, którą wielokrotnie wymieniał w swoim wystąpieniu.

Będę porównywać do Polski. Ciągle w telewizji nadają, jaka Polska jest zła, taka i siaka, a Polska zwiększyła swoje PKB o 2,5 raza! Jesteśmy zacofani! Mamy tempo wzrostu PKB poniżej 1 proc. W Polsce? 3,5 proc.! W kategorii PKB per capita jesteśmy mniej więcej na 50. miejscu, 15 proc. mniejsi od Polski, a w latach 90. Polska była gorsza od nas!

– prof. mówił Nigmatulin.

„Polecam wszystkim obejrzenie tego materiału z kanału youtuberki Andromeda. To wyciągnięty z Rusnetu wykład rosyjskiego eksperta który biada, że ostatnie 30 lat Rosji to zapaść cywilizacyjna i "wyprzedziła nas Polska!". Wykład ten robi furorę w Rusnecie” – pisze szef Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe