Kuriozalne słowa rumuńskiego polityka o Ukrainie. Wspomina też o Polsce

Były szef rumuńskiego ministerstwa spraw zagranicznych Andrei Marga, wypowiedział zaskakujące słowa. Polityk stwierdził, że Ukraina znajduje się w "nienaturalnych granicach". Na odpowiedź ambasady Ukrainy w Bukareszcie nie musiał długo czekać.
Andrei Marga  Kuriozalne słowa rumuńskiego polityka o Ukrainie. Wspomina też o Polsce
Andrei Marga / Screen z kanału YouTube Biserica VIA


Andrei Marga, wygłosił swoje przemyślenia w czasie prezentacji swojej książki "Los demokracji".
 

Kuriozalna wypowiedź rumuńskiego polityka

– Potwierdzam to z całą odpowiedzialnością, Ukraina znajduje się w nienaturalnych granicach. Zakarpacie Węgrom, Galicję Polsce, Bukowinę Rumunii oraz Donbas i Krym Rosji. To wszystko są terytoria innych państw, a nie Ukrainy – ogłosił były minister.

Na tym jeszcze nie koniec. Marga dodawał, że „Rumunia powinna trzymać się trochę dalej od wojny”. Były szef rumuńskiego MSZ przewiduje, że konflikt doprowadzi ostatecznie do porozumienia między USA, Chinami, Rosją i Unią Europejską.

Do słów Margi odniosła się ambasada Ukrainy w Bukareszcie, przekazując, że są "niedopuszczalne w żadnych okolicznościach".

– Takie oświadczenia są szczególnie rażącym naruszeniem w czasie, gdy Ukraina heroicznie broni swojej niepodległości i bezpieczeństwa całej Europy – poinformowała ambasada Ukrainy. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe