"Łyman został już wyzwolony". Ukraińcy mieli uwolnić kolejne strategicznie położone miasto

Jak informuje w mediach społecznościowych Konrad Muzyka - ekspert i niezależny analityk obronny zajmujący się Rosją i Białorusią - Ukraińcy mieli wyzwolić strategicznie położone miasto Łyman w obwodzie donieckim.
/ Tysol

Ukraińcy wyzwolili kolejne ważne miasto? 

To jest moja mapa i nie, nie pomyliłem się. Łyman najprawdopodobniej został już wyzwolony

– napisał Konrad Muzyk na Twitterze, do wpisu dołączając mapę z oznaczeniem wyzwolonego miasta. Gdy jeden z internautów wyraził wątpliwość, czy informacja ta jest prawdziwa, Muzyka odparł, że została potwierdzona kilka godzin temu w dwóch źródłach.

Interesujące- #Rosja źródła działające w ramach aparatu #propaganda komunikują, iż sytuacja RU w m. Lyman jest bardzo trudna. Miasto ma być właśnie atakowane z 2 stron, a obrońcy mają utrzymywać pozycje pomimo poważnych strat. Kolejna porażka Rosjan wydaje się być blisko.

– pisał w poniedziałek na Twitterze Michał Marek, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa i dezinformacji.

Łyman - strategicznie położone miasto

W poniedziałek wielu ekspertów prognozowało, że ukraińska ofensywa rozpoczęta w obwodzie charkowskim będzie kontynuowana, a kolejny kierunek ataków to Łyman w Donbasie. 

Ołeh Żdanow, ukraiński ekspert do spraw wojskowości przekazał, że zdobycie tego miasta jest tak istotne, ponieważ otwiera drogę do wyzwolenia kolejnych miejscowości w obwodzie ługańskim.

Jeśli ukraińska armia zdobędzie Łyman, wówczas będzie mogła uderzyć na Siewierodonieck, na wschodnią jego część i zająć aglomeracje Siewierodoniecka i Lisiczańska

– przekazał Żdanow. 

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe