Dziennikarka „Newsweeka” rozpływa się nad Sikorskim: „Kandydat na prezydenta” [WIDEO]

Dziennikarka tygodnika „Newsweek” Renata Grochal wskazała Radosława Sikorskiego jako kandydata na prezydenta RP. Opinię tę wygłosiła zaledwie kilka dni po tym, jak polityk opublikował kompromitujący wpis dot. uszkodzenia nitek Nord Stream i rzekomym wpływie Stanów Zjednoczonych na ten incydent, wywołując międzynarodowy skandal.
Radosław Sikorski | Renata Grochal Dziennikarka „Newsweeka” rozpływa się nad Sikorskim: „Kandydat na prezydenta” [WIDEO]
Radosław Sikorski | Renata Grochal / screen YT - EP / screen wideo - RadioZet.pl

Przypomnijmy: w ostatnich dniach w mediach głośno było na temat wpisu europosła Radosława Sikorskiego, który został przez niego zamieszczony na Twitterze. Polityk napisał w nim „Thank you, USA” i dołączył zdjęcie z miejsca wzburzenia wody na Bałtyku z powodu wydobywania się gazu z gazociągu Nord Stream.

W związku z wpisem na Sikorskiego spadła prawdziwa fala krytyki, nawet w jego własnej partii.

Czytaj więcej: Skandaliczny wpis Sikorskiego. Politycy PO załamują ręce: „Uzależnił się od zasięgów”

Czytaj więcej: Radosław Sikorski wywołał międzynarodowy skandal. Poruszenie na całym świecie po tym, co zrobił b. minister rządu Tuska

Dziennikarka „Newsweeka”: „Sikorski kandydatem na prezydenta”

Tymczasem dziennikarka tygodnika „Newsweek” Renata Grochal wskazała Radosława Sikorskiego jako… kandydata na prezydenta RP. Opinię tę wygłosiła zaledwie kilka dni po tym, jak polityk skompromitował się nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej feralnym wpisem.

Nie wiem, czy Trzaskowski byłby dobry kandydatem na prezydenta. Byłby świetnym ministrem spraw zagranicznych, mógłby objąć jakąś funkcję w UE, ale na prezydenturę ma jeszcze czas. Myślę, że Donald Tusk albo Sikorski byliby lepszymi kandydatami na prezydenta niż Rafał Trzaskowski

– powiedziała Grochal na antenie Radia ZET

.

Radosław Sikorski? No nie wiem, nie wiem

– zdziwiła się prowadząca program red. Beata Lubecka.

Radosław Sikorski, były szef MSZ, były szef MON, czyli dwie kluczowe kompetencje prezydenta, bo prezydent ma kompetencje w polityce zagranicznej i obronności. Sikorski ma znakomite kontakty międzynarodowe. Pierwszą damą byłaby jego małżonka Anne Applebaum. Publicystka, autorka książek światowej klasy i sławy. Myślę, że to by była para prezydencka, która mogłaby Polsce bardzo dużo wizerunkowo pomóc

– odpowiedziała Renata Grochal.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Znana prokurator ujawniała informacje ze śledztwa Trzaskowskiemu? Ewa Wrzosek jak Mahatma Gandhi Wiadomości
Znana prokurator ujawniała informacje ze śledztwa Trzaskowskiemu? Ewa Wrzosek "jak Mahatma Gandhi"

Prokuratura Regionalna w Szczecinie w czwartek skierowała do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorkom: Ewie Wrzosek i Małgorzacie M. Obie zawieszono na pół roku. Zarzuty, które śledczy zamierzają im przedstawić, dotyczą przekazania osobom nieuprawnionym informacji z toczącego się postępowania, niedopełniania obowiązków służbowych i - wobec prok. Ewy Wrzosek - także zaangażowania się w działalność polityczną.

Jarosław Kaczyński: Niemcy musza ponieść ciężkie straty reputacyjne Wiadomości
Jarosław Kaczyński: Niemcy musza ponieść ciężkie straty reputacyjne

Będziemy pokazywali, że Niemcy nie rozliczyli się ze zbrodni. Oni muszą ponieść ciężkie straty reputacyjne - mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński, który odnosił się do egzekwowania zadośćuczynienia od Niemiec za II wojnę światową.

Incydent w Pałacu Bunckingham? Jest reakcja księcia Williama Wiadomości
Incydent w Pałacu Bunckingham? Jest reakcja księcia Williama

29 listopada w Pałacu Buckingham małżonka króla Karola III Camilla zorganizowała spotkanie, które dotyczyło przemocy wobec kobiet.

Szokujące słowa Macrona: Zachód powinien rozważyć gwarancje bezpieczeństwa dla Rosji Wiadomości
Szokujące słowa Macrona: "Zachód powinien rozważyć gwarancje bezpieczeństwa dla Rosji"

Zachód powinien rozważyć, jak odpowiedzieć na zgłaszaną przez Rosję potrzebę uzyskania gwarancji bezpieczeństwa, jeśli Władimir Putin zgodzi się na negocjacje w celu zakończenia wojny z Ukrainą - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron. Europa musi zacząć przygotowania do budowy nowej architektury bezpieczeństwa na kontynencie i zastanowić się, jak ma ona wyglądać w przyszłości - dodał.

 ETS to złodziejski system Wiadomości
"ETS to złodziejski system"

Poselski projekt ustawy o zawieszeniu systemu handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych (ETS) trafił do Sejmu. Na jego temat w wywiadzie z Radiem Maryja wypowiedział się wiceminister sprawiedliwości – Michał Woś.

Skandal wokół rosyjskojęzycznych mediów nadających z Łotwy. Łotysze wściekli Wiadomości
Skandal wokół rosyjskojęzycznych mediów nadających z Łotwy. Łotysze wściekli

Do skandalu doszło na Łotwie w związku z działalnością na terytorium tego państwa opozycyjnej rosyjskiej telewizji "Dożd". Chodzi dokładnie o słowa dziennikarza stacji, który miał stwierdzić, że kanał udziela pomocy zmobilizowanym Rosjanom w zdobyciu "sprzętu i podstawowych wygód na froncie".

50 lat postępu. Stany Zjednoczone zaprezentowały nowy bombowiec strategiczny B-21 Raider Wiadomości
"50 lat postępu". Stany Zjednoczone zaprezentowały nowy bombowiec strategiczny B-21 Raider

Siły Powietrzne USA przedstawiły swój najnowszy bombowiec nuklearny stealth B-21. Jest to pierwsza tego typu konstrukcja od 30 lat.

Brytyjskie media alarmują. Rosja w ten sposób ma omijać embargo na ropę Wiadomości
Brytyjskie media alarmują. Rosja w ten sposób ma omijać embargo na ropę

Rosja po cichu zgromadziła flotę ponad 100 starzejących się tankowców, aby za ich pomocą obchodzić ograniczenia na sprzedaż ropy, które Zachód nałożył na Moskwę po jej inwazji na Ukrainę - podał w sobotę "Financial Times", przywołując opinie analityków rynku.

[Nasz Patronat] To już dzisiaj! 19.00. Tutaj obejrzysz premierę wstrząsającej animacji o Dzieciach Zamojszczyzny Wiadomości
[Nasz Patronat] To już dzisiaj! 19.00. Tutaj obejrzysz premierę wstrząsającej animacji o "Dzieciach Zamojszczyzny"

110 000 osób deportowanych z ponad 300 wsi, w tym 30 000 dzieci, które skradziono rodzicom i przeznaczono do germanizacji. Wielu zabitych i rannych. Stracony dorobek całego życia. To bilans działalności Niemców na Zamojszczyźnie. "Miałem jasne włosy i niebieskie oczy" - nosi tytuł animacji o "Dzieciach Zamojszczyzny", przygotowanej przez Fundację Pamięci Narodów. Premiera dzisiaj o 19.00.

Francuski dziennikarz szydził z reprezentacji Polski. Spotkał się z odpowiedzią Ludovica Obraniaka Wiadomości
Francuski dziennikarz szydził z reprezentacji Polski. Spotkał się z odpowiedzią Ludovica Obraniaka

Już jutro reprezentacja Polski zmierzy się z Francją w ramach 1/8 fazy pucharowej mundialu w Katarze. Przed tym spotkaniem można wywnioskować z pewnych komentarzy, które napływają wprost z Francji, że "trójkolorowi" czują się bardzo pewnie. Ich nastawienie starał się ostudzić Ludovic Obraniak – były reprezentant Polski.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe