Sensacja w Pałacu Buckingham. Po koronacji Karola III decyzja Elżbiety II może zostać zmieniona

"Po koronacji Karola III mogą zostać wprowadzone poważne zmiany w kwestii tytułowania Camilli Parker-Bowles" - informuje „The Telegraph”. Zagraniczne doniesienia cytuje portal wprost.pl.
król Karol III Sensacja w Pałacu Buckingham. Po koronacji Karola III decyzja Elżbiety II może zostać zmieniona
król Karol III / Wikimedia Commons / domena publiczna

Trwają przygotowania do koronacji Karola III. Niedawno ogłoszono oficjalną datę tego wydarzenia. Syn królowej Elżbiety II stanie się królem 6 maja 2023 r. Zanim do tego dojdzie, Pałac Buckingham ma konkretne plany wobec żony, arystokraty - Camilli Parker Bowles - o czym informują zagraniczne media. 

Podczas uroczystości w ramach Platynowego Jubileuszu Elżbieta II podjęła ważną decyzję odnośnie przyszłości Camilli Parker-Bowles. Królowa oświadczyła, że chce, aby Camilla została „Queen Consort”, jak zwyczajowo określane są małżonki panujących władców. Tak też się stało -  po śmierci królowej Elżbiety II, Camilla otrzymała przydomek "królowej małżonki". Przyjęła go ze względu na szacunek do Brytyjskiej Korony.

Sensacja w Pałacu Buckingham

Wprost.pl przypomina, że na początku października dziennikarz „The Times” przekazał, że król Karol IIIwystosował specjalny apel do redakcji brytyjskich mediów. Zastępca redaktora naczelnego „The Times” ujawnił, że brytyjski król zasugerował, aby Camillę Parker-Bowles nazywać „królową Camillą” lub po prostu „królową”, rezygnując z członu „małżonka”. 

Jak podaje „The Telegraph” - cytowany przez Wprost.pl po koronacji Karola III, którą zaplanowano na 6 maja 2023 roku, słowo „małżonka” może oficjalnie zniknąć z tytułu Camilii Parker-Bowles. "Pałac Buckingham rozważa taki krok, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta po sprawdzeniu, jak na zmiany zareaguje opinia publiczna" - czytamy. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Zełenski zaskoczył ukraińskich żołnierzy. Przyjechał do Słowiańska Wiadomości
Zełenski zaskoczył ukraińskich żołnierzy. Przyjechał do Słowiańska

We wtorek 6 listopada, w czasie ukraińskiego Dnia Sił Zbrojnych, prezydent Wołodymyr Zełenski opublikował wideo, w którym zwrócił się do wszystkich żołnierzy. Nagranie nie pochodziło jednak z prezydenckiego gabinetu, a z Donbasu.

Finowie zaniepokojeni. Tajemnicze dźwięki przy granicy z Rosją Wiadomości
Finowie zaniepokojeni. Tajemnicze dźwięki przy granicy z Rosją

Jak donosi fiński dziennik "Ilta-Sanomat" Finowie od pewnego czasu uskarżają się na tajemniczy hałas w pobliżu granicy z Rosją. Nie brakuje teorii na temat tego, skąd dźwięki mogą pochodzić. Sprawą zajęły się już służby.

Nie żyje dziennikarz Polskiego Radia. Przez lata związany z Radiem Kierowców Wiadomości
Nie żyje dziennikarz Polskiego Radia. Przez lata związany z Radiem Kierowców

Nie żyje Jarosław Kawecki, który był dziennikarzem Polskiego Radia. Przez wiele lat współpracował z Radiem Kierowców. Słuchacze mogli zapamiętać go dzięki jego charakterystycznemu głosowi.

Rosja wycofa się z Ukrainy bez porozumienia? Antony Blinken ostrzega Wiadomości
Rosja wycofa się z Ukrainy bez porozumienia? Antony Blinken ostrzega

– Rosja może szukać sposobu na wycofanie się z wojny z Ukrainą bez negocjowania porozumienia pokojowego. Jeśli Kreml próbowałby doprowadzić do takiej sytuacji, byłoby to podyktowane chęcią przegrupowania wojsk w celu ponownego ataku – ostrzegł sekretarz stanu USA Antony Blinken, cytowany przez dziennik „The Wall Street Journal”.

„Premia się należy”. Premier zabrał głos ws. pieniędzy dla piłkarzy Wiadomości
„Premia się należy”. Premier zabrał głos ws. pieniędzy dla piłkarzy

– Uważam, że jakaś premia się należy naszym piłkarzom, ponieważ wyszli rzeczywiście z grupy, w ogóle przecież grali naprawdę nieźle – powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z serwisem wPolsce.pl.

Zamknięto jarmarki bożonarodzeniowe w Düsseldorfie. Ewakuowano ludzi Wiadomości
Zamknięto jarmarki bożonarodzeniowe w Düsseldorfie. Ewakuowano ludzi

W poniedziałek służby policyjne zdecydowały o zamknięciu wszystkich jarmarków bożonarodzeniowych na Corneliusplatz w Düsseldorfie. Ewakuowano ludzi, którzy znajdowali się na miejscu.

Sąd zdecydował w sprawie Barbary K.-Sz. Wiadomości
Sąd zdecydował w sprawie Barbary K.-Sz.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie złoży zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego w Pruszkowie o umorzeniu postępowania przeciwko Barbarze K.-Sz., oskarżonej o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy – dowiedziała się PAP. Artystka nazwała funkcjonariuszy „maszynami bez mózgów oraz mordercami”.

Węgry zablokowały miliardy euro unijnej pomocy dla Ukrainy Wiadomości
Węgry zablokowały miliardy euro unijnej pomocy dla Ukrainy

Rząd Węgier zablokował porozumienie w sprawie pakietu pomocowego dla Ukrainy o wartości 18 mld euro – poinformował we wtorek w Brukseli minister finansów Węgier Mihaly Varga, cytowany przez portal Euronews.

Akcja CBŚP w Zabrzu. Uzbrojony mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu Wiadomości
Akcja CBŚP w Zabrzu. Uzbrojony mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu

Jak informują lokalne media, naprzeciw Zespołu Szkół nr 10 przy ulicy Chopina w Zabrzu doszło do interwencji CBŚP. Wszystko za sprawą mężczyzny, który zaminował się w kamienicy.

Premier Morawiecki o KPO: „Opozycja szuka sojuszników na obrzeżach naszego obozu” Wiadomości
Premier Morawiecki o KPO: „Opozycja szuka sojuszników na obrzeżach naszego obozu”

W sprawie KPO opozycja szuka też sojuszników gdzieś tam na obrzeżach naszego obozu. W ten sposób najbardziej zagorzali radykałowie, którzy cieszyliby się, żeby środków unijnych nie było, z jednej i drugiej strony łączą się – ocenił premier Mateusz Morawiecki.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe