Opozycja i kasta ogłosiły, że "ETPCz zakazał działania Izbie Sądu Najwyższego". Były senator PO bezlitośnie je wyśmiał

- Na wniosek prawników z Wolnych Sądów ETPCz [Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu - przyp. red.] zakazuje działania Izbie Kontroli Nadzw. i Spraw Publ. - to przełomowe zabezpieczenie. Izba i działający w niej neo-sędziowie naruszają Konwencję (zakazano rozpoznawiania skarg nadzw. złożonych przez Z. Ziobrę przeciwko sędziemu Żurkowi) - ogłosił aktywista inicjatywy "Wolne Sądy" mec. Michał Wawrykiewicz. A za nim zawołali politycy opozycji totalnej.
Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu Opozycja i kasta ogłosiły, że
Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu / Wikipedia CC BY-SA 3,0 CherryX

- Kolejne przełomowe zabezpieczenie ETPC! Trybunał w Strasburgu zakazał działania Izbie Kontroli Nadz. i Spraw Publicznych SN! Izba nie jest sądem, bo neosędziowie nie są sędziami. Tych pseudoreform i pseudosądów nie da się już naprawić. Do kosza z nimi!

- rozgorączkowała się poseł Koalicji Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz

 

Niezupełnie

- Stwierdzenie, iż ETPCz zakazał działania Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych jest nieprawdziwe. Trybunał nie jest władny, aby orzekać o legalności istnienia organów sądowniczych, bowiem rozpatruje, jak sama nazwa wskazuje, skargi dotyczące naruszenia praw człowieka.

- tłumaczy Arkadiusz Koper, radca prawny i menedżer spółek skarbu państwa

- ETPCz nie jest żadnym sądem. Jest trybunałem. Orzekają tam nie sędziowie, ale wybrani przez polityków trybunaliści.

- dopowiada sędzia Konrad Wytrykowski.

- Jest taki sąd zwany ETPCz w pięknym Strasburgu. Podlega, od dawna bezcelowej Radzie Europy. Figlarze ci orzekli, że Izba KNiSP Sądu Najwyższego narusza standardy Konwencji Praw Człowieka. W efekcie tego mamy w Polsce również nielegalnych Prezydenta, Sejm i Senat. I jak tu żyć…?

- szydzi mec. Robert Smoktunowicz, były dwukrotny senator PO i jej współzałożyciel.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Premia się należy. Premier zabrał głos ws. pieniędzy dla piłkarzy Wiadomości
"Premia się należy". Premier zabrał głos ws. pieniędzy dla piłkarzy

Uważam, że jakaś premia się należy naszym piłkarzom, ponieważ wyszli rzeczywiście z grupy, w ogóle przecież grali naprawdę nieźle – powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z serwisem wPolsce.pl.

Zamknięto jarmarki bożonarodzeniowe w Düsseldorfie. Ewakuowano ludzi Wiadomości
Zamknięto jarmarki bożonarodzeniowe w Düsseldorfie. Ewakuowano ludzi

W poniedziałek służby policyjne zdecydowały o zamknięciu wszystkich jarmarków bożonarodzeniowych na Corneliusplatz w Düsseldorfie. Ewakuowano ludzi, którzy znajdowali się na miejscu.

Sąd zdecydował w sprawie Barbary K.-Sz. Wiadomości
Sąd zdecydował w sprawie Barbary K.-Sz.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie złoży zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego w Pruszkowie o umorzeniu postępowania przeciwko Barbarze K.-Sz., oskarżonej o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy - dowiedziała się PAP. Artystka nazwała funkcjonariuszy "maszynami bez mózgów oraz mordercami".

Węgry zablokowały miliardy euro unijnej pomocy dla Ukrainy Wiadomości
Węgry zablokowały miliardy euro unijnej pomocy dla Ukrainy

Rząd Węgier zablokował porozumienie w sprawie pakietu pomocowego dla Ukrainy o wartości 18 mld euro – poinformował we wtorek w Brukseli minister finansów Węgier Mihaly Varga, cytowany przez portal Euronews.

Akcja CBŚP w Zabrzu. Uzbrojony mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu Wiadomości
Akcja CBŚP w Zabrzu. Uzbrojony mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu

Jak informują lokalne media, naprzeciw Zespołu Szkół nr 10 przy ulicy Chopina w Zabrzu doszło do interwencji CBŚP. Wszystko za sprawą mężczyzny, który zaminował się w kamienicy.

Premier Morawiecki o KPO: „Opozycja szuka sojuszników na obrzeżach naszego obozu” Wiadomości
Premier Morawiecki o KPO: „Opozycja szuka sojuszników na obrzeżach naszego obozu”

W sprawie KPO opozycja szuka też sojuszników gdzieś tam na obrzeżach naszego obozu. W ten sposób najbardziej zagorzali radykałowie, którzy cieszyliby się, żeby środków unijnych nie było, z jednej i drugiej strony łączą się – ocenił premier Mateusz Morawiecki.

Niegrzeczne zachowanie syna Messiego. Oto, co zrobił na trybunach [WIDEO] Wiadomości
Niegrzeczne zachowanie syna Messiego. Oto, co zrobił na trybunach [WIDEO]

Jak donosi „The Sun”, podczas meczu Argentyny z Australią doszło do nietypowej sytuacji na trybunach. Bohaterem zdarzenia był Mateo, jeden z synów Messiego. Chłopiec nie zachował się najlepiej. Na szczęście jego mama Antonela błyskawicznie zareagowała na to, co robił.

Turcja. Katastrofa samolotu sił powietrznych Wiadomości
Turcja. Katastrofa samolotu sił powietrznych

„Niedaleko miejscowości Konya w centralnej części kraju doszło do katastrofy samolotu szkoleniowego F-5” – informuje turecki dziennik „Sabah”.

„Nie chodzi tu tylko o kwestię polityczną, ale o godność Polski”. Wiceminister Mularczyk o reparacjach Wiadomości
„Nie chodzi tu tylko o kwestię polityczną, ale o godność Polski”. Wiceminister Mularczyk o reparacjach

Wiceminister Arkadiusz Mularczyk udał się na dwudniową wizytę do Berlina. Podczas rozmowy z agencją prasową dpa podniósł, jak wielkie znaczenie ma dla Polski temat niemieckich reparacji wojennych. – Nie chodzi tu tylko o kwestię polityczną, ale o godność Polski – stwierdza. 

Koreańskie czołgi i armatohaubice już w Polsce. Szef MON: To pierwsza partia Wiadomości
Koreańskie czołgi i armatohaubice już w Polsce. Szef MON: To pierwsza partia

– Negocjacje ze stroną koreańską rozpoczęliśmy w maju, w lipcu podpisaliśmy umowy, a dziś koreańskie czołgi K2 i armatohaubice K9 są już na polskiej ziemi. To pierwsza partia – w przyszłym roku kolejne dostawy – powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe