Żenujące słowa Tuska w Sandomierzu. "Jeśli tam będzie zdeterminowany pisior..."

Donald Tusk pojawił się z wizytą w Sandomierzu. Lider Platformy Obywatelskiej wypowiedział się między innymi na temat uczciwości wyborów. Nie zabrakło przy tym negatywnych słów na temat aktualnego rządu Zjednoczonej Prawicy.
 Żenujące słowa Tuska w Sandomierzu.
/ PAP/Piotr Polak/Donald Tusk w Sandomierzu

Donald Tusk pojawił się w Sandomierzu, gdzie skrytykował w trakcie spotkania z wyborcami rząd Zjednoczonej Prawicy za brak pozyskania środków z Unii Europejskiej. Były przewodniczący Rady Europejskiej mówił również o uczciwości wyborów. Według Tuska bardzo ważna w przyszłorocznych wyborach będzie kwestia ich kontroli.

– Niestety sfałszowanie wyborów, jeśli tam będzie zdeterminowany pisior, a ktoś pójdzie sobie na obiad, to to jest minuta, żeby unieważnić dziesiątki głosów, bo się dostawia krzyżyk dodatkowy i głos jest nieważny i oni naprawdę mają nieźle to opanowane – stwierdził.

Wybory prezydenckie nie były uczciwe?

Donald Tusk wspomniał także o wyborach prezydenckich, które odbyły się w 2020 roku.  Jego zdaniem gdyby były one uczciwe, to prezydentem nie zostałby Andrzej Duda, lecz Rafał Trzaskowski.

– Gdyby wybory były uczciwe, ostatnie wybory prezydenckie, prezydentem RP byłby Rafał Trzaskowski, a nie Andrzej Duda. I nie mówię tutaj o tych słynnych DPS-ach tylko i o tym, co zrobili z głosami na emigracji – stwierdził.

– O różnych innych takich machlojkach ewidentnych, ale mówię o tym, co się działo przed wyborami i w czasie kampanii wyborczej. Wszyscy obserwatorzy międzynarodowi, którzy przyjechali do Polski obserwować te wybory, byli właściwie jednomyślni w ocenie. W Polsce są jeszcze wolne wybory, ale nie ma uczciwych wyborów – dodał były premier.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
W polityce unijnej Niemcy ostentacyjnie działają przeciwko nam Wiadomości
"W polityce unijnej Niemcy ostentacyjnie działają przeciwko nam"

Wiceszef MON Marcin Ociepa udzielił wywiadu Wprost.

Ewa Chodakowska zachorowała na nowotwór. Przeszłam operację usunięcia Wiadomości
Ewa Chodakowska zachorowała na nowotwór. "Przeszłam operację usunięcia"

Ewa Chodakowska podzieliła się z internautami przejmującym wyznaniem. Okazuje się, że niedawno przeszła zabieg, który był zabiegiem usunięcia nowotworu.

To zmiana zasady. Zaskakująca decyzja FIFA przed meczem Polska-Argentyna Wiadomości
"To zmiana zasady". Zaskakująca decyzja FIFA przed meczem Polska-Argentyna

Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował na Twitterze o zaskakującej zmianie podjętej przez FIFA dot. sędziowania w meczu Polska - Argentyna.

Strzelanina podczas akcji CBŚP w Straszynie. Nie żyje napastnik Wiadomości
Strzelanina podczas akcji CBŚP w Straszynie. Nie żyje napastnik

Strzelanina w Straszynie w gminie Pruszcz Gdańsku. Jak podało Radio Gdańsk do zajścia doszło w trakcie akcji zatrzymania podejrzanego przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Prokuratura potwierdziła, że doszło do użycia broni.

To koniec partii KORWiN. Mentzen podjął decyzję Wiadomości
To koniec partii KORWiN. Mentzen podjął decyzję

Nowy prezes partii KORWiN Sławomir Mentzen poinformował na Twitterze, iż ugrupowanie zmienia nazwę.

Pobito wójta gminy Lidzbark Warmiński. Trafił do szpitala Wiadomości
Pobito wójta gminy Lidzbark Warmiński. Trafił do szpitala

Wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis został poważnie pobity podczas balu charytatywnego. Mężczyzna trafił do szpitala. Sprawą zajęła się policja.

Nie żyje aktor znany ze „Strażnika Teksasu” Wiadomości
Nie żyje aktor znany ze „Strażnika Teksasu”

Media obiegła przykra wiadomość. Nie żyje Clarence Gilyard Jr., któremu największą popularność przyniosły role w „Strażniku Teksasu” oraz „Szklanej pułapce”. Gwiazdor odszedł w wieku 66 lat.

Na Hawajach wybuchł największy na świecie aktywny wulkan [WIDEO] Wiadomości
Na Hawajach wybuchł największy na świecie aktywny wulkan [WIDEO]

Obudził się największy czynny wulkan świata. Ostatni raz jego aktywność odnotowano w 1983 roku. W niedzielę tuż przed północą z krateru Mauna Loa wydostała się lawa.

 Tuleya po przywróceniu go do sędziowania „nadal nie uznaje tej izby za sąd”, ale „w środę stawi się w pracy” Wiadomości
Tuleya po przywróceniu go do sędziowania „nadal nie uznaje tej izby za sąd”, ale „w środę stawi się w pracy”

– Z pewnością w środę stawię się w pracy w sądzie; jestem jednak przygotowany na każdy zwrot – powiedział PAP warszawski sędzia Igor Tuleya, komentując orzeczenie nowej Izby Sądu Najwyższego, która przywróciła go do obowiązków sędziowskich. Dodał, że nadal nie uznaje tej izby za sąd.

„To była i jest obsesja Donalda Tuska” Wiadomości
„To była i jest obsesja Donalda Tuska”

– Zmiana strategii walki z PiS-em na bardziej agresywną, w postaci wartościowania moralnego, nie podoba się i osłabia zaufanie do Donalda Tuska. Nie udaje mu się stworzenie bloku opozycyjnego. I nie uda mu się, o czym doskonale wiemy. To była i jest obsesja Donalda Tuska – mówił w Radiu Gdańsk prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe