„Ci ludzie szkodzili Polsce”. Mocne słowa szefa MON

– Warto zapamiętać, że ci ludzie szkodzili Polsce, kiedy rządzili. Tak trzeba nazwać likwidowanie jednostek wojskowych. (…) Oni zapowiadają, że będą dalej szkodzić, jeżeli wygrają wybory – mówił na antenie TVP minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Mariusz Błaszczak „Ci ludzie szkodzili Polsce”. Mocne słowa szefa MON
Mariusz Błaszczak / fot. PAP/Adam Warżawa

W środowym wydaniu „Gościa Wiadomości” szef resortu obrony Mariusz Błaszczak podkreślił, że wojna na Ukrainie pokazuje, że „Wojsko Polskie musi być przygotowane do obrony kraju, bo to odstrasza agresora”.

– Nie ulega żadnej wątpliwości, że Putin próbuje odtworzyć, odbudować imperium. Rząd PiS i prezydent Andrzej Duda tym się różnią od poprzedników, że my powołujemy do życia nowe jednostki wojskowe, a rząd koalicji PO – PSL je likwidował – uważa Błaszczak.

„Ci ludzie szkodzili Polsce”

Zdaniem Błaszczaka rząd Prawa i Sprawiedliwości wykonuje niezbędne w wymiarze obronności działania. Nazwał je realizmem oraz potrzebą chwili. Nie szczędził słów krytyki pod adresem polityków opozycji, którzy – jego zdaniem – będą wypowiadać umowy, kiedy dojdą do władzy.

– Warto zapamiętać, że ci ludzie szkodzili Polsce, kiedy rządzili. Tak trzeba nazwać likwidowanie jednostek wojskowych. (…) Oni zapowiadają, że będą dalej szkodzić, jeżeli wygrają wybory. Jestem przekonany, że nie wygrają, że Polacy opowiedzą się za PiS-em, bo my jesteśmy gwarancją bezpieczeństwa naszej ojczyzny – stwierdził wicepremier.

– Gdyby rząd koalicji Platforma Obywatelska – Polskie Stronnictwo Ludowe przed 2015 rokiem zamawiał broń, to dzisiaj byśmy ją odbierali. Bo przecież produkcja zajmuje kilka lat. W 2018 roku ja zamówiłem baterie Patriot, odebraliśmy już pierwszą część tych baterii, one są integrowane i trafiają na wyposażenie Wojska Polskiego, już są na polskiej ziemi. W 2019 roku zamówiliśmy rakiety HIMARS o zasięgu do 300 kilometrów, w przyszłym roku będą one na wyposażeniu Wojska Polskiego. W 2020 roku zamówiliśmy samoloty F-35, najnowocześniejsze na świecie. W 2021 roku zamówiliśmy w Turcji Bayraktary, które już są w Polsce i trafiły na wyposażenie armii – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Zbigniew Kuźmiuk: PO i Polska 2050 próbują „wysadzić w powietrze” kompromis z Brukselą Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: PO i Polska 2050 próbują „wysadzić w powietrze” kompromis z Brukselą

Wprawdzie duża część opozycji, wstrzymując się od głosu w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, pozwoliła ją uchwalić w kształcie wynegocjowanym z Komisją Europejską przez ministra ds. europejskich Szymona Szynkowskiego vel Sęk (w sytuacji kiedy posłowie Solidarnej Polski głosowali przeciw), ale dalsze jej działania pokazują, że była to decyzja wizerunkowa (trudno paraliżować uchwalenie ustawy w sytuacji, kiedy publicznie zapewnia się, że jest się za jak najszybszym pozyskaniem środków z KPO).

Katowice: Pod gruzami kamienicy znaleziono ciało drugiej osoby Wiadomości
Katowice: Pod gruzami kamienicy znaleziono ciało drugiej osoby

Odnaleziono ciało drugiej z osób poszukiwanych po wybuchu w kamienicy w Katowicach – poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Jak zaznaczył, pod gruzami prawdopodobnie już nikogo nie ma, ale nadal trwają działania ratunkowo-poszukiwawcze.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę eksmitowany przez króla Karola III Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę eksmitowany przez króla Karola III

Jak podają brytyjskie media, kontrowersyjny książę Andrzej został eksmitowany z Pałacu Buckingham na skutek decyzji króla Karola III.

Belgijska gazeta o „polskich obozach koncentracyjnych”. Jest interwencja Wiadomości
Belgijska gazeta o „polskich obozach koncentracyjnych”. Jest interwencja

W związku z publikacją w belgijskiej, flamandzkojęzycznej gazecie „Het Laatste Nieuws”, która użyła nieakceptowalnego określenia „polskie obozy koncentracyjne”, Ambasada RP w Brukseli podjęła w czwartek interwencję. – To Niemcy ponoszą odpowiedzialność za Holocaust i obozy koncentracyjne, w tym Auschwitz-Birkenau, a nie Polacy – powiedział PAP ambasador Polski w Królestwie Belgii Rafał Siemianowski.

„Tego boi się TVN”. Były współpracownik stacji ujawnia korespondencję Wiadomości
„Tego boi się TVN”. Były współpracownik stacji ujawnia korespondencję

Były współpracownik telewizji TVN operator Kamil Różalski opublikował na Twitterze korespondencję. Ma ona przedstawiać fragmenty wiadomości innych pracowników TVN, którzy opowiadają o patologiach, jakie miały mieć miejsce podczas ich pracy w stacji.

Nie tylko Leopardy. Polska przekaże Ukrainie dodatkowo 60 czołgów, w tym 30 PT-91 Twardy Wiadomości
Nie tylko Leopardy. Polska przekaże Ukrainie dodatkowo 60 czołgów, w tym 30 PT-91 Twardy

„Dziękuję Polsce za tak ważne decyzje o przekazaniu Ukrainie 60 polskich czołgów, spośród których 30 to słynne PT-91 Twardy, a także 14 maszyn Leopard 2” – napisał w piątek po polsku na Twitterze prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, odnosząc się do czwartkowych zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego o kolejnych dostawach uzbrojenia dla Kijowa. W podobnym tonie wypowiedział się w piątek ukraiński premier Denys Szmyhal.

26 zastępów straży pożarnej, w drodze kolejni ratownicy. Wielka akcja służb po wybuchu gazu w Katowicach Wiadomości
26 zastępów straży pożarnej, w drodze kolejni ratownicy. Wielka akcja służb po wybuchu gazu w Katowicach

Po wybuchu – najprawdopodobniej gazu – w kamienicy należącej do parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach strażacy przeszukują gruzowisko, by dotrzeć do jednej osoby, która powinna być w środku. Z budynku wyprowadzono wcześniej siedem osób, w tym dwoje dzieci; pięć z nich trafiło do szpitali.

Katargate. Eva Kaili grozi pozwem Jackowi Saryuszowi-Wolskiemu Wiadomości
Katargate. Eva Kaili grozi pozwem Jackowi Saryuszowi-Wolskiemu

„Była wiceprzewodnicząca PE Eva Kaili, oskarżona ws. Qatargate, chce mnie pozwać do sądu” – informuje na Twitterze europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

Duży cios w Państwo Islamskie. Amerykanie zabili jednego z przywódców ISIS Wiadomości
Duży cios w Państwo Islamskie. Amerykanie zabili jednego z przywódców ISIS

Żołnierze sił specjalnych USA przeprowadzili w środę udaną operację antyterrorystyczną, zabijając przywódcę Państwa Islamskiego w Somalii, Bilala al-Sudaniego - podał w czwartek Biały Dom. Al-Sudani miał odpowiadać za finansowanie ekspansji grupy.

„To żenujące”. Burza po kontrowersyjnej decyzji Miszczaka w Polsacie Wiadomości
„To żenujące”. Burza po kontrowersyjnej decyzji Miszczaka w Polsacie

Nowe decyzje podejmowane w Polsacie przez byłego już, wieloletniego dyrektora programowego TVN Edwarda Miszczaka nie zyskują sobie przychylności części widzów, którzy w mediach społecznościowych dają upust swemu niezadowoleniu.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe