„Próbowała ratować psa”. Są pierwsze, nieoficjalne ustalenia ws. śmierci wokalistki Moniki Dejk-Ćwikły

We wtorek policja poinformowała opinię publiczną, że poszukiwana wokalistka Monika Dejk-Ćwikła, nie żyje – ciało kobiety zostało znalezione w jeziorze Klasztornym w Kartuzach. Choć policja nie chce za dużo mówić o przyczynach tragicznych wydarzeń, na łamach „Super Expressu” podano potencjalną hipotezę.
Monika Dejk-Ćwikła „Próbowała ratować psa”. Są pierwsze, nieoficjalne ustalenia ws. śmierci wokalistki Moniki Dejk-Ćwikły
Monika Dejk-Ćwikła / screen YT - Tak Brzmi Miasto

Monika D. 13 grudnia wyszła z psem na spacer i nie wróciła do domu. Z kobietą nie dało się w żaden sposób skontaktować, więc rodzina powiadomiła służby, które z kolei w poszukiwania Moniki zaangażowały media. Zaginiona to znana na Pomorzu wokalistka zespołu Obsraqi. 

Znaleziono ciało

Niestety we wtorek policja podała bardzo smutne wiadomości. Po godzinie 12-tej operator policyjnego drona namierzył ciało młodej kobiety w jeziorze Klasztornym w Kartuzach. Ciało zostało wyłowione z wody, na miejscu zjawił się prokurator i biegły. 

Przyczyny śmierci Moniki Dejk-Ćwikły

Prokurator Grażyna Wawryniuk w rozmowie poinformowała, że nic nie wskazuje na działania osób trzecich i bardzo możliwe, że śmierć Moniki była nieszczęśliwym wypadkiem. 

Policja nie chce zdradzać oficjalnych informacji nt. przebiegu tragicznego zdarzenia. Dziennik „Super Express” z kolei podaje, że kobieta mogła wpaść do jeziora podczas próby ratowania swojego psa.

Policjanci na razie nie chcą mówić o szczegółach dotyczących zdarzenia. Raczej nie jest brane pod uwagę to, że w zdarzeniu brały udział osoby trzecie. Niewykluczone, że doszło po prostu do nieszczęśliwego wypadku. Jedna z teorii mówi o tym, że kobieta mogła wpaść do wody za swoim psem. To wszystko jednak domysły i nieoficjalne doniesienia

– czytamy w publikacji. Redaktor naczelny w SztukMix, Mariusz Jagiełło, napisał na Facebooku, że „wszystko wskazuje na to, że była to mega tragiczna i zupełnie niepotrzebna śmierć”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„Zbrodnie reżimu Putina były finansowane z niemieckich pieniędzy”. Garri Kasparow nie przebiera w słowach Wiadomości
„Zbrodnie reżimu Putina były finansowane z niemieckich pieniędzy”. Garri Kasparow nie przebiera w słowach

Były mistrz świata w szachach i jeden z liderów opozycji antykremlowskiej Garri Kasparow oświadczył w piątek, rząd Niemiec powinien jasno powiedzieć, że celem jest wyzwolenie całej Ukrainy. – To moralny obowiązek Berlina, ponieważ zbrodnie reżimu Putina były finansowane z niemieckich pieniędzy – podkreślił w wywiadzie dla "Bilda".

Poseł Konfederacji… „porwał” choinkę z gmachu sądu. Opublikowano nagranie Wiadomości
Poseł Konfederacji… „porwał” choinkę z gmachu sądu. Opublikowano nagranie

– Twierdził, że choinka przeczy chrześcijańskiemu systemowi wartości i stanowi agresywną propagandę – opisuję sprawę sędzia Marzena Stoces, która była świadkiem całego zdarzenia.

Sikorski zapłaci za swoje skandaliczne słowa? „Wcale o to nie zabiega” Wiadomości
Sikorski zapłaci za swoje skandaliczne słowa? „Wcale o to nie zabiega”

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi Radosława Sikorskiego. Nawet „Gazeta Wyborcza” nazwała słowa europosła PO „medialną katastrofą”.

Granica z Białorusią. Straż Graniczna publikuje niepokojące nagranie Wiadomości
Granica z Białorusią. Straż Graniczna publikuje niepokojące nagranie

Tylko w tym miesiącu przez Białoruś do Polski i na terytorium Unii Europejskiej próbowało dostać się 1250 osób.

Zbigniew Kuźmiuk: PO i Polska 2050 próbują „wysadzić w powietrze” kompromis z Brukselą Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: PO i Polska 2050 próbują „wysadzić w powietrze” kompromis z Brukselą

Wprawdzie duża część opozycji, wstrzymując się od głosu w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, pozwoliła ją uchwalić w kształcie wynegocjowanym z Komisją Europejską przez ministra ds. europejskich Szymona Szynkowskiego vel Sęk (w sytuacji kiedy posłowie Solidarnej Polski głosowali przeciw), ale dalsze jej działania pokazują, że była to decyzja wizerunkowa (trudno paraliżować uchwalenie ustawy w sytuacji, kiedy publicznie zapewnia się, że jest się za jak najszybszym pozyskaniem środków z KPO).

Katowice: Pod gruzami kamienicy znaleziono ciało drugiej osoby Wiadomości
Katowice: Pod gruzami kamienicy znaleziono ciało drugiej osoby

Odnaleziono ciało drugiej z osób poszukiwanych po wybuchu w kamienicy w Katowicach – poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Jak zaznaczył, pod gruzami prawdopodobnie już nikogo nie ma, ale nadal trwają działania ratunkowo-poszukiwawcze.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę eksmitowany przez króla Karola III Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę eksmitowany przez króla Karola III

Jak podają brytyjskie media, kontrowersyjny książę Andrzej został eksmitowany z Pałacu Buckingham na skutek decyzji króla Karola III.

Belgijska gazeta o „polskich obozach koncentracyjnych”. Jest interwencja Wiadomości
Belgijska gazeta o „polskich obozach koncentracyjnych”. Jest interwencja

W związku z publikacją w belgijskiej, flamandzkojęzycznej gazecie „Het Laatste Nieuws”, która użyła nieakceptowalnego określenia „polskie obozy koncentracyjne”, Ambasada RP w Brukseli podjęła w czwartek interwencję. – To Niemcy ponoszą odpowiedzialność za Holocaust i obozy koncentracyjne, w tym Auschwitz-Birkenau, a nie Polacy – powiedział PAP ambasador Polski w Królestwie Belgii Rafał Siemianowski.

„Tego boi się TVN”. Były współpracownik stacji ujawnia korespondencję Wiadomości
„Tego boi się TVN”. Były współpracownik stacji ujawnia korespondencję

Były współpracownik telewizji TVN operator Kamil Różalski opublikował na Twitterze korespondencję. Ma ona przedstawiać fragmenty wiadomości innych pracowników TVN, którzy opowiadają o patologiach, jakie miały mieć miejsce podczas ich pracy w stacji.

Nie tylko Leopardy. Polska przekaże Ukrainie dodatkowo 60 czołgów, w tym 30 PT-91 Twardy Wiadomości
Nie tylko Leopardy. Polska przekaże Ukrainie dodatkowo 60 czołgów, w tym 30 PT-91 Twardy

„Dziękuję Polsce za tak ważne decyzje o przekazaniu Ukrainie 60 polskich czołgów, spośród których 30 to słynne PT-91 Twardy, a także 14 maszyn Leopard 2” – napisał w piątek po polsku na Twitterze prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, odnosząc się do czwartkowych zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego o kolejnych dostawach uzbrojenia dla Kijowa. W podobnym tonie wypowiedział się w piątek ukraiński premier Denys Szmyhal.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe