Po tym pytaniu Tusk się wściekł. „Szlag mnie trafia”

Na opozycji słabnie wiara we wspólną listę. Coraz większe napięcie jest odczuwalne podczas spotkań Donalda Tuska, gdzie mieszkańcy miast zadają pytania o wyborcze porozumienie. Donald Tusk powiedział wprost, że „szlag go trafia”, że do innych opozycyjnych partii nie trafiają „oczywiste argumenty”.
Donald Tusk na spotkaniu z mieszkańcami Siedlec Po tym pytaniu Tusk się wściekł. „Szlag mnie trafia”
Donald Tusk na spotkaniu z mieszkańcami Siedlec / fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Jak dotąd od czasu powrotu do krajowej polityki Donaldowi Tuskowi nie udało się odnieść spektakularnego sukcesu. Notowania PO wzrosły, ale zdają się osiągać szklany – około 30-procentowy – sufit i za wyjątkiem najmniej wiarygodnych i niepotwierdzonych innymi badaniami sondaży Platforma w rankingach znajduje się daleko za Prawem i Sprawiedliwością.

Słabnie też wiara we wspólną listę opozycji. Według źródeł Wirtualnej Polski w Platformie Obywatelskiej dominuje przeświadczenie, że nie uda się stworzyć szerokiej listy partii opozycyjnych. Ważny polityk PO Radosław Sikorski stwierdził w ostatnich dniach, że o wspólną listę „będzie się modlił”.

Tuska „szlag trafia”

Coraz większe napięcie jest także odczuwalne podczas spotkań Donalda Tuska z mieszkańcami miast. Pretensje o brak porozumienia Platformy z innymi, mniejszymi partiami były premier usłyszał ostatnio w Siedlcach.

– A jak znowu zabraknie tego jednego punktu, to znów pan spuści głowę. Czemu nie możecie się dogadać? – przypomniał wybory w 2015 roku jeden z zebranych.

– Jako szef partii, która ma 30 proc., mówię do liderów innych partii, które mają 9, 8, 4 proc.: słuchajcie, zróbmy coś razem, mimo że to moja partia na tym bardzo dużo straci, bo ta premia rozłoży się na wszystkich, będziemy wygranymi – odparł Tusk.

Szef PO grzmiał również, że „szlag go trafia”, że do innych opozycyjnych partii nie trafiają „oczywiste argumenty” o tym, że opozycja mogłaby mieć razem 48 do 50 proc.

– Chcecie tam jakieś jedynki, to proszę bardzo. Ja po prostu tego nie rozumiem. Oni mówią, mówię o liderach mniejszych partii: wybory są wygrane, a my musimy się zastanowić, co kto będzie miał po wyborach. Ja im mówię, że mam partię większą, niż wszyscy oni razem wzięci, i że wybory nie są wygrane (…). Ja się nadzieliłem w życiu, ja naprawdę niczego nie potrzebuję. Później się możecie dzielić funkcjami i stanowiskami, nie ma problemu – powiedział Tusk.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO Wiadomości
"UE wstrzymuje Polsce wypłatę wszystkich funduszy, nie tylko KPO"

Portal Oko.press informuje we wtorkowej publikacji, że Polska nie może obecnie liczyć nie tylko na pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, ale na praktycznie żadne fundusze z budżetu Unii Europejskiej. Wg. urzędników z Brukseli, Polska nie spełnia kryterium dotyczącego Karty Praw Podstawowych UE. O sprawie informuje również RMF FM.

To nie jest dobra wiadomość. Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji Wiadomości
"To nie jest dobra wiadomość". Kreml nakazał przygotowanie schronów w całej Rosji

- W obliczu wojny na Ukrainie Kreml nakazuje ogólnokrajowy remont schronów przeciwbombowych - pisze na łamach Moscow Times Piotr Kozłow. Moscow Times był darmowym dziennikiem, który w wersji papierowej funkcjonował do 2017 roku. Obecnie w formie elektronicznej jest prowadzony przez redakcję, która została przeniesiona do Amsterdamu.

Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. Top Model Wiadomości
Joanna Krupa i TVN mają powody do zmartwień? Edward Miszczak zabrał głos ws. "Top Model"

W rozmowie z Jastrząb Post Edward Miszczak został zapytany o popularny program TVN "Top Model". Czy podobny format ruszy niebawem w Polsacie?

Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych? Wiadomości
Już wkrótce Media Narodowe w sieciach kablowych?

Kilka dni temu Media Narodowe zostały usunięte z platformy Youtube. Tymczasem Telewizja Media Narodowe Prosta Spółka Akcyjna złożyła wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nadawanie w sieciach kablowych programu „TVMN”. -To ideowa kontynuacja internetowej telewizji „Media Narodowe”, ale jednocześnie zupełnie nowy produkt na rynku medialnym – mówi Piotr Barełkowski, członek zarządu spółki.

Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos Wiadomości
Radykalna decyzja ws. Kamila Stocha. Apoloniusz Tajner zabrał głos

Thomas Thurnbichler przed kamerami ogłosił, że Kamil Stoch nie poleci do USA na zawody Pucharu Świata. Skoczek z Zębu zostanie w domu, aby odpocząć. Głos w sprawie zabrał Apoloniusz Tajner.

Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres” Wiadomości
Szynkowski vel Sęk zapowiada na jutro wizytę dwóch komisarzy KE. „Ogłoszą pewien progres”

Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk był gościem „Graffiti” w Polsat News.

„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy Wiadomości
„To pierwszy krok”. Hołownia i Kosiniak-Kamysz ogłosili plany współpracy

– Polska 2050 i PSL chcą stworzyć wspólną listę spraw do załatwienia przez przyszły rząd po przejęciu władzy – zapowiedział we wtorek Szymon Hołownia na konferencji z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. – To pierwszy krok w naszej długiej i owocnej współpracy – dodał.

Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu” Wiadomości
Ukraińska straż graniczna: „Zestrzeliliśmy rosyjski samolot szturmowy Su-25 koło Bachmutu”

Ukraińska straż graniczna oświadczyła we wtorek, że jej funkcjonariusze zestrzelili nad Bachmutem w obwodzie donieckim rosyjski samolot szturmowy Su-25. Nie jest znany los pilota maszyny – informują pogranicznicy w oświadczeniu na serwisie Telegram.

Tutaj będą pracować polscy strażacy! „Tu wciąż mogą znajdować się żywi ludzie” Wiadomości
Tutaj będą pracować polscy strażacy! „Tu wciąż mogą znajdować się żywi ludzie”

Według informacji przekazanych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Andrzeja Bartkowiaka polscy strażacy z grupy „Husar”, którzy zostali skierowani do pomocy po tragicznym trzęsieniu ziemi w Turcji, będą pracowali w mieście Besni.

PKP obniża ceny biletów Wiadomości
PKP obniża ceny biletów

PKP Intercity obniża od 1 marca tego roku ceny biletów. Ceny bazowe na połącznia kategorii TLK i IC będą średnio o około 11 proc. niższe od obecnie obowiązujących, zaś dla kategorii EIC i EIP – średnio o około 15 proc. – poinformował przewoźnik we wtorkowym komunikacie.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe