Przyszły przewodniczący Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa i były doradca Angeli Merkel Christoph Heusgen uważa, że w sprawie dostaw broni na Ukrainę Niemcy stosują podwójne standardy: z jednej strony wysyłają okręty podwodne do Izraela, z drugiej - nie chcą pomagać Ukrainie.
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski dał się poznać mieszkańcom jako osoba przeciwna wykorzystywaniu pirotechniki w publicznych widowiskach. Poruszenie wśród internautów wywołał fakt, że Rafał Trzaskowski wziął udział w odliczaniu do odpalenia fajerwerków podczas tegorocznego finału WOŚP.
„Podjąłem decyzję o powołaniu Czesława Michniewicza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski” – napisał na Twitterze prezes PZPN Cezary Kulesza.
W ścisłym kontakcie z prezydentem Andrzejem Dudą zapadła decyzja o przekazaniu stronie ukraińskiej amunicji o charakterze defensywnym; tę decyzję finalizuje minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak – poinformował w poniedziałek szef BBN Paweł Soloch.
Na sobotnim szczycie partii prawicowych w Madrycie głos premiera Polski Mateusza Morawieckiego był najsilniejszy, jeśli chodzi o stanowisko tych ugrupowań wobec zagrożenia ze strony Rosji na wschodniej flance NATO – oceniają hiszpańskie media. Twierdzą one, że podczas kongresu Morawiecki doprowadził do kompromisu w tej sprawie.
Paweł Kukiz napisał w mediach społecznościowych, że w programie „Czarno na białym” na antenie TVN24 zaprezentowano „pełen manipulacji” szkalujący go materiał. „«Wolne – również od etyki – media»” – napisał polityk, zamieszczając również projekt zawiadomienia w tej sprawie do prokuratury.
W ostatni czwartek Sejm bezwzględną większością głosów odrzucił wszystkie 65 poprawek, jakie chciał wprowadzić do budżetu na 2022 rok Senat, zdominowany przez większość opozycyjną (najczęściej za odrzuceniem tych poprawek było 233 posłów, 228 z PiS, 3 z koła Kukiz'15 i 2 posłów niezrzeszonych).
– Zapis ustawy jest dość jasny. Generalnie zakłada ona możliwość powszechnego testowania, a w zasadzie taki miękki przymus takiego testowania – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Bolesław Piecha, były wiceminister zdrowia, a obecnie poseł PiS, nt. nowej ustawy covidowej. Wprowadza ona m.in. odszkodowania za zarażenie się koronawirusem w miejscu pracy i zaostrza kary za łamanie obostrzeń.
– Zachodzę w głowę, jak to jest, że w 1992 roku mieliśmy Janusza Wójcika, który był związany z tą aferą, a trzydzieści lat później wybieramy Czesława Michniewicza, jakby się nic nie stało. Mnie to dziwi – mówił w Poranku „Siódma 9” Jan Piasecki z TVP Sport.
Dwaj policjanci zginęli podczas kontroli drogowej w Kaiserslautern w południowo-zachodnich Niemczech - poinformowała w poniedziałek tamtejsza policja. Trwa poszukiwanie sprawców - dodano.
W tym tygodniu może być ogłoszony nowy sojusz łączący Wielką Brytanię, Polskę i Ukrainę – informuje ukraińska redakcja BBC, powołując się na źródła. Strony uzgadniają szczegóły umowy – podaje portal.
Według dziennikarza Radia ZET Mariusza Gierszewskiego w Ministerstwie Finansów trwają prace nad zmianą opodatkowania parlamentarzystów w taki sposób, aby nie stracili na Polskim Ładzie. Informacje te zdementował rzecznik rządu Piotr Müller, a także poseł PiS Sylwester Tułajew.
Rzecznik PKN Orlen Joanna Zakrzewska opublikowała w poniedziałek rano komunikat dot. artykułu, jaki pojawił się na łamach portalu „Newsweeka”. „Z uwagi na to, że nieprawdziwe informacje zawarte na portalu uderzają w dobre imię PKN Orlen i szkodzą wizerunkowi Koncernu, zostaną podjęte stanowcze kroki prawne” – czytamy.
Na granicy z Białorusią powstaje zapora graniczna, która ma utrudnić przemyt ludzi i nielegalną imigrację. Fakt jej powstania przeszkadza byłemu sekretarzowi PZPR i byłemu premierowi, obecnie posłowi do PE z ramienia Koalicji Europejskiej Włodzimierzowi Cimoszewiczowi.
Pracownia United Surveys wykonała sondaż poparcia partii politycznych dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM.
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięć osób w śledztwie dotyczącym wystawiania i posługiwania się fikcyjnymi fakturami VAT na kwotę 6,4 mln zł – dowiedziała się PAP. To kolejni zatrzymani, do tej pory zarzuty w sprawie tej grupy usłyszało już 67 osób.
„Amatorom sylwestrowej pirotechniki przypominam, że zwierzaki źle znoszą taką zabawę. Czasami po prostu się boją, ale często to także zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia. Dlatego #WarszawaNieStrzela w Sylwestra! I Was zachęcam do tego samego. Pamiętajcie – Bąbel patrzy…” – pisał 30 grudnia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. A dziś…
Partia Socjalistyczna (PS) premiera Antonio Costy wygrała niedzielne wybory do Zgromadzenia Republiki, jednoizbowego parlamentu Portugalii - wynika z badania exit poll, przeprowadzonego przez Uniwersytet Katolicki w Lizbonie (UCP) i publiczną telewizję RTP.
Dziś odbył się kolejny tzw. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w związku z czym w wielu miastach Polski rozbłysły pokazy fajerwerków, tzw. Światełko do nieba.
Piłkarz Derby County Krystian Bielik zdobył bramkę w zremisowanym u siebie 2:2 meczu z Birmingham City w 29. kolejce Championship - zaplecza angielskiej ekstraklasy. To jego pierwszy ligowy występ po rocznej przerwie. W 41. minucie z powodu kontuzji boisko opuścił Kamil Jóźwiak.