Zgromadzenie sędziów Sądu Najwyższego ma w piątek kontynuować obrady, których celem jest wyłonienie pięciu kandydatów na nowego I prezesa tego sądu. Piątkowym obradom ma przewodniczyć sędzia Aleksander Stępkowski, któremu prezydent powierzył te obowiązki po rezygnacji sędziego Kamila Zaradkiewicza.
W Programie Trzecim Polskiego Radia była grupa przemądrzałych redaktorów o lewicowych poglądach, a ci, którzy tam zarządzają nie są lepsi, bo zrobili z mediów publicznych narzędzia partyjnej propagandy - ocenił w czwartek kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak.
- Wszystkie te wydarzenia spowodowały, że wiele orzeczeń TSUE stało się coraz mniej akceptowanych. W rezultacie jego orzecznictwo nie mogło uniknąć zwrócenia większej uwagi na deficyty metodologiczne. Nie tylko stało się oczywiste, że niektóre jego wyroki były ledwo prawnie uzasadnione. Również rzucało się w oczy to, że sędziowie luksemburscy często albo nie chcieli, albo nie byli w stanie odpowiednio uzasadnić swych wyroków - pisze Lars Klenk w internetowej wersji Frankfurter Allgemeine Zeitung w krytycznym wobec TSUE artykule pt. "Silnik integracji pod presją legitymacji". Można odnieść wrażenie, że krytyka odrzucenia przez niemiecki Trybunał Konstytucyjny orzeczenia TSUE, oraz jego ostatnie orzeczenia uderzające w niemieckie interesy związane z Nord Stream, zmieniły postrzeganie tego unijnego organu.
Kiedy Państwo będą to czytali, będzie już po wszystkim, ale kiedy to piszę, siedzę sobie i rozmyślam nad jutrzejszą perspektywą konieczności przejechania przez centrum Warszawy. Muszę przyznać, perspektywą nieco przerażającą. Nie, nie należę do tych, którzy histeryzują na zasadzie „wszyscy umrzemy” i „muszę zdezynfekować pojemnik na płyn do dezynfekcji, bo go dotknąłem, zanim zdezynfekowałem ręce”. Zresztą, nie należę również do tych, którzy histeryzują na zasadzie „epidemia to mistyfikacja” i „chcą nas zabić maseczkami”. Po prostu uważam, że to, co nas w całym tym burdelu może uchronić od szaleństwa, to spokój i zdrowy rozsądek.
Pandemia koronawirusa wydaje się działać jako swoisty akcelerator rozwoju różnorakich środków nadzoru społeczeństwa, które - ma się rozumieć - służą jedynie „ochronie nas” przed jak dotąd raczej mało spektakularną zarazą, groźną głównie z powodu swych skutków ubocznych. Aplikacja na telefony komórkowe w celu monitorowania naszych ruchów i kontaktów społecznych, elektroniczne świadectwo szczepień w celu kontroli naszej międzynarodowej mobilności, iniekcje z nanocząstek czy implanty chipowe w celu ciągłego monitorowania stanu naszego zdrowia, a także szczepienia przymusowe - to wszystko stwarza wrażenie, jak gdyby pod pretekstem walki z koronawirusem po raz pierwszy w historii «mokre sny» transhumanistów na naszych oczach stawały się stopniowo coraz bardziej namacalną rzeczywistością, a przynajmniej wkradły się już na dobre w świadomość mainstreamu, by prędzej czy później, poprzez stopniowe przyzwyczajanie się do nich, skłonić całe społeczeństwa do zaakceptowania tych środków kontroli
Jedną z okrągłych rocznic, która przypada w tym roku i, mam taką nadzieję, która zostanie mocno zaakcentowana, jest rocznica zabójstwa łódzkiego działacza Prawa i Sprawiedliwości Marka Rosiaka
- Śpiewać każdy może, słuchać każdy może i puszczać piosenki każdy może. Mamy w Polsce wolność wyrażania swoich poglądów także w piosence - powiedział dziś prezydent Andrzej Duda odnosząc się do sytuacji w radiowej "Trójce".
Pisarz i dziennikarz Witold Gadowski w "Rozmowach Niedokończonych" na antenie Radia Maryja zwrócił uwagę na negatywne skutki izolacji i zamrożenia różnych sektorów gospodarki w okresie pandemii koronawirusa.
Poluzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa nie oznacza, że ryzyko zarażenia przestało istnieć. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, dziś w Polsce odnotowano 405 zakażeń wirusem SARS-COV-2.
Koszykarz Marcin Gortat zabrał głos w sprawie sopockiej "Zatoki Sztuki", lokalu, w którym według filmu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało", miało dochodzić do przestępstw wykorzystywania seksualnego osób nieletnich.
Wczoraj miała miejsce premiera filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało", który był przedstawiany jako film o pedofilii w środowisku celebrytów. Również po premierze reżyser filmu Sylwester Latkowski udzielił wywiadu TVP, w którym osobiście wzywał do ujawnienia prawdy aktora i celebrytę Borysa Szyca.
Wczoraj miała miejsce premiera filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało", który był przedstawiany jako film o pedofilii w środowisku celebrytów. Również po premierze reżyser filmu Sylwester Latkowski udzielił wywiadu TVP, w którym wzywał celebrytów do ujawnienia prawdy. Do sprawy filmu odniosła się również Grażyna Wolszczak
Dziś miała miejsce premiera filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało", który był przedstawiany jako film o pedofilii w środowisku celebrytów. Również po premierze reżyser filmu Sylwester Latkowski udzielił wywiadu TVP, w którym wzywał celebrytów do ujawnienia prawdy. Do filmu postanowiła się odnieśc w specjalnym oświadczeniu grupa VOX.
- Nic mi nie wiadomo o ingerencjach w decyzje pana dyrektora Tomasza Kowalczewskiego. Ani wtedy, ani później, ani teraz - zapewniała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podczas czwartkowego posiedzenia senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Komisja chce odwołania prezes Polskiego Radia i dyrektora Trójki.
Eurodeputowana dr Sylwia Spurek odniosła się na Twitterze do słów Radosława Sikorskiego "zamknij się wariatko" napisanych pod adresem prof. Krystyny Pawłowicz.
Autorami 45 proc. spośród ponad 200 mln wpisów na Twitterze na temat pandemii są prawdopodobnie zautomatyzowane konta rozsiewające dezinformację – wynika z analizy amerykańskich badaczy z Uniwersytetu Carnegie Mellon w Pittsburghu.
Zielone światło dla budowy elektrociepłowni w uzdrowisku, perspektywa hałasu i kominów zamiast drzew, czyli polityczno-biznesowa układanka w zacisznym kurorcie. Jak doszło do tego, że przedsiębiorca dostał pozwolenie na budowę, mimo że ustawa uzdrowiskowa nie dopuszcza wznoszenia zakładów przemysłowych w uzdrowiskowej strefie A? W jakim celu biznesmen chce zbudować elektrociepłownię, której moc wielokrotnie przewyższa zapotrzebowanie prowadzonej przez niego firmy? Dlaczego przed wydaniem zgód odstąpiono od sporządzenia opinii oddziaływania na środowisko? Czy wójt z PSL mógł faworyzować inwestora, a dni cenionego kurortu są policzone?
Były premier Leszek Miller zadeklarował, że "z przyjemnością zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego". W wywiadzie udzielonym Radiu Zet były członek Biura Politycznego KC PZPR chwalił obecnego prezydenta Warszawy upatrując w nim idealnego kandydata na najwyższy urząd w państwie.
Do wybiegu z niedźwiedziami na warszawskiej Pradze wtargnął 23-letni mężczyzna. Jak twierdzą świadkowie cytowani przez Radio Zet – miał być pod wpływem alkoholu.
Wszystkie rzeczy, o których była moja w tym reportażu, dotyczą samobójstwa dziewczynki, które miało miejsce w marcu 2015 roku. Ja przeprowadziłam się do Sopotu w lipcu 2015 roku – oświadczyła pisarka Blanka Lipińska.