Prezydent o sytuacji w "Trójce": "Ogromny niesmak. Śpiewać każdy może i puszczać piosenki każdy może"

"Dla mnie najważniejsze są miejsca pracy, dla mnie najważniejsze jest to, żeby polscy przedsiębiorcy mogli normalnie funkcjonować, zarabiać pieniądze, płacić podatki do polskiego budżetu, do polskiej gospodarki. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby polskie rodziny mogły normalnie funkcjonować, żyć na normalnym poziomie, żeby ludzie po prostu mieli pracę, zarobili pieniądze, utrzymali swoje rodziny, swoje dzieci, żeby Polska normalnie funkcjonowała. To jest dla mnie sprawa podstawowa" – mówił prezydent.
"Wszyscy, którzy działają rozsądnie, stworzyli programy, które mają ratować gospodarkę w ich krajach. My także stworzyliśmy taki program bardzo odważny, o ogromnej wartości, szacowany na około 400 mld złotych, po to właśnie, żeby wspomóc polskich przedsiębiorców, po to, żeby ratować miejsca pracy, po to, żeby utrzymać w Polsce poziom życia. Taki, jaki chcielibyśmy, aby był dla każdego naszego obywatela" – podkreślił prezydent.
"A że 60 ekonomistów krytykuje, wśród nich są tacy, którzy mówili, że nie da się zrealizować programu 500 plus, że 500 plus rozwali polską gospodarkę, wszystkie te ich wieszczenia okazały się kompletną bzdurą i nieprawdą" – dodał Andrzej Duda.
Prezydent odniósł się także do sytuacji w radiowej "Trójce".
Ogromny niesmak. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, to jest żenujące. Śpiewać każdy może, słuchać każdy może i puszczać piosenki każdy może. Mamy w Polsce wolność wyrażania swoich poglądów także w piosence. Mam nadzieję, że zostaną z tego wyciągnięte konsekwencje. Pytanie, czy to zła wola, czy kompletny brak profesjonalizmu
- powiedział Andrzej Duda.
- Ogromny niesmak, to jest żenujące. Nie pojmuję tej sytuacji. Mamy wolność słowa. Mam nadzieję, że zostaną z tego wyciągnięte konsekwencje. Pytanie, czy to zła wola, czy kompletny brak profesjonalizmu - PAD mocno o sytuacji w "Trójce" i "znikniętej" piosence Kazika. pic.twitter.com/EOaZwNJyT6
— Michał Wróblewski (@wroblewski_m) May 21, 2020
Twitter, PAP, Autor: Edyta Roś
ero/ joz/
