Francuskie historie do sztambucha opozycji
Wystawa o Kazimierzu Górskim w Parlamencie Europejskim
Rosyjska Arktyka?
FINANSOWA KLUBOWA WOJNA NA WYNISZCZENIE
Wczoraj w Genewie miał miejsce przegląd Polski w ramach 41. sesji Powszechnego Przeglądu Okresowego (UPR) Rady Praw Człowieka. Badanie UPR odbyło się podczas 3,5-godzinnej sesji prowadzonej przez Grupę Roboczą UPR – otwartą dla każdego państwa członkowskiego ONZ – w formie interaktywnego dialogu. Około 80 państw członkowskich skierowało wobec Polski konkretne zalecenia, z których wiele wzywa do reform w dostępie do aborcji i systemie sądownictwa czy zakłada realizację postulatów ideologii LGBT. Instytut Ordo Iuris wysłał wcześniej do ambasadorów państw ONZ memorandum wraz z publikacjami dotyczącymi poruszonych podczas przeglądu kwestii. Raport końcowy zostanie przyjęty 18 listopada 2022 roku.
W czyim interesie jest antypolonizm na Litwie?
W cieniu wojny rosyjsko-ukraińskiej Moskwa prowadzi inną kampanię – przeciwko Mołdawii. Jeśli spojrzeć na mapę, wiadomo dlaczego Rosjanom zależy na zainstalowaniu w Kiszyniowie swej agentury. To ma być też nauczka dla wszystkich posowieckich krajów dążących do zbliżenia z Europą.
„Narodowy” do remontu, powołania na raty, samotność Rakowa
PRZED NAMI KOLEJNA FALA IMIGRACJI Z UKRAINY...
Wydaje się, że jednym z celów tak Demokratów jak i ich sojuszników z Partii Republikańskiej w tych wyborach było wycięcie, zablokowanie republikańskich konserwatystów szczególnie tych, których popierał Trump. Establishmenty obydwu partii rozumieją się dobrze i nie życzą sobie żadnych samorodnych, oddolnych rewolucji, które zagrażałyby ich władzy. Zbliżają się wybory prezydenckie (2024) i Trump już zapowiedział zgłoszenie swojej kandydatury właśnie dzisiaj.
23 listopada przypada rocznica incydentu przy kordonie rosyjskim w Gruzji, kiedy Rosjanie i Osetyjczycy oddali strzały na widok konwoju z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Tego dnia o godz. 21.45 TVP Dokument premierowo pokaże film „Casus belli. Po co komu ta wojna?” o historii rosyjskiej agresji na Gruzję.
Rada Praw Człowieka ONZ po raz kolejny przeprowadzi Powszechny Przegląd Okresowy (UPR) w zakresie ochrony praw człowieka w Polsce. Polska zostanie poddana przeglądowi 15 listopada. Podczas przeglądu pod uwagę wzięty zostanie raport krajowy państwa, zestawienie informacji ONZ na temat danego kraju oraz podsumowanie rekomendacji innych interesariuszy, w tym organizacji pozarządowych. Rekomendacje co do zmian legislacyjnych przygotowane dla Polski są w wielu miejscach sprzeczne zarówno z polskim prawem krajowym jak i wiążącymi Polskę umowami międzynarodowymi, w tym z zakresu praw człowieka. Uczestnicy przeglądu domagają się od Polski m.in. „likwidacji barier” w dostępie do aborcji, „liberalizacji” prawa aborcyjnego, „specjalnej ochrony prawnej” dla osób o skłonnościach homoseksualnych czy pełnego wdrożenia Konwencji stambulskiej. Przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris wzięli udział w spotkaniu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych poświęconemu przygotowaniu krajowego raportu. Instytut następnie przygotował list do ambasadorów państw ONZ, wraz z którym przekazał wybrane publikacje ekspertów Ordo Iuris dotyczące kwestii, które zostały podjęte podczas prac.
SZANSE NASZYCH REPREZENTACJI KOBIECYCH
Prawda o uchodźcach w Polsce
Dziecko – mimo że mogłoby żyć – musi umrzeć.
NIECH MISTRZ EKSTRALIGI BĘDZIE KLUBOWYM MISTRZEM ŚWIATA!
ROSJA W AFRYCE
List do synów
Przyspieszenie prac nad polską energetyką jądrową stanowi zupełnie nowe otwarcie w relacjach europejskich. Sprawa dotyczy nie tylko energetyki czy ekonomii ale pociąga za sobą potencjalnie ciekawe następstwa polityczne.
Nowy Jork, Nowy Jork...