Każdy przejaw lekceważenia tego, za co wiele pokoleń naszych rodaków przelewało krew i oddawało życie na polach bitew oraz w miejscach straceń i kaźni winien być surowo karany
Katolicki znaczy powszechny.
W debacie publicznej często pojawia się nieprawdziwe twierdzenie, że aborcja mogłaby rzekomo stanowić odpowiedź na problem wysokiej śmiertelności okołoporodowej matek, występującej w krajach słabo i średnio rozwiniętych. To niepoparte badaniami medycznymi stanowisko wysuwa m.in. Organizacja Narodów Zjednoczonych stwierdzając, że jedną z najczęstszych przyczyn śmierci kobiet przy porodzie miałby być brak „bezpiecznej” aborcji. Dostępne dane statystyczne przemawiają jednak za tezą, że największy wpływ na skalę tego zjawiska należałoby przypisać jakości opieki, przede wszystkim medycznej. Najmniej przypadków śmierci okołoporodowej matek występuje bowiem w Europie i to w państwach niedopuszczających aborcji na życzenie. Instytut Ordo Iuris przygotował analizę na ten temat
Koronawirus sieje zamęt i spustoszenie w portfelach, nie jest odkryciem ze każda epidemia zaburza wymiany towarowe pomiędzy kontrahentami z różnych krajów.\n\nMa wpływ też na nastroje i ukazuje kto jest rozsądny a kto całkiem rozsądku jest pozbawiony.
Koronawirus zabija ludzi. Koronawirus zabija też, a przynajmniej ogranicza, aktywność europosłów. W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski podjął decyzję o odwołaniu – bodaj pierwszy raz w historii sesji – PE w Strasburgu (została przeniesiona do Brukseli). Odwołano również wszystkie konferencje, seminaria, „eventy”, wystawy, koncerty na terenie europarlamentu. Odbywać się mają tylko posiedzenia plenarne i posiedzenia niektórych komisji.
Trzeba być bardzo ostrożnym w tej materii, żeby nie popełnić poważnych wizerunkowych błędów.
Niektórzy kandydaci powinni być raczej zadowoleni, gdyby zapadło postanowienie o zakazie organizowania spotkań wyborczych.
Trzeba skorzystać w I, II i III Programie Telewizji Polskiej ze znakomitego w ostatnich latach dorobku niszowych kanałów tematycznych z TVP Historią i TVP Kulturą na czele.
Jeśli pozwolimy Biedroniowi i jego towarzyszom wdrożyć ich pomysły, dojdzie jeszcze do tego, że będziemy dziękować matkom, że zamiast skorzystać z przysługującego im prawa do swobodnego dysponowania własnym ciałem, raczyły nas urodzić.
Od kilku tygodni opozycja utrzymuje narrację, że środki które mają być przeznaczone na rekompensatę dla mediów publicznych za rozszerzenie listy osób zwolnionych z opłaty abonamentowej wprowadzonej przez rząd PO-PSL w czerwcu 2008 roku.
Polecam lekturę mojego wywiadu dla oficjalnej strony internetowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Mowa m.in. o koronawirusie czy sponsorskim kontakcie z Tauronem. Rozmowę przeprowadził Janusz Uznański.
Ma powstać przekonanie, że PiS jest gorszy od PO, że jest bezduszny, że cała ta polityka społeczna to jeden wielki pic, bo w kraju szaleje drożyzna. To jest dzisiaj jedyna narracja tej kampanii i obóz władzy ma poważny problem: jak to przerwać.
Dziś jest 8 Marca, Święto Kobiet, więc będzie to wpis pochwalny dla kobiet.\n\nDziś polityka niech zejdzie na drugi plan.
Więcej niż poruszające telewizyjne obrazki forsowania przez tysiące imigrantów, w zdecydowanej większości muzułmanów, granicy Turcji i Grecji każą postawić kilka pytań.
W kampanii prezydenckiej każdy kandydat udaje kogoś innego niż jest nim naprawdę.
Opowiem inną przygodę, dziwniejszą... z pogranicza medycyny i polityki.
Szef Komisji Spraw Zagranicznych (i Bezpieczeństwa, a jakże...)najważniejszego kraju postsowieckiej Azji Środkowej na kolacji w Brukseli opowiada mi dowcip o rosyjskiej władzy i rosyjskich oligarchach . Do prezydenta Jelcyna przychodzi szef jego kancelarii i mówi: „Przyszli oligarchowie. Co mam zrobić?”. Na co Jelcyn: „Zaproś ich tu serdecznie”. Po latach do prezydenta Putina przychodzi szef jego kancelarii i mówi: „Przyszli oligarchowie”. Na co Putin: „Wprowadzić pod eskortą!”.
Niech więc ostro i bezkompromisowo walczą ze sobą również kandydaci na Prezydenta RP, chociaż akurat od nich wolno wymagać nieco więcej powściągliwości i wstrzemięźliwości.
Dobre fantasy to w ostatnich latach rzadkość. Dziś Grafzero vlog literacki bierze pod lupę "Czarne miasto" Marty Knopik. Czy opowieść o dziwacznym śląskim mieście, gdzie ludzie zeszli pod ziemię i egzystują w dawnych tunelach, to udany mariaż fantastyki i opowieści o śmierci, odchodzeniu i żegnaniu się z najbliższymi?
Jednym z głównych tematów, który zdominował ostatnio medialne przekazy, a także rodzinne rozmowy jest koronawirus. Jedni żyją w lęku i robią zakupy przygotowując się na "apokalipsę". Inni opowiadają dowcipy i zachowują dystans. Lekarze i urzędnicy odpowiedzialni za zdrowie społeczeństwa wzywają do zachowania spokoju. A co ma do powiedzenia na temat koronowirusa wiara?