Atak Giertycha i Wielowieyskiej na Rzecznika Praw Dziecka. Jest odpowiedź

„Obrzydliwe wykorzystywanie tragedii. Kłamliwe wpisy @GiertychRoman i @DWielowieyska” – pisze na Twitterze rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak, komentując atak na jego osobę dokonany przez mecenasa Romana Giertycha i publicystkę „Gazety Wyborczej” Dominikę Wielowieyską ws. śmierci nastoletniego syna poseł PO Magdaleny Filiks.
Mikołaj Pawlak Atak Giertycha i Wielowieyskiej na Rzecznika Praw Dziecka. Jest odpowiedź
Mikołaj Pawlak / Wikipedia - Rewelator / CC BY-SA 4.0 | screen Twitter

W związku ze śmiercią nastoletniego syna poseł PO Magdaleny Filiks mecenas Roman Giertych i publicystka „GW” Dominika Wielowieyska zasugerowali, że za ujawnienie danych ofiary pedofila odpowiada rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak.

W grudniu Rzecznik Praw Dziecka związany z ZZ wziął akta sprawy pedofila ze Szczecina. Dane ofiary ujawnił 29.12.2022 roku dziennikarz blisko związany z ZZ. Już dziś Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, która prowadzi sprawę z art. 241 §2kk, powinna zabezpieczać akta w biurze RPD. (…) Gdyby się okazało, że RPD maczał palce w ujawnieniu danych Mikołaja, to może siedzieć 10 lat. 231 par.2 kk
#HienyzPIS

– napisał na Twitterze mec. Roman Giertych. 

Otrzymaliśmy odpowiedź z Sądu Okręgowego w Szczecinie na nasze pytanie, czy sąd udostępnił akta postępowania lub inne informacje o wyroku wobec Krzysztofa F. celem publikacji przez media. „Akta postępowania nie były udostępniane”. (…) O informację o wyroku zwróciło się jedno ze szczecińskich mediów – SSO Tomasz Szaja. Nie zostały wówczas ujawnione żadne dane identyfikujące skazanego, jak i pokrzywdzonych. O akta sprawy zwrócił się Rzecznik Prawa Dziecka w grudniu 2022 roku

– napisała z kolei, powołując się na publikację TVN24, Dominika Wielowieyska.

Mocna odpowiedź Rzecznika Praw Dziecka

Do powyższych sugestii odniósł się na Twitterze Mikołaj Pawlak. Podkreślił on, że wpisy Giertycha i Wielowieyskiej są kłamliwe, gdyż wystąpił o akta już po publikacji Radia Szczecin, a otrzymał je 20 stycznia 2023 roku.

Obrzydliwe wykorzystywanie tragedii. Kłamliwe wpisy @GiertychRoman i DWielowieyska. Wystąpiłem o akta już po publikacji, o czym nawet @tvn24 informuje. Dostałem je 20 stycznia 2023 r. To standardowa procedura w moim biurze po takich doniesieniach. Są granice, będą odszczekiwać

– napisał Rzecznik Praw Dziecka.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Kłopoty polityków Konfederacji. Jest zawiadomienie do prokuratury Wiadomości
Kłopoty polityków Konfederacji. Jest zawiadomienie do prokuratury

Robert Bąkiewicz poinformował na Twitterze, że spółka TVMN złożyła zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez polityków Konfederacji.

 Daniel Obajtek powołany na prezesa PKN Orlen na kolejną kadencję Wiadomości
Daniel Obajtek powołany na prezesa PKN Orlen na kolejną kadencję

Daniel Obajtek został w czwartek powołany na prezesa zarządu PKN Orlen na kolejną trzyletnią kadencję - podała w czwartek spółka w komunikacie giełdowym.

[WIDEO] A może alfons? Poseł PO obraźliwie o Januszu Kowalskim. Jest odpowiedź polityka Wiadomości
[WIDEO] "A może alfons?" Poseł PO obraźliwie o Januszu Kowalskim. Jest odpowiedź polityka

– Pani poseł szuka pomysłu na wyróżnienie się, bo rzeczywiście nie ma nic merytorycznego do zaproponowania wyborcom ze swojego okręgu – tak Janusz Kowalski skomentował obraźliwe nagranie, jakie na jego temat opublikowała poseł PO Marta Wcisło.

Rekompensata dla Polski z UE. Jest komentarz Beaty Szydło Wiadomości
Rekompensata dla Polski z UE. Jest komentarz Beaty Szydło

Polska dostanie rekompensatę finansową od UE za straty wywołane importem ukraińskiego zboża. Głos na ten temat zabrała europoseł Beata Szydło.

Daily Telegraph: Powinniśmy wzmacniać więzi z Polską. To nowa potęga Europy Wiadomości
"Daily Telegraph": Powinniśmy wzmacniać więzi z Polską. To nowa potęga Europy

Jeśli Wielka Brytania będzie chciała odbudowywać więzi z Europą, powinna to robić poprzez kraje takie jak Polska czy Słowacja. Znacznie lepiej rozumieją one wspólne wyzwania, a Polska staje się nowym europejskim mocarstwem - pisze w czwartek dziennik "Daily Telegraph".

Zapytano Lewandowskiego o Świątek. Piłkarz nie krył zaskoczenia Wiadomości
Zapytano Lewandowskiego o Świątek. Piłkarz nie krył zaskoczenia

Zabawne obrazki, które są zwane powszechnie "memami", są również tworzone w kontekście dwójki ambasadorów polskiego sportu – Igi Świątek i Roberta Lewandowskiego. To właśnie na ich temat pytanie otrzymał kapitan reprezentacji Polski.

Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO] Wiadomości
Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO]

Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” na tropie bizneswoman, która miała podawać się za policjantkę i wraz z partnerem napadać ludzi w domach. W tle skandaliczne zaniedbania, których mieli dopuszczać się prawdziwi policjanci oraz bierność prokuratury. 

Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje Wiadomości
Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli z powodu infekcji dróg oddechowych, pozostanie tam jeszcze prawdopodobnie dwa lub trzy dni - podał włoski dziennik "La Stampa".

Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE Wiadomości
Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE

Papier toaletowy może się stać w najbliższym czasie towarem deficytowym? Zagraniczne media zwracają uwagę na nowe przepisy Unii Europejskiej, które mają zakazać sprawdzania produktów związanych z wylesieniem.

Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat Wiadomości
Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat

W piątek 31 marca na warszawskim Rembertowie będą odbywać się ćwiczenia wojskowe z użyciem śmigłowców oraz materiałów wybuchowych; podobne treningi – w okolicach Piaseczna we wtorek, 4 kwietnia; to standardowa działalność – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Emerytury
Stażowe