Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Ta decyzja króla Karola III wywoła burzę

Brytyjskie media donoszą, że na skutek decyzji króla Karola III zostaną wprowadzone bardzo duże cięcia finansowe dot. całej rodziny królewskiej. Po majowej koronacji królewska rodzina będzie musiała zacząć „zaciskać pasa”.
Król Karol III Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Ta decyzja króla Karola III wywoła burzę
Król Karol III / Wikipedia - Australia Department of Defence/ CC BY-SA 4.0

Wielkimi krokami zbliża się wielki dzień dla króla Karola III i całej brytyjskiej rodziny królewskiej. 6 maja odbędzie się uroczysta koronacja monarchy i choć wydarzenie będzie miało charakter historyczny, więcej niż o koronacji mówi się w ostatnim czasie o skandalicznym zachowaniu księcia Harry’ego i Meghan Markle, którzy w licznych publikacjach prasowych ostro atakowali swoich najbliższych.

Ta decyzja Karola uderzy w całą rodzinę królewską

Okazuje się, że nieobliczalny Harry to nie jedyny problem króla Karola III. Brytyjskie media od miesięcy spekulują, że monarcha wziął pod lupę kwestie finansowe rodziny królewskiej i w związku z tym postanowił, że w ciągu najbliższych miesięcy podejmie decyzje w tej sprawie, aby środki pieniężne, którymi dysponuje Pałac Buckingham, były wydawane jak najmniej rozrzutnie. 

Jak podaje portal standard.co.uk, planowane w najbliższym czasie cięcia mogą się odbić głośnym echem na całym świecie, gdyż będą drastyczne i dotyczyć będą bez wyjątku wszystkich członków rodziny królewskiej. Według niektórych mediów eksmisja Harry’ego i Meghan z posiadłości we Frogmore Cottage nie była ze strony króla aktem zemsty, a jedynie pierwszą decyzją wdrożoną ws. cięć finansowych. Okazuje się, że król nie chce utrzymywać dłużej członków rodziny królewskiej, którzy nie pełnią w niej żadnych istotnych funkcji. 

Ponadto decyzja króla ma bezpośrednio dotyczyć również córki Williama i Kate Middleton – księżniczki Charlotte. Spekuluje się, że wnuczka króla, gdy dorośnie, nie będzie utrzymywana przez monarchę tak jak jej rodzice i będzie zmuszona znaleźć taki sposób na funkcjonowanie, aby samodzielnie zarobić na swoje utrzymanie.

Cięcia wśród pracowników Pałacu

Okazuje się także, iż szykują się spore cięcia ws. liczby pracowników zatrudnianych przez rodzinę królewską. Informator brytyjskiego medium przekazał, że król Karol ma dość zatrudniania „doradców dla doradców” i w jego opinii w ostatnich latach do pracy przy królewskim dworze przyjęto zbyt wiele osób. 

Monarcha nie jest pozbawiony empatii czy bezduszny, ale nie chce bez celu trwonić pieniędzy

– kwituje źródło standard.co.uk w Pałacu Buckingham.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier” – wystawa plenerowa poświęcona polskiemu premierowi na Uchodźstwie z ostatniej chwili
„Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier” – wystawa plenerowa poświęcona polskiemu premierowi na Uchodźstwie

2 czerwca w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier”. Przygotowana przez Instytut De Republica ekspozycja jest częścią procesu odbudowywania pamięci o władzach RP na Uchodźstwie, jak również początkiem debaty na temat losów i działalności premiera Tomasza Arciszewskiego. Wystawę można zwiedzać bezpłatnie do końca czerwca bieżącego roku.

Wyraźny wzrost Platformy Obywatelskiej [SONDAŻ] z ostatniej chwili
Wyraźny wzrost Platformy Obywatelskiej [SONDAŻ]

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 34,4 proc. ankietowanych, na PO – 29,1 proc., a na Konfederację – 13,4 proc. – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Radia ZET.

Małgorzata Rozenek wystartuje do Sejmu z list PO? Sensacyjne doniesienia z ostatniej chwili
Małgorzata Rozenek wystartuje do Sejmu z list PO? Sensacyjne doniesienia

W mediach pojawiły się sensacyjne doniesienia w sprawie Małgorzaty Rozenek. – Spodziewam się i przypuszczam, że wystartuje w wyborach do Sejmu – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Paweł Poncyljusz, wiceprzewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej.

Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

53 cudzoziemców próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Libii i Pakistanu. Dwóch obywateli Konga nielegalnie przekroczyło granicę brzegiem granicznego jeziora Szlamy – podała SG w raporcie z minionej doby.

Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce. Prezydent Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony z ostatniej chwili
Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce. Prezydent Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwołuje naradę Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RNBiO) w związku z wysadzeniem przez Rosjan zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce, w okupowanej części obwodu chersońskiego.

Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa

Xavi podsumował sezon w wykonaniu FC Barcelony. Na pomeczowej konferencji prasowej padły mocne słowa o polskim napastniku.

„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa z ostatniej chwili
„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa

„Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa i NATO na szczycie w Wilnie powinno uzgodnić konkretny harmonogram jej wejścia do sojuszu po zakończeniu wojny” – pisze w poniedziałek w komentarzu redakcyjnym brytyjski dziennik „Financial Times”.

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open z ostatniej chwili
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. W poniedziałkowym meczu 1/8 finału skreczowała jej rywalka Ukrainka Łesia Curenko przy stanie 5:1 dla Polki w pierwszym secie.

Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję z ostatniej chwili
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję

Wokół Pałacu Buckingham znowu zawrzało. Brytyjski „The Guardian” informuje, że król Karol III podjął zaskakującą decyzję. Okazuje się, że monarcha zdecydował o zaprzestaniu utrzymywania rezydencji w Llwynywermod. Jak czytamy, kompleks jest zbyt kosztowny i znacznie obciąża królewski budżet.

Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna z ostatniej chwili
Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna

– Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna – powiedział minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do wyroku Trybunału, który uznał, że reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości narusza prawo unijne. – Nie znajdują się w nim tezy, które sprawiałyby, że musielibyśmy myśleć o nowelizacji ustawowej – dodał.

Emerytury
Stażowe