„Środki blokowane za obronę abp Jedraszewskiego, który skrytykował ideologię LGBT”

Według informacji podanych przez Dziennik Wschodni oraz portal tokfm.pl, Zamość postanowił wycofać się z uchwały popierającej stanowisko abp Marka Jędraszewskiego. Powodem ma być ewentualna utrata pieniędzy z Unii Europejskiej.
 „Środki blokowane za obronę abp Jedraszewskiego, który skrytykował ideologię LGBT”
/ fot. Marcin Żegliński / Tygodnik Solidarność

W 2019 r. radni z Zamościa postanowili wesprzeć arcybiskupa Marka Jędraszewskiego po jego głośnym kazaniu, w którym użył m.in. słów „tęczowa zaraza”. – Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – mówił metropolia krakowski.

Radni przyjęli wówczas uchwałę „popierającą stanowisko i naukę ks. abp. Marka Jędraszewskiego oraz sprzeciwiającą się atakom na jego osobę”.

„Jego stanowisko przyjmujemy za głos Kościoła i ludzi dobrej woli w obronie podstawowych zasad moralnych, bez których nie jest możliwe normalne życie jednostkowe i wspólnotowe. Zwycięstwo należy do Kościoła i odważnych pasterzy, takich jak ks. abp Jędraszewski” – napisano.

Miasto wycofuje się z uchwałyTymczasem według informacji podanych przez Dziennik Wschodni oraz portal tokfm.pl, miasto postanowiło wycofać się z powyższego stanowiska. Powodem ma być ewentualna utrata pieniędzy z Unii Europejskiej.

– To jest nauczka dla nas wszystkich, żeby nie mieszać spraw, które nie dotyczą samorządu do sesji rady miasta. To jest w pewnym sensie przyznanie się klubu PiS, że popełnił błąd. Nie dlatego, że stanął w obronie arcybiskupa, tylko dlatego, że postawił to na sesji i wmieszał radę miasta w „wysoką” politykę – stwierdził przewodniczący rady miasta Piotr Błażewicz z PiS.

– To nie znaczy, że radni klubu PiS porzucają swoje wartości – dodał.

„Tak działa szantaż UE. Kiedy mówiliśmy jako @SolidarnaPL w 2020 roku, że tzw "praworządność" to tylko wytrych niektórzy, również po prawej stronie, nie dowierzali. A dzisiaj środki mają być blokowane za obronę abpa Jędraszewskiego, który po prostu skrytykował ideologię LGBT…” – komentuje całą sprawę wiceminister sprawiedliwości i poseł Solidarnej Polski Sebastian Kaleta.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wiceprzewodniczący klubu KO: Ta komisja może zostanie za naszych rządów z ostatniej chwili
Wiceprzewodniczący klubu KO: Ta komisja może zostanie za naszych rządów

W rozmowie z Radiem Plusem wiceprzewodniczący klubu KO Paweł Poncyliusz nie wykluczył, że gdyby opozycja wygrała nadchodzące wybory, komisja ds. badania rosyjskich nie zostanie odwołana.

Nie żyje była poseł Prawa i Sprawiedliwości z ostatniej chwili
Nie żyje była poseł Prawa i Sprawiedliwości

Nie żyje była poseł Prawa i Sprawiedliwości – Mirosława Masłowska. Wiadomść o śmierci byłej parlamentarzystki przekazał w mediach społecznościowych wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Świetna wiadomość dla widzów TVP. Legendarny serial powraca z ostatniej chwili
Świetna wiadomość dla widzów TVP. Legendarny serial powraca

Świetna wiadomość dla widzów TVP. Znany serial publicznego nadawcy ponownie pojawi się na antenie.

Gdańsk: Sąd podwyższył zadośćuczynienie dla rodziny zamordowanego przez SB Piotra Bartoszcze z ostatniej chwili
Gdańsk: Sąd podwyższył zadośćuczynienie dla rodziny zamordowanego przez SB Piotra Bartoszcze

Sąd Apelacyjny w Gdańsku podwyższył zadośćuczynienie dla rodziny zamordowanego przez Służbę Bezpieczeństwa Piotra Bartoszcze do łącznej kwoty 3 mln 250 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.

Tomasz Lis przeprasza. Ale... z ostatniej chwili
Tomasz Lis przeprasza. Ale...

- Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora - co prawdopodobnie było reakcją na podpisanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos z ostatniej chwili
Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w rozmowie z koreańskimi mediami poruszył kwestię ewentualnego spotkania z Władimirem Putinem. Zaznaczył, że może to nastąpić dopiero po wycofaniu wojsk rosyjskich z Ukrainy.

Jest decyzja Hołowni i Kosiniaka-Kamysza ws. marszu 4 czerwca z ostatniej chwili
Jest decyzja Hołowni i Kosiniaka-Kamysza ws. marszu 4 czerwca

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia i szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wezmą udział w organizowanym 4 czerwca marszu, do udziału w którym wezwał szef PO Donald Tusk. Chcemy być z tymi, którzy chcą wolnych wyborów - oświadczył Hołownia. Zaznaczył zarazem, że nie oznacza to możliwości stworzenia jednej listy w wyborach.

Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach z ostatniej chwili
"Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach"

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina został zawieszony w obowiązkach i jest na bezterminowym urlopie, z którego zapewne nie powróci na stanowisko - dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM.

Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA z ostatniej chwili
Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował, że zdecydował o podpisaniu ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, oraz że skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. Sprawa najwyraźniej wyjątkowo oburzyła byłego naczelnego tygodnika „Newsweeka”, Tomasza Lisa, który w swoim szokującym wpisie przekroczył kolejną granicę. Jest reakcja wiceszefa MSWiA.

Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa z ostatniej chwili
Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa

Koniec Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski może nadejść szybciej, niż spodziewali się tego kibice? Do słów kapitana reprezentacji Polski odniósł się selekcjoner Fernando Santos.

Emerytury
Stażowe