Znana sieć sklepów ma kłopoty. W planach zamknięcie 400 lokali

Znana amerykańska sieć z obuwiem sportowym ma kłopoty. W ciągu kolejnych trzech lat planuje zamknięcie ok. 400 lokali. Chodzi o najsłabiej odwiedzane miejsca w centrach handlowych. Na początek w Stanach Zjednoczonych.
Upadłość / zdjęcie poglądowe  Znana sieć sklepów ma kłopoty. W planach zamknięcie 400 lokali
Upadłość / zdjęcie poglądowe / pixabay.com

Foot Locker posiada ponad 3 tys. sklepów na całym świecie. Funkcjonują one pod szyldami Foot Locker, Kids Foot Locker, Champs Sports, WSS i Atmos. Marka ta znana jest także w Polsce, w której działa od 2011 roku. W znanej sieci można kupić głównie buty sportowe. Ostatnio wykryto jednak, że nawet 3000 sklepów „nie radzi” sobie. Proces zamykania placówek rozpocznie się w USA i obejmie inne tereny, na których działa Foot Locker.

O szczegółach informuje CNN. Wiadomo, że zamkniętych może zostać nawet 10 proc. lokali. Firma zmaga się z problemami od pewnego już czasu. W 2022 roku sieć zanotowała spadek sprzedaży o 0,3 proc. w porównaniu z minionym rokiem. Prognozy na przyszłość zdaniem ekspertów są mocno niepokojące. Przewiduje się bowiem, że sprzedaż może spaść nawet o 3,5–5,5 proc. w skali roku.

Znana firma zmienia strategię

Wspomniane zmiany wcale nie oznaczają, że Foot Locker całkowicie zniknie z rynku. Chodzi jedynie o ograniczenie działalności i obranie nowego kierunku rozwoju. Być może firma otworzy sklepy eksperymentalne, w których pojawią się inne produkty. CNN dodaje, że sieć może również skoncentrować się na lepszym badaniu potrzeb klientów. 

– Należą do nich sneaker maven, czyli klienci z obsesją na punkcie sneakersów, którzy reprezentują siebie poprzez swoje obuwie. Modni ekspresjoniści, którzy chcą wyglądać i czuć się cool i polegają na swoich sneakersach, aby zapewnić sobie to uczucie. Sportowcy poszukujący sneakersów o wysokiej wydajności. Klienci, którzy stawiają na jakość i komfort, i wreszcie łowcy okazji – wyjaśnia amerykańska telewizja. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Iustitia ujawnia jak będzie tworzyć listy proskrypcyjne niewygodnych dla kasty sędziów z ostatniej chwili
"Iustitia" ujawnia jak będzie tworzyć "listy proskrypcyjne" niewygodnych dla "kasty" sędziów

Stowarzyszenie sędziów "Iustitia" uznawane za organizację skupiającą tzw. "nadzwyczajną kastę" pracuje nad projektem zmian w sądownictwie powszechnym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi krokami prawnymi z ostatniej chwili
Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi "krokami prawnymi"

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN24.

Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie z ostatniej chwili
Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie

Serbia nie przygotowuje się do interwencji w Kosowie, ale jesteśmy gotowi na każdy scenariusz - powiedział w sobotę serbski minister spraw zagranicznych Ivica Daczić, komentując utrzymywanie stanu najwyższej gotowości wojska z powodu kolejnych napięć za południową granicą kraju.

Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych z ostatniej chwili
Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych

Wysłałem listy do wszystkich posłów Bundestagu wraz z raportem o stratach wojennych poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej; liczę, że wywoła to dyskusję w Bundestagu i doprowadzi do zmiany stanowiska rządu Niemiec ws. odszkodowań dla Polski - powiedział PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm z ostatniej chwili
W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm

Niemiecki komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu Felix Klein ostrzega przed rosnącą nienawiścią do Żydów w niemieckich szkołach.

Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos z ostatniej chwili
Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos

W drugim roku rosyjskiej wojny napastniczej przeciwko Ukrainie większość Niemców nadal popiera zachodnie sankcje nałożone na Rosję - wynika z nowego badania zleconego przez Instytut Gospodarki Niemieckiej (IW). Z rezultatami ankiety zapoznał się portal tygodnika "Der Spiegel".

Przedstawiciel Kremla. Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24 z ostatniej chwili
"Przedstawiciel Kremla". Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN.

Musimy wybrać kogoś innego niż Putin. Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO] z ostatniej chwili
"Musimy wybrać kogoś innego niż Putin". Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO]

Ukraiński polityk Anton Geraszczenko za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie przedstawiające fragment programu z rosyjskiej telewizji.

New York Times: Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich z ostatniej chwili
"New York Times": Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich

Pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich szkoli się w Niemczech z obsługi amerykańskich czołgów M1 Abrams - poinformował w sobotę dziennik "New York Times" powołując się na komunikat Pentagonu. Grupa ta liczy około 400 wojskowych.

Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa z ostatniej chwili
Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa

Wiceszef MSZ Rosji w rozmowie z agencją TASS postawił Ukrainie warunki zakończenia wojny. Rosjanie wymagają od władz z Kijowa między innymi odmowy przystąpienia do NATO i Unii Europejskiej.

Emerytury
Stażowe