Spięcie na opozycji. Kołodziejczak wzywa Tuska

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak odpowiedział na słowa Donalda Tuska na temat problemów z ukraińskim zbożem.
Michał Kołodziejczak, Donald Tusk  Spięcie na opozycji. Kołodziejczak wzywa Tuska
Michał Kołodziejczak, Donald Tusk / YouTube/Screen/RMF FM

– Panie Donald Tusk, jak pan chce poznać opinie, to niech pan tutaj przyjedzie i z ludźmi porozmawia, a nie czyta z kartki, bo to już jest groteska i ośmieszanie – powiedział lider Agrounii.

Zboże z Ukrainy od połowy 2022 roku trafia do Polski bez unijnych ceł, co sprawia, że zboże wyprodukowane przez polskich rolników zalega w magazynach. W kwestii zboża ze wschodu padają również poważne zarzuty co do jego jakości.

Na ten temat głos zabrał lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, który zboże z Ukrainy określił jako „najgorszy syf”.

– Najgorszy syf wjeżdża do naszego kraju, a rząd bezradnie przygląda się tej patologii – stwierdza Donald Tusk. Lider PO przytoczył również słowa prezes Izby Zbożowo-Paszowej Moniki Piątkowskiej z programu „Newsroom WP”, która powiedziała, że „to zboże w końcu wyjdzie z tych wagonów i przyjdzie do nas. Tam się mogły rozwinąć robaki, różne bakterie i grzyby”.

Kołodziejczak odpowiada Tuskowi

Na słowa Tuska postanowił odpowiedzieć Michał Kołodziejczak z Agrounii.

– Tusk właśnie przeczytał z kartki opinie rolników i innych ludzi, co myślą na temat zboża technicznego przywożonego z Ukrainy – rozpoczyna lider Agrounii.

– Dzisiaj mamy tylu ekspertów, którzy się na tym wszystkim znają, a my tutaj, w Hrubieszowie kolejny raz stoimy, protestujemy i mówimy: ten temat trzeba rozwiązać. Są tu fachowcy: jest Andrzej, który hoduje świnie, jest Rafał, który uprawia ogórki, jest Magda, która uprawia pszenicę – wylicza Kołodziejczak.

Kołodziejczak wezwał Tuska, aby ten przyjechał do Hrubieszowa i na miejscu zapoznał się z sytuacją.

– Mówimy jasno: panie Donald Tusk, jak pan chce poznać te opinie, to niech pan tutaj przyjedzie i z ludźmi, z praktykami porozmawia, a nie czyta z kartki, bo to już jest groteska i ośmieszanie. Chcecie znać się na wszystkim, a nie znacie się na niczym – mówi działacz Agrounii.

Minister rolnictwa o zbożu z Ukrainy

Na temat problemów ze zbożem z Ukrainy wypowiedział się nowy minister rolnictwa Robert Telus, który na antenie Programu III Polskiego Radia mówił o konieczności zahamowania napływu zboża z Ukrainy i następnie jego wypływu z Polski do innych krajów.

– Musimy zahamować napływ zboża z Ukrainy i uruchomić maksymalnie możliwy wypływ zboża z Polski – mówił dziś w Programie III Polskiego Radia szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Gdzie zawodzą Niemcy, Polska daje radę. Polscy żołnierze będą stacjonowali na Litwie? z ostatniej chwili
"Gdzie zawodzą Niemcy, Polska daje radę". Polscy żołnierze będą stacjonowali na Litwie?

Na Litwie rozmieszczony jest obecnie batalion sił NATO dowodzony przez Niemców i w większości złożony z niemieckich żołnierzy. Batalion liczy sobie 1600 żołnierzy. Podczas szczytu NATO w Madrycie w czerwcu 2022 roku ustalono, że siły mają być rozbudowane do rozmiaru brygady 3 - 5 tysięcy żołnierzy), jednak do tej pory tak się nie stało.

Fala oburzenia po ataku UEFA na polskiego sędziego Szymona Marciniaka w związku z donosem Stowarzyszenia Nigdy Więcej z ostatniej chwili
Fala oburzenia po ataku UEFA na polskiego sędziego Szymona Marciniaka w związku z donosem Stowarzyszenia "Nigdy Więcej"

W czwartek media poinformowały, że stowarzyszenie „Nigdy więcej” złożyło donos na polskiego sędziego w związku z jego wystąpieniem na wydarzeniu organizowanym przez Sławomira Mentzena, jednego z liderów Konfederacji. Nie przeszło to bez echa.

Europoseł Węgierskiej opozycji: Odebranie Węgrom prezydencji, tylko pomoże Orbanowi z ostatniej chwili
Europoseł Węgierskiej opozycji: Odebranie Węgrom prezydencji, tylko pomoże Orbanowi

UE ma rację, chcąc pociągnąć premiera Węgier Viktora Orbana do odpowiedzialności za stworzony w kraju system, ale łamiąc traktatowe prawa przez odebranie Budapesztowi prezydencji w Radzie UE pomoże mu tylko wypychać Węgry z Unii - uważa Marton Gyongyosi, europoseł i przewodniczący opozycyjnej partii Jobbik.

[WIDEO] USA: Upadek Joe Bidena na ceremonii w Akademii Sił Powietrznych z ostatniej chwili
[WIDEO] USA: Upadek Joe Bidena na ceremonii w Akademii Sił Powietrznych

Prezydent USA Joe Biden potknął się i przewrócił na scenie podczas czwartkowej ceremonii rozdawania dyplomów nowym absolwentom Akademii Sił Powietrznych w Colorado Springs. Biden wstał i poszedł o własnych siłach.

Perspektywa mi się zupełnie zmieniła. Poruszający wpis Justyny Kowalczyk z ostatniej chwili
"Perspektywa mi się zupełnie zmieniła". Poruszający wpis Justyny Kowalczyk

"Kacper założył w mojej głowie i sercu mocne stanowisko. Odpadłam z kretesem. Wszystkie przeloty wyrwałam, pokiereszowałam się strasznie, ale stanowisko trzyma. I wytrzyma lawinę smutku" – pisze w poruszającym wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych Justyna Kowalczyk-Tekieli. 

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polacy badają mózgi kosmonautów z ostatniej chwili
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polacy badają mózgi kosmonautów

Zmieniamy historię lotów kosmicznych! Polacy jako pierwsi w historii lotów kosmicznych badają w ten sposób własnym urządzeniem mózgi kosmonautów!

W Berlinie powstanie projekt mieszkaniowy przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer z ostatniej chwili
W Berlinie powstanie "projekt mieszkaniowy" przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer

W Berlinie ma powstać "projekt mieszkaniowy", przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer; w nowym, "pionierskim w całej Europie", budynku mają powstać 72 mieszkania na wynajem, a także centrum kulturalne i kawiarnia - informuje w czwartek portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

„Domagamy się pilnych wyjaśnień”. Ostry komentarz UEFA ws. Szymona Marciniaka z ostatniej chwili
„Domagamy się pilnych wyjaśnień”. Ostry komentarz UEFA ws. Szymona Marciniaka

W poniedziałek 29 maja jeden z najlepszych sędziów piłkarskich na świecie, Szymon Marciniak, wygłosił przemowę na konferencji Everest, której organizatorem był lider Konfederacji Sławomir Mentzen. Nie spodobało się to znanej z poprawności politycznej europejskiej organizacji piłkarskiej UEFA.

„Nasz wróg zachowuje się jak terrorysta”. Miedwiediew wściekły na Ukraińców z ostatniej chwili
„Nasz wróg zachowuje się jak terrorysta”. Miedwiediew wściekły na Ukraińców

– Żadnego kraju nie stać na negocjacje z terrorystami, terrorystów trzeba zniszczyć – powiedział Dmitrij Miedwiediew w czwartek, komentując atak dronów na Moskwę.

Łotwa. Polska wśród krajów, do których w pierwszej kolejności uda się nowy prezydent z ostatniej chwili
Łotwa. Polska wśród krajów, do których w pierwszej kolejności uda się nowy prezydent

Łotewski prezydent elekt Edgars Rinkeviczs poinformował, że pierwsze wizyty zagraniczne jako głowa państwa złoży w Estonii, na Litwie i w Polsce - podała w czwartek agencja LETA.

Emerytury
Stażowe