Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. To członek rodziny królewskiej zablokował przybycie Meghan Markle na koronację

Portal The New Idea informuje, że to 40-letni książę William odpowiada za to, że żona księcia Harry'ego Meghan Markle nie przybędzie na koronację króla Karola 6 maja.
Meghan Markle Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. To członek rodziny królewskiej zablokował przybycie Meghan Markle na koronację
Meghan Markle / Flickr/Genevieve/CC BY 2.0

Do opinii publicznej dociera coraz więcej informacji dotyczących decyzji Meghan Markle ws. obecności – czy raczej nieobecności – na koronacji króla Karola, która odbędzie się już 6 maja. Decyzją Sussexów (tak przynajmniej brzmiały oficjalne wyjaśnienia Pałacu Buckingham) na koronację przybędzie jedynie książę Harry, a Meghan wraz z dziećmi zostanie w domu w Kaliforni. 

Nieoficjalnie: To William doprowadził do nieobecności Meghan na koronacji

Choć decyzja przedstawiana oficjalnie jest w mediach jako suwerenna decyzja Sussexów, wiele wskazuje na to, że za nieobecnością Meghan Markle stają zakulisowe działania księcia Williama i Kate Middleton. W swej publikacji portal New Idea informuje, że to twarda postawa księcia Williama doprowadziła do tego, że nie zobaczymy Meghan Markle na koronacji.

Informatorzy portalu twierdzą, że 74-letni król Karol zastanawiał się co zrobić ws. Harry'ego i Meghan wobec faktu, że wciąż nie nadchodziła od nich odpowiedź dot. ich obecności na koronacji. Sprawa robiła się coraz bardziej napięta, ponieważ termin składania odpowiedzi już dawno minął. 

Wtedy do akcji wkroczył 40-letni William. Zarówno Harry, jak i Meghan zostali pierwotnie zaproszeni, ale można śmiało powiedzieć, że William nadał zaproszeniu zimny obrót. Dyktował dworzanom, że Meghan nie powinna zbliżać się do Kate po tym wszystkim, przez co przeszła jego żona

– informuje The New Idea. Jak czytamy, księżna Walii Kate Middleton uważa czas spędzony ze swoją szwagierką Meghan Markle podczas pogrzebu królowej Elżbiety II za „jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek musiała zrobić”.

Nikt nie byłby zaskoczony, gdyby William ostatecznie wyprosił Meghan Markle z zaproszenia. Prawdopodobnie poszedł na kompromis z ojcem, który chciał, aby obaj jego synowie byli świadkami jego wstąpienia na tron

– czytamy w publikacji. Źródło podkreśla również, że „tym razem William się nie wygłupiał”. 

Sytuacja jest zbyt toksyczna i nie ufa Meghan. Nie mógł ryzykować ponownego zdenerwowania Kate 

– podsumowuje The New Idea.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Iustitia ujawnia jak będzie tworzyć listy proskrypcyjne niewygodnych dla kasty sędziów z ostatniej chwili
"Iustitia" ujawnia jak będzie tworzyć "listy proskrypcyjne" niewygodnych dla "kasty" sędziów

Stowarzyszenie sędziów "Iustitia" uznawane za organizację skupiającą tzw. "nadzwyczajną kastę" pracuje nad projektem zmian w sądownictwie powszechnym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi krokami prawnymi z ostatniej chwili
Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi "krokami prawnymi"

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN24.

Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie z ostatniej chwili
Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie

Serbia nie przygotowuje się do interwencji w Kosowie, ale jesteśmy gotowi na każdy scenariusz - powiedział w sobotę serbski minister spraw zagranicznych Ivica Daczić, komentując utrzymywanie stanu najwyższej gotowości wojska z powodu kolejnych napięć za południową granicą kraju.

Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych z ostatniej chwili
Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych

Wysłałem listy do wszystkich posłów Bundestagu wraz z raportem o stratach wojennych poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej; liczę, że wywoła to dyskusję w Bundestagu i doprowadzi do zmiany stanowiska rządu Niemiec ws. odszkodowań dla Polski - powiedział PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm z ostatniej chwili
W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm

Niemiecki komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu Felix Klein ostrzega przed rosnącą nienawiścią do Żydów w niemieckich szkołach.

Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos z ostatniej chwili
Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos

W drugim roku rosyjskiej wojny napastniczej przeciwko Ukrainie większość Niemców nadal popiera zachodnie sankcje nałożone na Rosję - wynika z nowego badania zleconego przez Instytut Gospodarki Niemieckiej (IW). Z rezultatami ankiety zapoznał się portal tygodnika "Der Spiegel".

Przedstawiciel Kremla. Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24 z ostatniej chwili
"Przedstawiciel Kremla". Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN.

Musimy wybrać kogoś innego niż Putin. Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO] z ostatniej chwili
"Musimy wybrać kogoś innego niż Putin". Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO]

Ukraiński polityk Anton Geraszczenko za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie przedstawiające fragment programu z rosyjskiej telewizji.

New York Times: Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich z ostatniej chwili
"New York Times": Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich

Pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich szkoli się w Niemczech z obsługi amerykańskich czołgów M1 Abrams - poinformował w sobotę dziennik "New York Times" powołując się na komunikat Pentagonu. Grupa ta liczy około 400 wojskowych.

Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa z ostatniej chwili
Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa

Wiceszef MSZ Rosji w rozmowie z agencją TASS postawił Ukrainie warunki zakończenia wojny. Rosjanie wymagają od władz z Kijowa między innymi odmowy przystąpienia do NATO i Unii Europejskiej.

Emerytury
Stażowe