Z. Kuźmiuk: Polityk PO atakuje Zełenskiego i absurdalnie tłumaczy kłamstwa Tuska

Wczoraj gościem redaktora Bogdana Rymanowskiego w radiu Zet, był rzecznik prasowy Platformy, poseł Jan Grabiec, a jego wypowiedzi były tak kuriozalne, że spowodowały liczne komentarze na portalach społecznościowych.
Donald Tusk Z. Kuźmiuk: Polityk PO atakuje Zełenskiego i absurdalnie tłumaczy kłamstwa Tuska
Donald Tusk / PAP/Artur Reszko

Rząd wymusił coś na Zełenskim?

Ku zaskoczeniu samego prowadzącego, odpowiadając na pytanie dotyczące już dwukrotnej wypowiedzi prezydenta Zełeńskiego, obciążającej Rosję odpowiedzialnością za to, co stało się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku, stwierdził, że musiał on tak powiedzieć na żądanie obecnego polskiego rządu.

Jego zdaniem prezydent Zełeński, byłby w stanie powiedzieć wszystko, bo zależy mu na pomocy dla jego kraju, a ponieważ to Polska jest jednym z głównych dostarczycieli tej pomocy, to chcąc się polskiemu rządowi przypodobać, powiedział to, na co ten rząd oczekiwał.

Bogu dzięki, że współpracownicy prezydenta Zełeńskiego i on sam nie wiedzą, kto to jest Jan Grabiec i najprawdopodobniej tej jego wypowiedzi nie znają, bo gdyby było inaczej, mielibyśmy skandal dyplomatyczny na duża skalę.

Oskarżanie prezydenta państwa, które bohatersko walczy z bandycką Rosją o to, że jest gotowy kłamać w taki istotnej sprawie, bo inaczej polski rząd nie przekazywałby pomocy Ukrainie, jest podwójnie skandaliczne.

Niebezpieczne oskarżenia Grabca

Z jednej strony stawia w złym świetle samego prezydenta Zełenskiego, który miałby mówić nieprawdę, z drugiej polski rząd, który miałby uzależniać pomoc dla Ukrainy pod warunkiem, że prezydent tego kraju oskarży Putina o odpowiedzialność za to co stało się w Smoleńsku.

Ale Grabiec na tym skandalu nie poprzestał, tłumaczył w sposób zupełnie absurdalny kłamstwa Tuska na temat płotu na granicy z Białorusią, Baltic Pipe, programu Rodzina 500 plus, wieku emerytalnego, OFE, strzelania do górników, nie wybierania się do Brukseli, podwyżek stawek VAT, czy afery Amber Gold.

Słuchaczowi radia Zet, który zadał pytanie o kłamstwach Tuska w wyżej wymienionych sprawach, zasugerował, że za dużo naoglądał się TVP Info i gdyby obejrzał „niezależne media”, to miałby inne zdanie.

Odpowiedziała mu jedna z internautek, że na pewno miałby inne zdanie, ponieważ w „niezależnych mediach” mówią, że to Tusk zbudował mur na granicy, wymyślił i zbudował Baltic Pipe, wprowadził program rodzina 500 plus, obniżył wiek emerytalny, nie powiedział, że „pieniądze w OFE nie są własnością Polaków”, pod kopalnią JSW w górników rzucano cukierkami, do Brukseli się nie wybierał, bo zawsze zależało mu na Polsce itd.

Antyrosyjskość Tuska

Ale na koniec wywiadu została zaprezentowana swoista „wisienka na torcie”, Grabiec odpowiedział na pytanie, czy Tusk był zawsze antyrosyjski , po chwili zastanowienia odpowiedział „tak” i  nie wytrzymał i parsknął śmiechem.
A więc nawet on zdaje sobie sprawę ,że mówienie o antyrosyjskości Tuska podczas sprawowania funkcji premiera ale także przewodniczącego Rady Europejskiej , może być skwitowane tylko śmiechem.

W mediach, w tym w internecie, istnieją dziesiątki przykładów na to, że było dokładnie odwrotnie, od jego wypowiedzi w pierwszym expose, że „rozpoczniemy dialog z Rosją taką jaka ona jest”, po zgodę na wyprzedaż strategicznych przedsiębiorstw inwestorom z Rosji (rafineria w Możejkach, Lotos, tarnowskie Azoty), aż po brak reakcji na napaść Rosji na Ukrainę i zajęcie Doniecka, Ługańska i Krymu w 2014 roku.

Najwięcej przykładów „antyrosyjskości” Tuska pokazuje film Marcina Tulickiego „Nasz człowiek w Warszawie”, który jest przejmującym dokumentem dobitnie pokazującym, jaką cenę zapłaciła Polska za reset z Rosją realizowany przez Tuska i jego ekipę rządową.

To, że politycy Platformy bronią Tuska w każdej sytuacji, nie powinno dziwić, ale to, jak traktują swoich wyborców, którym próbują wmawiać takie rzeczy, jest już dosłownie szokujące.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Gdzie zawodzą Niemcy, Polska daje radę. Polscy żołnierze będą stacjonowali na Litwie? z ostatniej chwili
"Gdzie zawodzą Niemcy, Polska daje radę". Polscy żołnierze będą stacjonowali na Litwie?

Na Litwie rozmieszczony jest obecnie batalion sił NATO dowodzony przez Niemców i w większości złożony z niemieckich żołnierzy. Batalion liczy sobie 1600 żołnierzy. Podczas szczytu NATO w Madrycie w czerwcu 2022 roku ustalono, że siły mają być rozbudowane do rozmiaru brygady 3 - 5 tysięcy żołnierzy), jednak do tej pory tak się nie stało.

Fala oburzenia po ataku UEFA na polskiego sędziego Szymona Marciniaka w związku z donosem Stowarzyszenia Nigdy Więcej z ostatniej chwili
Fala oburzenia po ataku UEFA na polskiego sędziego Szymona Marciniaka w związku z donosem Stowarzyszenia "Nigdy Więcej"

W czwartek media poinformowały, że stowarzyszenie „Nigdy więcej” złożyło donos na polskiego sędziego w związku z jego wystąpieniem na wydarzeniu organizowanym przez Sławomira Mentzena, jednego z liderów Konfederacji. Nie przeszło to bez echa.

Europoseł Węgierskiej opozycji: Odebranie Węgrom prezydencji, tylko pomoże Orbanowi z ostatniej chwili
Europoseł Węgierskiej opozycji: Odebranie Węgrom prezydencji, tylko pomoże Orbanowi

UE ma rację, chcąc pociągnąć premiera Węgier Viktora Orbana do odpowiedzialności za stworzony w kraju system, ale łamiąc traktatowe prawa przez odebranie Budapesztowi prezydencji w Radzie UE pomoże mu tylko wypychać Węgry z Unii - uważa Marton Gyongyosi, europoseł i przewodniczący opozycyjnej partii Jobbik.

[WIDEO] USA: Upadek Joe Bidena na ceremonii w Akademii Sił Powietrznych z ostatniej chwili
[WIDEO] USA: Upadek Joe Bidena na ceremonii w Akademii Sił Powietrznych

Prezydent USA Joe Biden potknął się i przewrócił na scenie podczas czwartkowej ceremonii rozdawania dyplomów nowym absolwentom Akademii Sił Powietrznych w Colorado Springs. Biden wstał i poszedł o własnych siłach.

Perspektywa mi się zupełnie zmieniła. Poruszający wpis Justyny Kowalczyk z ostatniej chwili
"Perspektywa mi się zupełnie zmieniła". Poruszający wpis Justyny Kowalczyk

"Kacper założył w mojej głowie i sercu mocne stanowisko. Odpadłam z kretesem. Wszystkie przeloty wyrwałam, pokiereszowałam się strasznie, ale stanowisko trzyma. I wytrzyma lawinę smutku" – pisze w poruszającym wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych Justyna Kowalczyk-Tekieli. 

Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polacy badają mózgi kosmonautów z ostatniej chwili
Naukowy wieczór z dr Kaweckim: Polacy badają mózgi kosmonautów

Zmieniamy historię lotów kosmicznych! Polacy jako pierwsi w historii lotów kosmicznych badają w ten sposób własnym urządzeniem mózgi kosmonautów!

W Berlinie powstanie projekt mieszkaniowy przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer z ostatniej chwili
W Berlinie powstanie "projekt mieszkaniowy" przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer

W Berlinie ma powstać "projekt mieszkaniowy", przeznaczony wyłącznie dla lesbijek i kobiet queer; w nowym, "pionierskim w całej Europie", budynku mają powstać 72 mieszkania na wynajem, a także centrum kulturalne i kawiarnia - informuje w czwartek portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

„Domagamy się pilnych wyjaśnień”. Ostry komentarz UEFA ws. Szymona Marciniaka z ostatniej chwili
„Domagamy się pilnych wyjaśnień”. Ostry komentarz UEFA ws. Szymona Marciniaka

W poniedziałek 29 maja jeden z najlepszych sędziów piłkarskich na świecie, Szymon Marciniak, wygłosił przemowę na konferencji Everest, której organizatorem był lider Konfederacji Sławomir Mentzen. Nie spodobało się to znanej z poprawności politycznej europejskiej organizacji piłkarskiej UEFA.

„Nasz wróg zachowuje się jak terrorysta”. Miedwiediew wściekły na Ukraińców z ostatniej chwili
„Nasz wróg zachowuje się jak terrorysta”. Miedwiediew wściekły na Ukraińców

– Żadnego kraju nie stać na negocjacje z terrorystami, terrorystów trzeba zniszczyć – powiedział Dmitrij Miedwiediew w czwartek, komentując atak dronów na Moskwę.

Łotwa. Polska wśród krajów, do których w pierwszej kolejności uda się nowy prezydent z ostatniej chwili
Łotwa. Polska wśród krajów, do których w pierwszej kolejności uda się nowy prezydent

Łotewski prezydent elekt Edgars Rinkeviczs poinformował, że pierwsze wizyty zagraniczne jako głowa państwa złoży w Estonii, na Litwie i w Polsce - podała w czwartek agencja LETA.

Emerytury
Stażowe