Burza w Pałacu Buckingham. Jest oświadczenie rzecznika Meghan Markle ws. koronacji

Rzecznik Sussexów Omid Scobie skomentował na Twitterze spekulacje mediów dot. nieobecności Meghan Markle na koronacji króla, która odbędzie się już 6 maja.
Meghan Markle Burza w Pałacu Buckingham. Jest oświadczenie rzecznika Meghan Markle ws. koronacji
Meghan Markle / screen YT - Entertainment Tonight

Już od kilku tygodni wiadomo, że książę Harry będzie jedynym Sussexem, który przybędzie na koronację króla Karola 6 maja do opactwa westminerskiego w Wielkiej Brytanii. Jego żona Meghan Markle wraz z dziećmi pozostanie w Stanach Zjednoczonych. Decyzja ta nie była zaskoczeniem dla większości ekspertów; powszechnie bowiem wiadomo, że relacje Sussexów z resztą rodziny królewskiej, łagodnie rzecz ujmując, nie układają się najlepiej. 

Sporo jednak zamieszania wywołały ostatnie informacje podawane przez brytyjskie media w tej sprawie. Dziennikarze dotarli do zaskakujących informacji dot. wymiany korespondencji między królem Karolem a Meghan; kilka lat temu księżna Sussex miała napisać do króla list, w którym podjęła kwestię „nieświadomego uprzedzenia rasowego” przyszłego króla. W jednym z wywiadów sugerowała, że doświadczyła w Pałacu Buckingham krzywdzących uwag na tle rasistowskim dot. koloru skóry jej syna Archiego. Brytyjskie media spekulowały, że to właśnie sprawa listu i braku odpowiedniej reakcji króla Karola na korespondencję od Meghan miały spowodować zrezygnowanie z wzięcia udziału w koronacji przez żonę Harry’ego.

Jest oświadczenie rzecznika Sussexów

Powyższe spekulacje medialne mocno skomentował na Twitterze rzecznik książęcej pary Omid Scobie. Oznajmił on, że informacje podawane przez media w tej sprawie nie są prawdziwe.

Księżna zajmuje się swoim obecnym życiem, nie rozmyślając o korespondencji sprzed dwóch lat dotyczącej rozmowy sprzed czterech lat. Wszelkie insynuacje na ten temat są fałszywe i, szczerze mówiąc, śmieszne. Zachęcamy tabloidowe media i królewskich korespondentów do zakończenia tego męczącego cyrku, który sami tworzą

– dosadnie skomentował Omid Scobie. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła z ostatniej chwili
Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła

Niejednokrotnie słyszałem: Nie chce mi się uczestniczyć we Mszy świętej. Nie mam czasu na chodzenie do kościoła. Nudzę się podczas liturgii. Smutne deklaracje. Podobnie jak ograniczanie udziału w największym cudzie na ziemi do spełniania obowiązku wynikającego z Bożego i kościelnego przykazania. Kierowanie się tylko taką motywacją wynika z braku zachwytu obecnością Chrystusa w sakramencie Eucharystii i słabej wiary.

Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju z ostatniej chwili
Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju

Na terytorium całej Ukrainy ogłoszono w czwartek wieczorem alarm przeciwlotniczy. Media poinformowały o odgłosach eksplozji w obwodzie czerkaskim.

Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele z ostatniej chwili
Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele

Co najmniej 35 samochodów w berlińskiej dzielnicy Pankow zostało uszkodzonych przez grupę radykalnych aktywistów klimatycznych w nocy ze środy na czwartek. W autach - za cel wzięto drogie modele, głównie typu SUV - poprzecinano opony, czym grupa pochwaliła się we wpisie na Twitterze – poinformował w czwartek portal „Tagesspiegel”.

W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód z ostatniej chwili
W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód

Dziś w całej Polsce odbywają się procesje Bożego Ciała. W większości przypadków przebiegają spokojnie, niestety na warszawskim Ursynowi doszło do przykrego incydentu.

Nie żyje amerykański aktor i komik z ostatniej chwili
Nie żyje amerykański aktor i komik

Nie żyje amerykański gwiazdor filmowy i komik Pat Cooper. Znany był najlepiej z takich produkcji jak "Aniołki Charliego", "Depresja gangstera" i "Kroniki Seinfelda". Odszedł w wieku 93 lat.

Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? z ostatniej chwili
Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie?"

W dniu 13 czerwca 2023 roku odbędzie się konferencja „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego po trudnych latach 2020-2022”.

Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską z ostatniej chwili
Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską

Najnowszy sondaż IPSOS dla portalu DoRzeczy.pl ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że Polacy najwyższym zaufaniem darzą Zjednoczoną Prawicę, która uzyskała 35 proc. Jest to taki sam wynik, jaki partia miała 20 maja 2023 roku.

Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz z ostatniej chwili
Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz

Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie nie musiał wykonywać orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie wstrzymania przeniesienia trójki sędziów - napisała m.in. we wtorkowym oświadczeniu przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka.

Tragiczny wypadek pod Jarocinem. Nie żyje motocyklista Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Jarocinem. Nie żyje motocyklista

W czwartek rano w powiecie jarocińskim doszło do śmiertelnego wypadku. W jego wyniku zginął 34-letni mężczyzna - mieszkaniec gminy Kotlin, który nie miał uprawnień do kierowania motocyklem.

Washington Post: Ukraińska kontrofensywa już się rozpoczęła z ostatniej chwili
"Washington Post": Ukraińska kontrofensywa już się rozpoczęła

Rozpoczęła się długo oczekiwana ukraińska kontrofensywa - podał w czwartek amerykański dziennik "Washington Post", powołując się na ukraińskich żołnierzy. Według gazety, atakom przewodzą brygady wyszkolone i wyposażone przez państwa zachodnie.

Emerytury
Stażowe