„GW”: „Pamiętacie jeszcze, że Platforma miała mieć jakiś program?”

Na łamach „Gazety Wyborczej” opublikowano tekst Piotra Głuchowskiego, w którym redaktor nie ukrywa swojego rozczarowania bolesną indolencją programową Platformy Obywatelskiej, która od miesięcy nie jest w stanie zaproponować Polakom rzeczywistego programu i pomysłu na Polskę po wyborach. 
Przewodniczący PO Donald Tusk „GW”: „Pamiętacie jeszcze, że Platforma miała mieć jakiś program?”
Przewodniczący PO Donald Tusk / Flickr/European People's Party/CC BY 2.0

Czy leci z nami pilot? Bo chciałbym 4 czerwca usłyszeć coś z kokpitu

– zastanawia się na łamach „GW” red. Piotr Głuchowski. 

„Pomysły ma głównie sztab Jarosława Kaczyńskiego”

Surfując po witrynach mediów nierządowych, mam wrażenie, że wybory już się odbyły, a dziennikarze przychylni partiom opozycyjnym rutynowo nieprzychylnie recenzują poczynania zwycięskiego PiS

– komentuje Głuchowski. W swojej publikacji zadaje opozycji kilka niewygodnych pytań.

Pamiętacie jeszcze Państwo, że mieliśmy mieć w tym roku wspólną listę opozycji do Sejmu? Że Platforma zapowiadała jakąś ofensywę programową? Że w ogóle miał być jakiś spójny program? 

– pyta redaktor i podkreśla, że w chwili obecnej pomysłami sypie głównie sztab Jarosława Kaczyńskiego. 

Starszy, bezdzietny pan w wieku postreprodukcyjnym, który nie ma auta, proponuje darmowe leki dla dzieci, 800 plus dla rodziców, darmowe autostrady dla wszystkich i jeszcze zakaz wyprzedzania się TIR-ów na trasach szybkiego ruchu (brawo, wreszcie!)

– wskazuje Głuchowski. Redaktor boleśnie odnotowuje, że „anty-PiS jest rozdyskutowany i w dużej mierze zajęty sam sobą”. 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tomasz Lis przeprasza. Ale... z ostatniej chwili
Tomasz Lis przeprasza. Ale...

- Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora - co prawdopodobnie było reakcją na podpisanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach z ostatniej chwili
"Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach"

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina został zawieszony w obowiązkach i jest na bezterminowym urlopie, z którego zapewne nie powróci na stanowisko - dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM.

Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA z ostatniej chwili
Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował, że zdecydował o podpisaniu ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, oraz że skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. Sprawa najwyraźniej wyjątkowo oburzyła byłego naczelnego tygodnika „Newsweeka”, Tomasza Lisa, który w swoim szokującym wpisie przekroczył kolejną granicę. Jest reakcja wiceszefa MSWiA.

Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa z ostatniej chwili
Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa

Koniec Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski może nadejść szybciej, niż spodziewali się tego kibice? Do słów kapitana reprezentacji Polski odniósł się selekcjoner Fernando Santos.

Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen z ostatniej chwili
Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen

Musimy chronić strefę Schengen; to cel, który chce zdestabilizować zarówno Władimir Putin, jak i Alaksandr Łukaszenka - powiedział we wtorek w Świecku wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki po spotkaniu z szefową niemieckiego MSW Nancy Faeser.

Kojarzony z kastą sędzia Michał Laskowski wybiera się na marsz 4 czerwca. Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu? z ostatniej chwili
Kojarzony z "kastą" sędzia Michał Laskowski wybiera się na "marsz 4 czerwca". Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu?

- Jako obywatel ja się na ten marsz wybieram, bo już nie wiem jak miałbym inaczej protestować - powiedział w RMF sędzia Michał Laskowski, obecnie szef Izby Karnej Sądu Najwyższego, wcześniej rzecznik SN za czasów prezesury Małgorzaty Gersdorf.

Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina z ostatniej chwili
Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina

Jeden z dronów, które pojawiły się w obwodzie moskiewskim, został strącony niedaleko rezydencji Władimira Putina w Nowo-Ogariowie pod Moskwą - podała we wtorek agencja Ukrinform, powołując się na doniesienia z Rosji.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Są ofiary śmiertelne Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Są ofiary śmiertelne

Kierowca i dwoje pasażerów, w tym dziecko, zginęli w wyniku zderzenia toyoty, którą jechali, z samochodem ciężarowym na obwodnicy Słupska – poinformował we wtorek oficer prasowy KMP w Słupsku mł. asp. Jakub Bagiński. Droga jest zablokowana.

Incydent na polsko-białoruskim przejściu granicznym. Samochód sforsował granicę. Kierowcę zatrzymano z ostatniej chwili
Incydent na polsko-białoruskim przejściu granicznym. Samochód sforsował granicę. Kierowcę zatrzymano

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Terespolu doszło do incydentu. Samochód marki BMW nielegalnie sforsował granicę.

Odrażający wpis Tomasz Lisa. Będzie miał kłopoty? z ostatniej chwili
Odrażający wpis Tomasz Lisa. Będzie miał kłopoty?

- Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora - co prawdopodobnie było reakcją na podpisanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Emerytury
Stażowe