Potężna awaria w Inowrocławiu: "Docieramy do osób, które szczególnie potrzebują pomocy"

Docieramy do osób, które szczególnie potrzebują pomocy — powiedział w sobotę wieczorem sekretarz Inowrocławia Piotr Strachanowski, który odniósł się do awarii stacji gazowej. Magistrat zapewnił o możliwości zapewnienia takim osobom miejsc w ciepłych pomieszczeniach.
Pilne! Potężna awaria w Inowrocławiu:
Pilne! / grafika własna

Jak informowała wcześniej PAP, usterka w stacji zasilającej została już naprawiona, ale trwają prace związane z napełnianiem sieci — poinformowała Polska Spółka Gazownictwa. Całkowite przywrócenie gazu wszystkim odbiorcom może potrwać nawet kilka dni, bo trzeba dotrzeć do wszystkich odbiorców.

Rzecznik prasowa inowrocławskiego magistratu Adriana Szymanowska podkreśliła w komunikacie przesłanym w sobotę wieczorem, że w przypadku nieuruchomienia instalacji do poniedziałku pojawią się problemy w jednej szkole i dwóch żłobkach.

 

"Ryzyko"

"Współpracujemy na różnych obszarach. Działają pracownicy Urzędu Miasta, Straż Miejska Inowrocławia i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Poprzez opiekunów społecznych docieramy do osób, które szczególnie mogą potrzebować pomocy. Jesteśmy przygotowani, aby w razie potrzeby zapewnić im miejsca w ciepłych pomieszczeniach" – powiedział sekretarz Piotr Strachanowski, cytowany w komunikacje magistratu.

Szymanowska wskazała, że "na ten moment nie istnieje zagrożenie, że przedszkola miejskie nie wrócą w nowym tygodniu do pracy".

"Występuje jednak ryzyko, że w przypadku nieuruchomienia instalacji gazowej, problem pojawi się w Szkole Podstawowej nr 16. Żłobek Miejski +Maja+ z siedzibą przy ul. Krzymińskiego oraz przy Władysława Łokietka będzie funkcjonować. Natomiast w przypadku, gdy nadal nie będzie uruchomiona sieć gazowa, Żłobek Miejski +Bajka+ przy ul. Solankowej, w poniedziałek będzie nieczynny. O tym fakcie rodzice zostaną powiadomieni indywidualnie" - podkreśliła.

 

Telefony alarmowe

W sobotę wieczorem rzecznik prasowy wojewody Tomasz Wiśniewski poinformował, że uruchomione zostały trzy numeru telefonów, pod którymi mieszkańcy mogą uzyskać dodatkowe informacje: 503 949 912, 530 013 007, 694 491 827.

W komunikacie wskazał także, że został wydany komunikat o usuwaniu awarii w aplikacji RSO oraz Alert RCB.

"W związku z usunięciem awarii stacji zasilającej Inowrocław służby rozpoczęły prace związane z nagazowaniem sieci. W pierwszej kolejności muszą zostać zamknięte kurki gazowe u ok. 12 tys. odbiorców. Po zakończeniu tych działań nagazowana zostanie sieć, a następnie służby PSG zaczną sukcesywnie uruchamiać dostawy gazu" - wskazano w komunikacie PSG.

Spółka zwróciła się do o mieszkańców Inowrocławia z prośbą o udostępnianie dojścia do kurków głównych, które zlokalizowane są na zamkniętych posesjach. "Pozwoli to skrócić czas uruchomienia dostaw gazu" - wskazano w komunikacie.

Jak podała PSG, w działania zostali włączeni także pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa z okolicznych województw.

 

Nagazowanie sieci

"Z informacji przekazanych przez Polską Spółkę Gazownictwa (PSG) awaria została usunięta o godz. 11.30. Obecnie pracownicy PSG przeprowadzają prace związane z nagazowaniem sieci. W pierwszej kolejności muszą zostać zamknięte kurki gazowe u odbiorców. W tym momencie do zamknięcia zostało ok. 3,5 tys. kurków z gazem. Po zakończeniu tych działań nagazowana zostanie sieć, a następnie służby PSG zaczną sukcesywnie uruchamiać dostawy gazu. Aby sprawnie przeprowadzić te działania i przywrócić gaz, Spółka zwraca się do mieszkańców Inowrocławia z prośbą o udostępnianie dojścia do kurków głównych, które zlokalizowane są na zamkniętych posesjach. Pozwoli to skrócić czas uruchomienia dostaw gazu" - poinformował w sobotę wieczorem rzecznik prasowy wojewody Wiśniewski.

Z informacji przekazanych PAP wynika, że "całkowite przywrócenie gazu wszystkim odbiorcom może potrwać nawet kilka dni, gdyż sam proces jest skomplikowany".

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zapowiedział, że sztab kryzysowy będzie pracował w systemie 24-godzinnym.

Rzecznik prasowy PSG Grzegorz Cendrowski powiedział, że usuniecie awarii to tylko jeden z elementów działań.

"Część kurków w starych lokalizacjach jest na terenach zamkniętych (na budynku). W nowych są szafki w płocie i nie ma problemu. Jeżeli jest w zamkniętym, to musimy działać z policją" - wskazał. Napełnianie sieci może ruszyć po zakręceniu wszystkich kurków.

"W niedzielę będziemy pracować do skutku, ale całość działań może potrwać nawet kilka dni. Najważniejsze jest bezpieczeństwo" - wskazał rzecznik PSG. (PAP)

Autorzy: Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz

twi/ rau/ mir/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tortury, bestialstwo, zapomnienie. Wyklętych skazywano na podwójną śmierć Wiadomości
Tortury, bestialstwo, zapomnienie. Wyklętych skazywano na podwójną śmierć

Często słyszymy zarzuty ze strony środowisk lewicowych (ale nie tylko) negujące sens walki Żołnierzy Wyklętych. Pojawiają się też skrajne głosy, jakoby żołnierze podziemia niepodległościowego zwalczali przeciwników „innej opcji politycznej” lub rozpętali „wojnę domową”. De facto zbrodnicze oddziały Gwardii/Armii Ludowej były ekspozyturą sowiecką instalowaną na terenie Polski przez mocodawców z Kremla. Nie był to więc spór o podłożu ideologicznym, lecz rozbieżność w kwestii priorytetowej. Niepodległościowa konspiracja dążyła do suwerenności, natomiast komuna realizowała politykę Stalina.

Lewacka terrorystka aresztowana. Ukrywała się jako aktywistka w organizacji finansowanej przez niemiecki rząd Wiadomości
Lewacka terrorystka aresztowana. Ukrywała się jako aktywistka w organizacji finansowanej przez niemiecki rząd

Berlin: aresztowano terrorystkę RAF, Danielę Klette. Okazuje się, że kobieta przez około trzy dekady ukrywała się w niemieckiej stolicy pod fałszywym nazwiskiem. Terrorystka dobrze ułożyła sobie życie: jako lewicowa aktywistka działała w promigracyjnych organizacjach związanych z rządem i finansowanymi przez podatników. Sieć organizacji, z którymi była związana, otrzymywała miliony euro wsparcia.

Wiele gróźb i kłamstw. Ekspert podsumował orędzie Putina z ostatniej chwili
"Wiele gróźb i kłamstw". Ekspert podsumował orędzie Putina

Władimir Putin kilkakrotnie podczas czwartkowego orędzia użył określenia "Noworosja" i mówił o Ukrainie jako o "terytorium naszego kraju". To potwierdzenie, że jego celem jest zajęcie całej Ukrainy, aż do granic z Polską i Rumunią - powiedział PAP Igor Grecki, rosyjski politolog pracujący w estońskim think tanku ICDS.

Prof. David Engels: To co minister Barbara Nowacka robi w Polsce, na Zachodzie skończyło się spektakularną klapą Wiadomości
Prof. David Engels: To co minister Barbara Nowacka robi w Polsce, na Zachodzie skończyło się spektakularną klapą

Program reform nowej polskiej minister edukacji jest boleśnie znajomy Europejczykowi z Zachodu. Cel jest oczywisty: chodzi o przeformatowanie młodzieży na modłę lewicową, po to aby uniemożliwić jakąkolwiek szansę powrotu do władzy partii konserwatywnych.

Rozbój się nie udał. Napastnik zatrzymany przez policję z ostatniej chwili
"Rozbój się nie udał". Napastnik zatrzymany przez policję

W Goczałkowicach-Zdroju pod Pszczyną (woj. śląskie) doszło do niebezpiecznego incydentu. Zamaskowany mężczyzna wtargnął do jednego z banków i zażądał pieniędzy.

USA reagują na niepokojące słowa Putina z ostatniej chwili
USA reagują na niepokojące słowa Putina

Nie po raz pierwszy słyszeliśmy nieodpowiedzialną retorykę Władimira Putina - powiedział w czwartek rzecznik Departamentu Stanu USA Matthew Miller. Dodał, że USA ostrzegały Rosję w sprawie konsekwencji użycia broni jądrowej i że nie ma oznak, by Moskwa szykowała się do jego użycia.

Znana aktorka odchodzi z popularnego serialu TVP z ostatniej chwili
Znana aktorka odchodzi z popularnego serialu TVP

Znana aktorka poinformowała w mediach społecznościowych o tym, że odchodzi z serialu „Na dobre i na złe”.

To żaden wstyd. Dramat gwiazdy M jak miłość z ostatniej chwili
"To żaden wstyd". Dramat gwiazdy "M jak miłość"

"M jak miłość" cieszy się dużym zainteresowaniem telewidzów. Jedna z gwiazd produkcji podzieliła się ostatnio ze światem szczerym wyznaniem. Okazuje się, że borykała się z poważnymi problemami.

Emmanuel Macron mówił o wysłaniu wojsk na Ukrainę. Każde moje słowo w tej sprawie jest przemyślane z ostatniej chwili
Emmanuel Macron mówił o wysłaniu wojsk na Ukrainę. "Każde moje słowo w tej sprawie jest przemyślane"

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapewnił w czwartek, kilka dni po wypowiedzi o możliwości wysłania wojsk na Ukrainę, że każde jego słowo w tych kwestiach jest przemyślane i "starannie dobrane". Wiele państw zachodnich po słowach Macrona wykluczyło taką możliwość.

To nie jest wymarzony scenariusz. Tusk zabrał głos po spotkaniu z rolnikami z ostatniej chwili
"To nie jest wymarzony scenariusz". Tusk zabrał głos po spotkaniu z rolnikami

Prawdopodobnie 5 lub 7 marca dojdzie do kolejnego spotkania z protestującymi rolnikami - powiedział w czwartek premier Donald Tusk. Jak dodał, zamierza wtedy poinformować o efektach działań podjętych w sprawie rolniczych protestów.

REKLAMA

Potężna awaria w Inowrocławiu: "Docieramy do osób, które szczególnie potrzebują pomocy"

Docieramy do osób, które szczególnie potrzebują pomocy — powiedział w sobotę wieczorem sekretarz Inowrocławia Piotr Strachanowski, który odniósł się do awarii stacji gazowej. Magistrat zapewnił o możliwości zapewnienia takim osobom miejsc w ciepłych pomieszczeniach.
Pilne! Potężna awaria w Inowrocławiu:
Pilne! / grafika własna

Jak informowała wcześniej PAP, usterka w stacji zasilającej została już naprawiona, ale trwają prace związane z napełnianiem sieci — poinformowała Polska Spółka Gazownictwa. Całkowite przywrócenie gazu wszystkim odbiorcom może potrwać nawet kilka dni, bo trzeba dotrzeć do wszystkich odbiorców.

Rzecznik prasowa inowrocławskiego magistratu Adriana Szymanowska podkreśliła w komunikacie przesłanym w sobotę wieczorem, że w przypadku nieuruchomienia instalacji do poniedziałku pojawią się problemy w jednej szkole i dwóch żłobkach.

 

"Ryzyko"

"Współpracujemy na różnych obszarach. Działają pracownicy Urzędu Miasta, Straż Miejska Inowrocławia i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Poprzez opiekunów społecznych docieramy do osób, które szczególnie mogą potrzebować pomocy. Jesteśmy przygotowani, aby w razie potrzeby zapewnić im miejsca w ciepłych pomieszczeniach" – powiedział sekretarz Piotr Strachanowski, cytowany w komunikacje magistratu.

Szymanowska wskazała, że "na ten moment nie istnieje zagrożenie, że przedszkola miejskie nie wrócą w nowym tygodniu do pracy".

"Występuje jednak ryzyko, że w przypadku nieuruchomienia instalacji gazowej, problem pojawi się w Szkole Podstawowej nr 16. Żłobek Miejski +Maja+ z siedzibą przy ul. Krzymińskiego oraz przy Władysława Łokietka będzie funkcjonować. Natomiast w przypadku, gdy nadal nie będzie uruchomiona sieć gazowa, Żłobek Miejski +Bajka+ przy ul. Solankowej, w poniedziałek będzie nieczynny. O tym fakcie rodzice zostaną powiadomieni indywidualnie" - podkreśliła.

 

Telefony alarmowe

W sobotę wieczorem rzecznik prasowy wojewody Tomasz Wiśniewski poinformował, że uruchomione zostały trzy numeru telefonów, pod którymi mieszkańcy mogą uzyskać dodatkowe informacje: 503 949 912, 530 013 007, 694 491 827.

W komunikacie wskazał także, że został wydany komunikat o usuwaniu awarii w aplikacji RSO oraz Alert RCB.

"W związku z usunięciem awarii stacji zasilającej Inowrocław służby rozpoczęły prace związane z nagazowaniem sieci. W pierwszej kolejności muszą zostać zamknięte kurki gazowe u ok. 12 tys. odbiorców. Po zakończeniu tych działań nagazowana zostanie sieć, a następnie służby PSG zaczną sukcesywnie uruchamiać dostawy gazu" - wskazano w komunikacie PSG.

Spółka zwróciła się do o mieszkańców Inowrocławia z prośbą o udostępnianie dojścia do kurków głównych, które zlokalizowane są na zamkniętych posesjach. "Pozwoli to skrócić czas uruchomienia dostaw gazu" - wskazano w komunikacie.

Jak podała PSG, w działania zostali włączeni także pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa z okolicznych województw.

 

Nagazowanie sieci

"Z informacji przekazanych przez Polską Spółkę Gazownictwa (PSG) awaria została usunięta o godz. 11.30. Obecnie pracownicy PSG przeprowadzają prace związane z nagazowaniem sieci. W pierwszej kolejności muszą zostać zamknięte kurki gazowe u odbiorców. W tym momencie do zamknięcia zostało ok. 3,5 tys. kurków z gazem. Po zakończeniu tych działań nagazowana zostanie sieć, a następnie służby PSG zaczną sukcesywnie uruchamiać dostawy gazu. Aby sprawnie przeprowadzić te działania i przywrócić gaz, Spółka zwraca się do mieszkańców Inowrocławia z prośbą o udostępnianie dojścia do kurków głównych, które zlokalizowane są na zamkniętych posesjach. Pozwoli to skrócić czas uruchomienia dostaw gazu" - poinformował w sobotę wieczorem rzecznik prasowy wojewody Wiśniewski.

Z informacji przekazanych PAP wynika, że "całkowite przywrócenie gazu wszystkim odbiorcom może potrwać nawet kilka dni, gdyż sam proces jest skomplikowany".

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zapowiedział, że sztab kryzysowy będzie pracował w systemie 24-godzinnym.

Rzecznik prasowy PSG Grzegorz Cendrowski powiedział, że usuniecie awarii to tylko jeden z elementów działań.

"Część kurków w starych lokalizacjach jest na terenach zamkniętych (na budynku). W nowych są szafki w płocie i nie ma problemu. Jeżeli jest w zamkniętym, to musimy działać z policją" - wskazał. Napełnianie sieci może ruszyć po zakręceniu wszystkich kurków.

"W niedzielę będziemy pracować do skutku, ale całość działań może potrwać nawet kilka dni. Najważniejsze jest bezpieczeństwo" - wskazał rzecznik PSG. (PAP)

Autorzy: Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz

twi/ rau/ mir/Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe