Utrudnienia dla mieszkańców Olsztyna. Prezydent miasta zabrał głos

Na 20 lutego zaplanowano strajk generalny, który rozpocznie się o godz. 10 rano na ul. Warszawskiej. Rolnicy sprzeciwiają się napływowi produktów z Ukrainy, a także wprowadzeniu filozofii Zielonego Ładu, która koncentruje się na osiągnięciu neutralności klimatycznej. Prezydent Olsztyna wydał ostrzeżenie dla mieszkańców, by ci we wtorek i środę unikali śródmieścia.
Zablokowane będą ulice Piłsudskiego od ratusza do urzędu wojewódzkiego, a także Plac Dunikowskiego i ul. Kopernika. Problemy mogą wystąpić również na ul. 22 Stycznia.
Utrudnienia dla mieszkańców Olsztyna
- Proszę, by mieszkańcy miasta wzięli to pod uwagę, planując drogę do szkoły, przedszkola, do pracy, czy do placówek medycznych
- zaapelował włodarz miasta.
Komentarz ws. możliwych utrudnień zabrał dyrektor Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie Marcin Szwarc. Przekazał, że miasto na bieżąco poinformuje o utrudnienia i zmianach tras za pośrednictwem powiadomień widniejących na przystankach, a także w mediach społecznościowych.
Porządku pilnować będą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.
- Prosimy wszystkich o bezwzględne słuchanie policji, wszelkie incydenty związane z łamaniem prawa będą karane
- przestrzegł podinsp. Piotr Godlewski.
Protest rolników w Polsce
9 lutego 2024 roku rozpoczęła się blokada wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą wraz z blokadami dróg i autostrad. Na terenie całego kraju zorganizowano manifestacje przeprowadzone przez szereg organizacji rolniczych, w tym Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”. W wielu miastach Polski doszło do głośnych protestów. Rolnicy zdesperowani sytuacją, jaka ich dotknęła wyjechali na ulice, by wyrazić swój sprzeciw wobec wdrożenia Zielonego Ładu, który zakłada m.in. znaczne ograniczenia w hodowli zwierząt. Protestujący chcą także unormowania handlu z Ukrainą, skąd w sposób niekontrolowany napływały towary, co spowodowało spadki cen w skupach.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sawicki: Trzeba myśleć o energii odnawialnej, a nie energii jądrowej