Fuzja Ordo Iuris i Centrum Życia i Rodziny. Powstaje potężny ośrodek obrony cywilizacji życia

O tym odważnym kroku myśleliśmy od dawna. Obserwowaliśmy skuteczne organizacje konserwatywne zza oceanu oraz… analizowaliśmy metody działania lewicowych środowisk, łączących zdolności analityczne z silnym zapleczem społecznym i strukturami terenowymi. Stało się oczywiste, że w czasie tak wielu zagrożeń dla Ojczyzny musimy odpowiedzieć budową wielkiej, zjednoczonej siły obrońców cywilizacji życia, rodziny i wolności. Gdy obrońcy wartości wydają się być w odwrocie – chcemy tchnąć w Polaków ducha nadziei. Dlatego łączymy siły dwóch największych, niezależnych organizacji obrońców normalności.
Noworodek. Ilustracja poglądowa Fuzja Ordo Iuris i Centrum Życia i Rodziny. Powstaje potężny ośrodek obrony cywilizacji życia
Noworodek. Ilustracja poglądowa / Pixabay.com

W nasze życie wkroczyła niszczycielska rewolucja

Na każdym kroku widać dziś w Polsce rozszarpywanie państwa, deptanie ładu prawnego i poszanowania dla pewności podstawowych zasad.

Na zgliszczach naturalnego ładu już budowane są gmachy nowego ładu. A w nich – dowolność aborcji, setki milionów na in vitro, „mowa nienawiści” jako zakaz krytyki i dyskusji ze szkodliwymi ideologami, decyzjonizm polityczny i polityka siły, zastępujące gwarancje praw i wolności, dyspozycyjne sądy i posłuszna prokuratura oraz „wolne” media, które nie odważą się na krytykę rządu i rewolucyjnej większości sejmowej.

Rodzina w jej naturalnej tożsamości – tak poraniona „nowoczesnością” i złożonymi procesami kulturowymi – ma zostać ostatecznie zdruzgotana szyderczym zrównaniem dowolnych, incydentalnych relacji seksualnych z naturalną, odpowiedzialną miłością męża i żony, ojca i matki, otwartą na życie i wpisaną najgłębiej w ludzką naturę jako małżeństwo.

Ideologię czyni się mądrością, pożądliwości – cnotą, umiarkowanie – naiwnością, racjonalność – występkiem.

Stajemy temu na przekór.

Czytaj również: Trwa spotkanie przedstawicieli Solidarności i Solidarności RI. „Rozumiemy, z jak wielkim zagrożeniem mamy do czynienia

Czytaj również: Skandal wokół „audytu” CPK

 

Ordo Iuris liderem polskiego ruchu oporu

Instytut Ordo Iuris jest jednym z najczęściej wskazywanych dowodów na rosnącą siłę i profesjonalizm oporu wobec radykalnej, neomarksistowskiej rewolucji. Aby pozbawić nas możliwości odbicia świata dla normalności, życia, wolności, chrześcijańskiego porządku i suwerenności narodów – dąży się coraz silniej do zaprowadzenia w Europie cenzorskiego zamordyzmu „mowy nienawiści” i dyktatorskich mechanizmów politycznych podyktowanych 80 lat temu przez Altiero Spinellego w „Manifeście z Ventotene”.

Jeżeli myślimy poważnie o ocaleniu polskiej niepodległości (a myślimy!), to nie ma teraz innego wyjścia, jak budowa oddolnych i niezależnych struktur bezpośredniego kontaktu z Polakami.

Dlatego już od grudnia rozwijamy kontakty z lokalnymi obrońcami wartości w całej Polsce. Organizujemy kolejne spotkania publiczne, które gromadzą coraz więcej osób i pozwalają nam spotykać się z setkami ludzi, którzy wcześniej nie mieli okazji nas poznać. Rośnie grono rodaków zaniepokojonych atakami na życie i rodzinę, perspektywą utraty narodowej suwerenności, przekazania biurokratom z Brukseli i politykom z Berlina władzy nad naszą codziennością, nad naszymi rodzinami, zakładami pracy, szkołami… a nawet nad wojskiem.

Efekty naszej intensywnej pracy już widać – liczne środowiska i organizacje zapraszają nas na spotkania, deklarują chęć włączania się w nasze przedsięwzięcia. Doskonale rozumieją, że jesteśmy rzetelnym, przewidywalnym i profesjonalnym partnerem. Nasi prawnicy już przecież od ponad 10 lat bronią wartości i konkretnych ludzi w setkach procesów, na dziesiątkach konferencji naukowych, w mediach i całej debacie publicznej.

Teraz robimy kolejny krok.

 

Łączymy siły z Centrum Życia i Rodziny!

Aby jeszcze mocniej rozwinąć bezpośrednią sieć dotarcia z naszym wezwaniem do obrony Ojczyzny, życia i wolności do polskich rodzin – połączyliśmy właśnie siły z jedną z największych w Polsce organizacji społecznych, odważnie broniących życia, rodziny i wolności.

Instytut Ordo Iuris łączy się z Centrum Życia i Rodziny – znanym nie tylko z organizowania corocznego, ogólnopolskiego Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie oraz koordynacji nawet 150 lokalnych marszów w całej Polsce, ale też z licznych pikiet i demonstracji, kampanii społecznych, produkcji filmów dokumentalnych, cennych materiałów publicystycznych, formacyjnych i edukacyjnych oraz wielu innych projektów, które od dziś będziemy robić wspólnie.

Obie organizacje będą kontynuować swoją misję pod kierownictwem jednego Zarządu, w którym obok siebie zasiądą członkowie Zarządu Ordo Iuris oraz kierujący projektami Centrum Życia i Rodziny Marcin Perłowski. Jednocześnie pod jego kierownictwem powstaje program „Ordo Iuris: Akcja!”, wnoszący doświadczenie wielkiego ruchu marszowego oraz projektów edukacyjnych i społecznych Centrum Życia i Rodziny do nowej, połączonej struktury.

Przed nami czas dynamicznego rozwoju wyjątkowego środowiska, które nie tylko diagnozuje problemy współczesności i przygotowuje na nie odpowiedzi; nie tylko występuje w obronie ofiar niesprawiedliwości przed sądami i międzynarodowymi trybunałami – ale ma także zdolność mobilizacji społecznej i dotarcia do społeczności lokalnych.

Dotychczasowy potencjał Instytutu – interwencyjny, analityczny, międzynarodowy, komunikacyjny, organizacyjny i społecznościowy – poszerzamy o zespół doświadczony w akcjach manifestacyjnych, kampaniach petycyjnych oraz regularnej produkcji treści edukacyjnych i formacyjnych.

Połączenie naszych sił będzie mieć też bardzo konkretny, istotny efekt komunikacyjny – wspólnie będziemy mogli regularnie docierać do setek tysięcy Polaków za pośrednictwem naszych newsletterów oraz mediów społecznościowych. Dzięki temu będziemy mieli możliwość nie tylko informować o kluczowych sprawach, o których często próżno szukać informacji w mediach, ale też formować naszych rodaków, otwierając im oczy na zagrożenia.

Ta formacja może się okazać kluczowa – chociażby w obliczu referendum, w którym już za 2 lata możemy zdecydować o tym, czy Polska pozostanie niepodległym państwem, czy zaakceptuje tzw. traktat rozbiorowy, czyli reformę unijnych traktatów, odbierającą nam resztki naszej narodowej suwerenności i prawa do samostanowienia.

 

Dołącz do nas!

Pracując razem, stajemy się jeszcze mocniejszą gwarancją wsparcia dla ofiar niesprawiedliwości, jeszcze silniej oddziałującym ośrodkiem programowym i jeszcze mocniejszą machiną wywierania presji na politykach, których niezmiennie będziemy pilnować i mobilizować.

Połączenie wysiłków Instytutu Ordo Iuris i Centrum Życia i Rodziny to wielkie wzmocnienie rosnącej społeczności Ordo Iuris, łączącej naszych ekspertów z Przyjaciółmi i Darczyńcami. Wierzę, że będzie to impuls do dalszego rozwoju naszej wspólnoty, w której szczególne miejsce od zawsze zajmują osoby, które zdecydowały się na stałe wspieranie misji Instytutu, dołączając do Kręgu Przyjaciół Ordo Iuris.

Serdecznie zachęcam do dołączenia do tego wyjątkowego grona ludzi, których regularne darowizny pozwalają nam coraz skuteczniej bronić życia, rodziny, wolności i Ojczyzny.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Niemieckie media: modele klimatyczne są niepoprawne Wiadomości
Niemieckie media: modele klimatyczne są niepoprawne

Niemiecki "Die Welt" informuje, że obecne modele klimatyczne mogły zostać obliczone niepoprawnie. "wydaje się, że znacznie nie doceniają ilości dwutlenku węgla, jaką rośliny i gleby mogą wchłonąć. Oznaczałoby to, że Ziemia jest w stanie poradzić sobie z większą emisją gazów cieplarnianych. Albo może nie?" - napisano na portalu.

Przewoził nielegalnych imigrantów na granicy. Jest akt oskarżenia z ostatniej chwili
Przewoził nielegalnych imigrantów na granicy. Jest akt oskarżenia

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Sosnowca zatrzymali mężczyznę przewożącego ponad 30 nielegalnych migrantów w busie.

Hangar wojskowy i śmigłowce uszkodzone. Pilny komunikat wojska z ostatniej chwili
Hangar wojskowy i śmigłowce uszkodzone. Pilny komunikat wojska

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o uszkodzeniu dachu hangaru oraz dwóch śmigłowców w wyniku nawałnicy.

Nie żyje znany polski scenarzysta. Twórca Samych Swoich i Domu z ostatniej chwili
Nie żyje znany polski scenarzysta. Twórca "Samych Swoich" i "Domu"

W wieku 94 lat zmarł Andrzej Mularczyk, wybitny polski scenarzysta, twórca scenariuszy do popularnego serialu "Dom" czy trylogii "Sami swoi", "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć".

Silne burze nie odpuszczają. Będzie niebezpiecznie z ostatniej chwili
Silne burze nie odpuszczają. Będzie niebezpiecznie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnymi burzami i upałami, obejmujące niemal cały kraj. Spodziewane są również gwałtowne wzrosty stanów wody.

Dramat w świętokrzyskim: Nie żyją dwie nastolatki z ostatniej chwili
Dramat w świętokrzyskim: Nie żyją dwie nastolatki

W czwartek we wsi Wiązownica Kolonia w woj. świętokrzyskim w zbiorniku wodnym utopiły się dwie nastolatki - 15-latka i 16-latka.

Polscy kibice z krótkim przekazem pod ambasadą Rosji w Berlinie. Jest reakcja z ostatniej chwili
Polscy kibice z krótkim przekazem pod ambasadą Rosji w Berlinie. Jest reakcja

Kibice reprezentacji Polski tuż przed meczem z Austrią przeszli obok ambasady Rosji i przypomnieli głośno Rosjanom, co o nich myślą. Co na to Rosjanie?

Giertych kontra Stanowski: Posłuchaj nieuku skończony z ostatniej chwili
Giertych kontra Stanowski: "Posłuchaj nieuku skończony"

Roman Giertych nazwał Krzysztofa Stanowskiego "skończonym nieukiem". Co na to znany dziennikarz?

Polska poderwała myśliwce. Jest komunikat wojska z ostatniej chwili
Polska poderwała myśliwce. Jest komunikat wojska

Wzmożona aktywność lotnictwa rosyjskiego zmusiła polskie i sojusznicze siły do poderwania samolotów w celu zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej.

Tadeusz Płużański: Ks. Michał Rapacz - Nie wyrzeknę się krzyża Wiadomości
Tadeusz Płużański: Ks. Michał Rapacz - "Nie wyrzeknę się krzyża"

Ks. Michał Rapacz, proboszcz z Płok, zamordowany przez komunistów 12 maja 1946 r. został ogłoszony błogosławionym. Uroczystościom beatyfikacyjnym w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w imieniu papieża Franciszka przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

REKLAMA

Fuzja Ordo Iuris i Centrum Życia i Rodziny. Powstaje potężny ośrodek obrony cywilizacji życia

O tym odważnym kroku myśleliśmy od dawna. Obserwowaliśmy skuteczne organizacje konserwatywne zza oceanu oraz… analizowaliśmy metody działania lewicowych środowisk, łączących zdolności analityczne z silnym zapleczem społecznym i strukturami terenowymi. Stało się oczywiste, że w czasie tak wielu zagrożeń dla Ojczyzny musimy odpowiedzieć budową wielkiej, zjednoczonej siły obrońców cywilizacji życia, rodziny i wolności. Gdy obrońcy wartości wydają się być w odwrocie – chcemy tchnąć w Polaków ducha nadziei. Dlatego łączymy siły dwóch największych, niezależnych organizacji obrońców normalności.
Noworodek. Ilustracja poglądowa Fuzja Ordo Iuris i Centrum Życia i Rodziny. Powstaje potężny ośrodek obrony cywilizacji życia
Noworodek. Ilustracja poglądowa / Pixabay.com

W nasze życie wkroczyła niszczycielska rewolucja

Na każdym kroku widać dziś w Polsce rozszarpywanie państwa, deptanie ładu prawnego i poszanowania dla pewności podstawowych zasad.

Na zgliszczach naturalnego ładu już budowane są gmachy nowego ładu. A w nich – dowolność aborcji, setki milionów na in vitro, „mowa nienawiści” jako zakaz krytyki i dyskusji ze szkodliwymi ideologami, decyzjonizm polityczny i polityka siły, zastępujące gwarancje praw i wolności, dyspozycyjne sądy i posłuszna prokuratura oraz „wolne” media, które nie odważą się na krytykę rządu i rewolucyjnej większości sejmowej.

Rodzina w jej naturalnej tożsamości – tak poraniona „nowoczesnością” i złożonymi procesami kulturowymi – ma zostać ostatecznie zdruzgotana szyderczym zrównaniem dowolnych, incydentalnych relacji seksualnych z naturalną, odpowiedzialną miłością męża i żony, ojca i matki, otwartą na życie i wpisaną najgłębiej w ludzką naturę jako małżeństwo.

Ideologię czyni się mądrością, pożądliwości – cnotą, umiarkowanie – naiwnością, racjonalność – występkiem.

Stajemy temu na przekór.

Czytaj również: Trwa spotkanie przedstawicieli Solidarności i Solidarności RI. „Rozumiemy, z jak wielkim zagrożeniem mamy do czynienia

Czytaj również: Skandal wokół „audytu” CPK

 

Ordo Iuris liderem polskiego ruchu oporu

Instytut Ordo Iuris jest jednym z najczęściej wskazywanych dowodów na rosnącą siłę i profesjonalizm oporu wobec radykalnej, neomarksistowskiej rewolucji. Aby pozbawić nas możliwości odbicia świata dla normalności, życia, wolności, chrześcijańskiego porządku i suwerenności narodów – dąży się coraz silniej do zaprowadzenia w Europie cenzorskiego zamordyzmu „mowy nienawiści” i dyktatorskich mechanizmów politycznych podyktowanych 80 lat temu przez Altiero Spinellego w „Manifeście z Ventotene”.

Jeżeli myślimy poważnie o ocaleniu polskiej niepodległości (a myślimy!), to nie ma teraz innego wyjścia, jak budowa oddolnych i niezależnych struktur bezpośredniego kontaktu z Polakami.

Dlatego już od grudnia rozwijamy kontakty z lokalnymi obrońcami wartości w całej Polsce. Organizujemy kolejne spotkania publiczne, które gromadzą coraz więcej osób i pozwalają nam spotykać się z setkami ludzi, którzy wcześniej nie mieli okazji nas poznać. Rośnie grono rodaków zaniepokojonych atakami na życie i rodzinę, perspektywą utraty narodowej suwerenności, przekazania biurokratom z Brukseli i politykom z Berlina władzy nad naszą codziennością, nad naszymi rodzinami, zakładami pracy, szkołami… a nawet nad wojskiem.

Efekty naszej intensywnej pracy już widać – liczne środowiska i organizacje zapraszają nas na spotkania, deklarują chęć włączania się w nasze przedsięwzięcia. Doskonale rozumieją, że jesteśmy rzetelnym, przewidywalnym i profesjonalnym partnerem. Nasi prawnicy już przecież od ponad 10 lat bronią wartości i konkretnych ludzi w setkach procesów, na dziesiątkach konferencji naukowych, w mediach i całej debacie publicznej.

Teraz robimy kolejny krok.

 

Łączymy siły z Centrum Życia i Rodziny!

Aby jeszcze mocniej rozwinąć bezpośrednią sieć dotarcia z naszym wezwaniem do obrony Ojczyzny, życia i wolności do polskich rodzin – połączyliśmy właśnie siły z jedną z największych w Polsce organizacji społecznych, odważnie broniących życia, rodziny i wolności.

Instytut Ordo Iuris łączy się z Centrum Życia i Rodziny – znanym nie tylko z organizowania corocznego, ogólnopolskiego Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie oraz koordynacji nawet 150 lokalnych marszów w całej Polsce, ale też z licznych pikiet i demonstracji, kampanii społecznych, produkcji filmów dokumentalnych, cennych materiałów publicystycznych, formacyjnych i edukacyjnych oraz wielu innych projektów, które od dziś będziemy robić wspólnie.

Obie organizacje będą kontynuować swoją misję pod kierownictwem jednego Zarządu, w którym obok siebie zasiądą członkowie Zarządu Ordo Iuris oraz kierujący projektami Centrum Życia i Rodziny Marcin Perłowski. Jednocześnie pod jego kierownictwem powstaje program „Ordo Iuris: Akcja!”, wnoszący doświadczenie wielkiego ruchu marszowego oraz projektów edukacyjnych i społecznych Centrum Życia i Rodziny do nowej, połączonej struktury.

Przed nami czas dynamicznego rozwoju wyjątkowego środowiska, które nie tylko diagnozuje problemy współczesności i przygotowuje na nie odpowiedzi; nie tylko występuje w obronie ofiar niesprawiedliwości przed sądami i międzynarodowymi trybunałami – ale ma także zdolność mobilizacji społecznej i dotarcia do społeczności lokalnych.

Dotychczasowy potencjał Instytutu – interwencyjny, analityczny, międzynarodowy, komunikacyjny, organizacyjny i społecznościowy – poszerzamy o zespół doświadczony w akcjach manifestacyjnych, kampaniach petycyjnych oraz regularnej produkcji treści edukacyjnych i formacyjnych.

Połączenie naszych sił będzie mieć też bardzo konkretny, istotny efekt komunikacyjny – wspólnie będziemy mogli regularnie docierać do setek tysięcy Polaków za pośrednictwem naszych newsletterów oraz mediów społecznościowych. Dzięki temu będziemy mieli możliwość nie tylko informować o kluczowych sprawach, o których często próżno szukać informacji w mediach, ale też formować naszych rodaków, otwierając im oczy na zagrożenia.

Ta formacja może się okazać kluczowa – chociażby w obliczu referendum, w którym już za 2 lata możemy zdecydować o tym, czy Polska pozostanie niepodległym państwem, czy zaakceptuje tzw. traktat rozbiorowy, czyli reformę unijnych traktatów, odbierającą nam resztki naszej narodowej suwerenności i prawa do samostanowienia.

 

Dołącz do nas!

Pracując razem, stajemy się jeszcze mocniejszą gwarancją wsparcia dla ofiar niesprawiedliwości, jeszcze silniej oddziałującym ośrodkiem programowym i jeszcze mocniejszą machiną wywierania presji na politykach, których niezmiennie będziemy pilnować i mobilizować.

Połączenie wysiłków Instytutu Ordo Iuris i Centrum Życia i Rodziny to wielkie wzmocnienie rosnącej społeczności Ordo Iuris, łączącej naszych ekspertów z Przyjaciółmi i Darczyńcami. Wierzę, że będzie to impuls do dalszego rozwoju naszej wspólnoty, w której szczególne miejsce od zawsze zajmują osoby, które zdecydowały się na stałe wspieranie misji Instytutu, dołączając do Kręgu Przyjaciół Ordo Iuris.

Serdecznie zachęcam do dołączenia do tego wyjątkowego grona ludzi, których regularne darowizny pozwalają nam coraz skuteczniej bronić życia, rodziny, wolności i Ojczyzny.Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe