Skradziono relikwie Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki

Z włoskiego sanktuarium Montecastello skradziono relikwie Jana Pawła II i księdza Jerzego Popiełuszki. Proboszcz parafii ks. Giuseppe Mattanza apeluje do złodziei o oddanie i podkreśla, że relikwie są katalogowane i nie da się ich sprzedać.
Relikwiarz z ampułką zawierająca krew św. Jana Pawła II; By Jacek Halicki - Praca własna, Skradziono relikwie Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki
Relikwiarz z ampułką zawierająca krew św. Jana Pawła II; By Jacek Halicki - Praca własna, / CC BY 3.0, Wikimedia Commons
Jak informuje lokalna prasa, wraz z relikwiami – ampułką z krwią papieża Polaka, którą ofiarował tamtejszym wiernym kard. Stanisław Dziwisz oraz fragmentem kości kapelana „Solidarności” - złodzieje wynieśli także sześć kielichów mszalnych i dwa cyboria.

Sprawę kradzieży nagłaśniają włoskie media, które donoszą, że do zdarzenia doszło 16 października (ujawniono je jednak dopiero w mediach w środę) wieczorem. Złodzieje, których najprawdopodobniej było dwóch, weszli do sanktuarium wraz z innymi turystami i nie wzbudzali żadnych podejrzeń. Ukryli się w świątyni i w kryjówce czekali aż do zamknięcia sanktuarium. Wtedy zaczęli plądrować pusty kościół i uciekli pod osłoną nocy, nie wywoławszy żadnego alarmu.

Kradzież relikwii słynnych Polaków włoska prasa nazywa wprost świętokradztwem. Ukradzione we Włoszech pamiątki to bowiem jedne z licznych relikwii Jana Pawła II i Jerzego Popiełuszki na świecie. Każda z nich ma dla Kościoła katolickiego olbrzymią wartość i jest przedmiotem kultu wiernych.
 
 
/ Źródło: niedziela.pl

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe