Trzaskowski u Mentzena za likwidacją TVP Info i przeciwko nowym podatkom

Co musisz wiedzieć:
- W sobotę Rafał Trzaskowski był gościem Sławomira Mentzena na jego kanale na Youtubie.
- Kandydat KO na prezydenta przekazał m.in., że jest pzeciwny nowym podatkom i ograniczeniom w obrocie gotówkowym, ale za likwidacją TVP Info.
- 1 czerwca Rafał Trzaskowski zmierzy się w II turze wyborów prezydenckich z obywatelskim kandydatem PiS na prezydenta, Karolem Nawrockim.
Trzaskowski przepytywany przez Mentzena
Trzaskowski, podobnie jak wcześniej kandydat wspierany przez PiS Karol Nawrocki został zapytany przez Mentzena o kilka kwestii, na które miał odpowiedzieć twierdząco lub przecząco.
Pytany, czy zamierza podpisać ustawę, "która podnosi istniejące podatki, składki, opłaty lub wprowadza nowe obciążenia fiskalne" Trzaskowski zaznaczył, że jest "wrogiem nowych podatków".
"Nie widzę powodów do tego, by ograniczać obrót gotówki" - powiedział z kolei odpowiadając na pytanie o to czy będzie stał na straży polskiego złotego i czy podpisze ustawę, ograniczającą obrót gotówkowy.
Zapytany z kolei o wprowadzenie euro w Polsce Trzaskowski zapewnił, że to nie nastąpi. "W tej chwili złotówka gwarantuje nam odporność na kryzysy" - tłumaczył kandydat KO na prezydenta. "Nie ma tematu na agendzie, nikt nie chce wprowadzać euro. Nie opłaca nam się to" - podkreślił.
- Nie żyje były reprezentant Polski
- Ważny komunikat dla mieszkańców Krakowa
- IMGW wydał nowy komunikat. Oto co nas czeka
- Miliony baryłek ropy. Polska odkryła nowe złoże
- Komunikat dla mieszkańców Łodzi
- Komunikat dla mieszkańców Warszawy
Likwidacja TVP Info?
Trzaskowski zadeklarował też, że jest za likwidacją TVP Info, który to kanał Mentzen określił jako "tubę propagandową władzy".
Prezydent Warszawy przyznał też, że byłby chętny do udziału w Marszu Niepodległości, o ile - zastrzegł - będzie to wydarzenie, w którym udział wezmą wszyscy. "Pójdzie pan ze mną? Pójdziemy wszyscy?" - pytał Mentzena.
Trzaskowski, pytany o to czy podtrzymuje zdanie, że "najgorsze, co się może zdarzyć to prezydent i premier z jednej partii" ocenił, że tak nie uważa. "Sytuacja jest zupełnie inna" - zaznaczył - "Andrzej Duda podpisuje wszystko, co mu Kaczyński daje do podpisu, a ja nie będę podpisywał wszystkiego" - zapowiedział.
"Cóż szkodzi obiecać?"
W kontekście powyższych wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego warto przypomnieć słowa, które padły we wtorek podczas rozmowy z red. Agnieszką Gozdyrą na antenie Polsat News. Wówczas poseł PO Przemysław Witek pozwolił sobie na kuriozalną wypowiedź dot. poparcia dla postulatów Sławomira Mentzena.
Co z tej listy jest do podpisania? Bardzo proszę
– zapytała prowadząca program red. Agnieszka Gozdyra, podsuwając posłowi listę.
"Nie dla wyższych podatków i nowych obciążeń". Zdecydowanie tak
– wymienił Przemysław Witek.
I co, nie wprowadzicie nigdy już żadnych podatków nowych? Jest pan pewien, że nie będą potrzebne żadne nowe podatki?
– zdziwiła się redaktor.
Cóż szkodzi obiecać?
– odparł z rozbrajającą szczerością poseł PO.
Wybory prezydenckie
Według podanych w poniedziałek przez Państwową Komisję Wyborczą oficjalnych wyników I tury niedzielnych wyborów prezydenckich kandydat KO Rafał Trzaskowski zdobył 31,36 proc. głosów, a popierany przez PiS Karol Nawrocki 29,54 proc. To właśnie ci dwaj kandydaci zmierzą się w II turze wyborów, które odbędą się 1 czerwca.
Pełna lista wyglądała następująco:
- Rafał Trzaskowski – 31,36 proc.
- Karol Nawrocki – 29,54 proc.
- Sławomir Mentzen – 14,81 proc.
- Grzegorz Braun – 6,34 proc.
- Szymon Hołownia – 4,99 proc.
- Adrian Zandberg – 4,86 proc.
- Magdalena Biejat – 4,23 proc.
- Krzysztof Stanowski – 1,24 proc.
- Joanna Senyszyn – 1,09 proc.
- Marek Jakubiak – 0,77 proc.
- Artur Bartoszewicz – 0,49 proc.
- Maciej Maciak – 0,19 proc.
- Marek Woch – 0,09 proc.