Skandal w polskiej ambasadzie w Berlinie. Elwira Niewiera doczekała się odpowiedzi internautów

Podczas uroczystości w polskiej ambasadzie w Berlinie doszło do niebywałego skandalu – reżyser Elwira Niewiera stwierdziła, że Karol Nawrocki "nie wygrałby wyborów bez wsparcia ze strony rosyjskiej propagandy". Ambasada RP w Berlinie odpowiada lakonicznie – wypowiedź polskiej reżyser "miała charakter prywatny".
Elwira Niewiera w polskiej ambasadzie w Berlinie Skandal w polskiej ambasadzie w Berlinie. Elwira Niewiera doczekała się odpowiedzi internautów
Elwira Niewiera w polskiej ambasadzie w Berlinie / Screen YT

Co musisz wiedzieć?

 

Reakcja internautów

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać

- Nie wolno rzucać obrzydliwych oszczerstw!

- Zwykła targowica. Tacy ludzie przyczynili się do rozbiorów Polski.

- Wstyd! Niemiecka dezinformacja!!! Nie wypowiadaj się w imieniu Polaków!

- Cześć! To ja, "ruski troll, który pomógł wygrać Nawrockiemu". Chciałem zapytać, czemu ty akurat wybrałaś bycie niemiecką marionetką z ukraińską flagą na marynarce i co ci to daje i ile ci płacą? Pozdrawiam

- Ja to tylko tutaj zostawię.

W wielu jednostkach penitencjarnych Rafał Trzaskowski zdobył zdecydowaną większość głosów, często przekraczając 80% poparcia.

Wyniki głosowania w Moskwie:
• Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska): 63,78% (81 głosów)
• Karol Nawrocki (Prawo i Sprawiedliwość): 36,22% (46 głosów)

- komentują internauci na Instagramie. Komentują pod innymi postami reżyser Niewiery, ponieważ post na temat wydarzenia w polskiej ambasadzie w Berlinie ma wyłączone komentowanie.

 

Forum Polsko-Niemieckie 2025

W nowej siedzibie Ambasady RP w Berlinie zainaugurowano Forum Polsko-Niemieckie 2025 pod hasłem "Wspólnota na trudne czasy". Spotkaniu przewodzili ministrowie spraw zagranicznych Radosław Sikorski i Johann Wadephul.

 

Szokujące słowa polskiej reżyser

Jedną z laureatek Nagrody Polsko-Niemieckiej została Elwira Niewiera. Jej przemówienie zakończyło się szokującymi słowami.

Rosja toczy wojnę u nas siejąc dezinformację, propagandę i próbując dzielić nasze społeczeństwa. Bardzo ważne jest, żebyśmy dzisiaj bronili prawdy, naszych wspólnych demokratycznych wartości. Ale to co się wydarzyło w niedzielę w naszym kraju, mam na myśli wybory, sprawiło że jestem bezsilna. Mam wrażenie, że nie mamy wystarczających narzędzi, aby bronić się przed rosyjską dezinformacją i jej wpływami. Pan Nawrocki nie wygrałby tych wyborów bez wsparcia ze strony rosyjskiej propagandy. Rosja nie jest tylko problemem Ukrainy. To realne zagrożenie dla naszej demokracji

– oświadczyła.

Serwis niezalezna.pl zwrócił uwagę na brak sprzeciwu ze strony polskich dyplomatów, w tym ambasadora Jana Tombińskiego. Co więcej, było słychać głośne oklaski. Szefów MSZ Polski i Niemiec nie było już wówczas na sali.

 

Krótki komunikat ambasady RP w Berlinie

W piątek po godz. 19 ambasada RP w Berlinie wydała komunikat w mediach społecznościowych, w którym odniosła się do skandalicznej wypowiedzi polskiej reżyser. Co zaskakujące, stwierdzono jedynie, że... "wypowiedzi pani Niewiery miały charakter wyłącznie prywatny".

W związku z komentarzami dotyczącymi przemówienia tegorocznej laureatki Nagrody Polsko-Niemieckiej, pani Elwiry Niewiery - reżyserki, scenarzystki i działaczki społecznej nagrodzonej za zaangażowanie na rzecz wsparcia ukraińskich kobiet - placówka informuje, że wypowiedzi pani Niewiery miały charakter wyłącznie prywatny

– czytamy w komunikacie.

"Prywatne rozmowy prowadzi się w kawiarniach. Pani Niewiera wystąpiła na tle Orła Białego i polskiej flagi, na terenie Ambasady RP, w obecności polskiego ministra i dyplomatów, kierując oszczerstwa pod adresem nowo wybranego w demokratycznym procesie wyborczym Prezydenta RP. Tego nie da się usprawiedliwić żadnym lakonicznym komunikatem" – skomentował całą sprawę europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

 

Operacja „Śluza”

Imigranci na granicy polsko-białoruskiej pojawili się w ramach operacji hybrydowej białoruskich i rosyjskich służb, kryptonim „Śluza”. Szczegóły operacji hybrydowej „Śluza” przeciwko Polsce ujawnił w przestrzeni publicznej białoruski niezależny dziennikarz Tadeusz Giczan. Operacja ma polegać na sprowadzaniu przez białoruskie służby imigrantów z Rosji i Azji za grube pieniądze. Następnie imigranci są zmuszani do atakowania polskich żołnierzy, funkcjonariuszy i polskiej granicy oraz jej zabezpieczeń.

Po polskiej stronie w charakterze tzw. pożytecznych idiotów występują usiłujący udrożnić szlak przemytu ludzi politycy opozycji, celebryci, aktywiści i niektórzy samorządowcy, często wykorzystywani w rosyjskiej i białoruskiej propagandzie (która również usiłuje pokazać polskich funkcjonariuszy i żołnierzy w jak najgorszym świetle, wręcz jako „nazistów”), ale też wspierani przez niemieckie media i instytucje unijne. Ich działalność prowadzi często do tragedii, kiedy to Straż Graniczna musi ratować imigrantów na podlaskich bagnach, czy też wręcz do ich śmierci. Uznawana jest jednak za „świetne” narzędzie walki politycznej przeciwko znienawidzonemu Prawu i Sprawiedliwości.

Polska wybudowała barierę graniczą, dzięki której znacząco spadły możliwości presji na polską granicę. Polskiej granicy strzeże Straż Graniczna i polscy żołnierze.


 

POLECANE
Zabójstwo bł. ks. Popiełuszki: za krótka ława oskarżonych tylko u nas
Zabójstwo bł. ks. Popiełuszki: za krótka ława oskarżonych

Mija 41 lat od śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona Solidarności. Choć w procesie toruńskim w 1985 r. zapadły wyroki wobec funkcjonariuszy SB, wątpliwości wokół rzeczywistych inspiratorów zbrodni nie milkną do dziś. Prokurator Andrzej Witkowski i świadkowie tamtych wydarzeń wskazują, że ława oskarżonych mogła być „za krótka”, a odpowiedzialność sięgać najwyższych władz PRL.

Chorwacja przywraca obowiązkową służbę wojskową z ostatniej chwili
Chorwacja przywraca obowiązkową służbę wojskową

Parlament Chorwacji przegłosował w piątek nowelizację ustawy o obronności, przywracając tym samym obowiązkową służbę wojskową – przekazały lokalne media. Obowiązek obejmie mężczyzn po ukończeniu 18. roku życia.

Były litewski dowódca w „Die Welt”: Merkel miała naciskać na Ukraińców, by nie bronili parlamentu na Krymie z ostatniej chwili
Były litewski dowódca w „Die Welt”: Merkel miała naciskać na Ukraińców, by nie bronili parlamentu na Krymie

Były głównodowodzący sił zbrojnych Litwy Jonas Vytautas Zukas ujawnił, że była niemiecka kanclerz Angela Merkel miała naciskać w 2014 roku na władze w Kijowie, by ukraińska armia nie broniła gmachu parlamentu na Krymie. O sprawie szerzej pisze w piątek „Die Welt”.

Komunikat dla mieszkańców woj. podlaskiego z ostatniej chwili
Komunikat dla mieszkańców woj. podlaskiego

Zarząd Województwa Podlaskiego podczas piątkowego posiedzenia zdecydował o zmianach w budżecie dotyczących m.in. zwiększenia wsparcia finansowego dla placówek ochrony zdrowia.

Tȟašúŋke Witkó: Friedrich Merz - polityczny tuman - rębajło tylko u nas
Tȟašúŋke Witkó: Friedrich Merz - polityczny tuman - rębajło

Nic nie napawa duszy mej tak dziką rozkoszą, jak chłosta, którą niemieckie media niemalże codziennie urządzają kanclerzowi Friedrichowi Merzowi! Wiem, że moi Wspaniali Czytelnicy skrycie posądzają mnie o to, iż podczas komentowania sytuacji za naszą zachodnią granicą targają mą osobą najniższe instynkty, z małpią złośliwością na czele.

Wariat albo ruski agent. Tusk znów uderza w Kaczyńskiego z ostatniej chwili
"Wariat albo ruski agent". Tusk znów uderza w Kaczyńskiego

Premier Donald Tusk po raz kolejny uderzył w szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Sąsiadka mówi o takich przypadkach, że wariat albo ruski agent" – napisał w mediach społecznościowych.

Koniec Nowoczesnej. Konwencja zdecydowała o rozwiązaniu partii z ostatniej chwili
Koniec Nowoczesnej. Konwencja zdecydowała o rozwiązaniu partii

Konwencja Nowoczesnej podjęła w piątek decyzję o rozwiązaniu partii - poinformował dziennikarzy dotychczasowy przewodniczący ugrupowania, rzecznik rządu Adam Szłapka. Decyzja zapadła zdecydowaną większością głosów; większość członków Nowoczesnej zamierza też wstąpić do nowego ugrupowania, tworzonego wspólnie z PO i Inicjatywą Polską.

Szokujące wystąpienie Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP. Poseł PiS składa zawiadomienie z ostatniej chwili
Szokujące wystąpienie Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP. Poseł PiS składa zawiadomienie

"Są granice, które są nieprzekraczalne, nawet dla TVP Info w likwidacji. Kieruję zawiadomienie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, bo w państwie prawnym powinniście mieć wyłączony sygnał za to, co wyprawiacie" – poinformował w piątek poseł PiS Mariusz Gosek.

Wojna USA z kartelami narkotykowymi. Pentagon wysyła lotniskowiec z ostatniej chwili
Wojna USA z kartelami narkotykowymi. Pentagon wysyła lotniskowiec

Rzecznik Pentagonu Sean Parnell poinformował w piątek o wysłaniu lotniskowcowej grupy uderzeniowej Geralda R. Forda do wsparcia walki przeciwko kartelom narkotykowym. Do decyzji dochodzi po zapowiedzi operacji przeciwko gangom na lądzie.

Rokita o aferze wokół córki Tuska: Jak dzwonisz do szefa mafii, to nie dziw się, że cię podsłuchują z ostatniej chwili
Rokita o "aferze" wokół córki Tuska: "Jak dzwonisz do szefa mafii, to nie dziw się, że cię podsłuchują"

– Jak dzwonisz do szefa mafii pruszkowskiej czy jakiejś innej, to nie dziw się, że cię podsłuchują wtedy, to naturalne zupełnie – powiedział były prominentny polityk PO Jan Maria Rokita, komentując w ten sposób "aferę" związaną z rzekomym inwigilowaniem córki premiera Donalda Tuska.

REKLAMA

Skandal w polskiej ambasadzie w Berlinie. Elwira Niewiera doczekała się odpowiedzi internautów

Podczas uroczystości w polskiej ambasadzie w Berlinie doszło do niebywałego skandalu – reżyser Elwira Niewiera stwierdziła, że Karol Nawrocki "nie wygrałby wyborów bez wsparcia ze strony rosyjskiej propagandy". Ambasada RP w Berlinie odpowiada lakonicznie – wypowiedź polskiej reżyser "miała charakter prywatny".
Elwira Niewiera w polskiej ambasadzie w Berlinie Skandal w polskiej ambasadzie w Berlinie. Elwira Niewiera doczekała się odpowiedzi internautów
Elwira Niewiera w polskiej ambasadzie w Berlinie / Screen YT

Co musisz wiedzieć?

 

Reakcja internautów

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać

- Nie wolno rzucać obrzydliwych oszczerstw!

- Zwykła targowica. Tacy ludzie przyczynili się do rozbiorów Polski.

- Wstyd! Niemiecka dezinformacja!!! Nie wypowiadaj się w imieniu Polaków!

- Cześć! To ja, "ruski troll, który pomógł wygrać Nawrockiemu". Chciałem zapytać, czemu ty akurat wybrałaś bycie niemiecką marionetką z ukraińską flagą na marynarce i co ci to daje i ile ci płacą? Pozdrawiam

- Ja to tylko tutaj zostawię.

W wielu jednostkach penitencjarnych Rafał Trzaskowski zdobył zdecydowaną większość głosów, często przekraczając 80% poparcia.

Wyniki głosowania w Moskwie:
• Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska): 63,78% (81 głosów)
• Karol Nawrocki (Prawo i Sprawiedliwość): 36,22% (46 głosów)

- komentują internauci na Instagramie. Komentują pod innymi postami reżyser Niewiery, ponieważ post na temat wydarzenia w polskiej ambasadzie w Berlinie ma wyłączone komentowanie.

 

Forum Polsko-Niemieckie 2025

W nowej siedzibie Ambasady RP w Berlinie zainaugurowano Forum Polsko-Niemieckie 2025 pod hasłem "Wspólnota na trudne czasy". Spotkaniu przewodzili ministrowie spraw zagranicznych Radosław Sikorski i Johann Wadephul.

 

Szokujące słowa polskiej reżyser

Jedną z laureatek Nagrody Polsko-Niemieckiej została Elwira Niewiera. Jej przemówienie zakończyło się szokującymi słowami.

Rosja toczy wojnę u nas siejąc dezinformację, propagandę i próbując dzielić nasze społeczeństwa. Bardzo ważne jest, żebyśmy dzisiaj bronili prawdy, naszych wspólnych demokratycznych wartości. Ale to co się wydarzyło w niedzielę w naszym kraju, mam na myśli wybory, sprawiło że jestem bezsilna. Mam wrażenie, że nie mamy wystarczających narzędzi, aby bronić się przed rosyjską dezinformacją i jej wpływami. Pan Nawrocki nie wygrałby tych wyborów bez wsparcia ze strony rosyjskiej propagandy. Rosja nie jest tylko problemem Ukrainy. To realne zagrożenie dla naszej demokracji

– oświadczyła.

Serwis niezalezna.pl zwrócił uwagę na brak sprzeciwu ze strony polskich dyplomatów, w tym ambasadora Jana Tombińskiego. Co więcej, było słychać głośne oklaski. Szefów MSZ Polski i Niemiec nie było już wówczas na sali.

 

Krótki komunikat ambasady RP w Berlinie

W piątek po godz. 19 ambasada RP w Berlinie wydała komunikat w mediach społecznościowych, w którym odniosła się do skandalicznej wypowiedzi polskiej reżyser. Co zaskakujące, stwierdzono jedynie, że... "wypowiedzi pani Niewiery miały charakter wyłącznie prywatny".

W związku z komentarzami dotyczącymi przemówienia tegorocznej laureatki Nagrody Polsko-Niemieckiej, pani Elwiry Niewiery - reżyserki, scenarzystki i działaczki społecznej nagrodzonej za zaangażowanie na rzecz wsparcia ukraińskich kobiet - placówka informuje, że wypowiedzi pani Niewiery miały charakter wyłącznie prywatny

– czytamy w komunikacie.

"Prywatne rozmowy prowadzi się w kawiarniach. Pani Niewiera wystąpiła na tle Orła Białego i polskiej flagi, na terenie Ambasady RP, w obecności polskiego ministra i dyplomatów, kierując oszczerstwa pod adresem nowo wybranego w demokratycznym procesie wyborczym Prezydenta RP. Tego nie da się usprawiedliwić żadnym lakonicznym komunikatem" – skomentował całą sprawę europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

 

Operacja „Śluza”

Imigranci na granicy polsko-białoruskiej pojawili się w ramach operacji hybrydowej białoruskich i rosyjskich służb, kryptonim „Śluza”. Szczegóły operacji hybrydowej „Śluza” przeciwko Polsce ujawnił w przestrzeni publicznej białoruski niezależny dziennikarz Tadeusz Giczan. Operacja ma polegać na sprowadzaniu przez białoruskie służby imigrantów z Rosji i Azji za grube pieniądze. Następnie imigranci są zmuszani do atakowania polskich żołnierzy, funkcjonariuszy i polskiej granicy oraz jej zabezpieczeń.

Po polskiej stronie w charakterze tzw. pożytecznych idiotów występują usiłujący udrożnić szlak przemytu ludzi politycy opozycji, celebryci, aktywiści i niektórzy samorządowcy, często wykorzystywani w rosyjskiej i białoruskiej propagandzie (która również usiłuje pokazać polskich funkcjonariuszy i żołnierzy w jak najgorszym świetle, wręcz jako „nazistów”), ale też wspierani przez niemieckie media i instytucje unijne. Ich działalność prowadzi często do tragedii, kiedy to Straż Graniczna musi ratować imigrantów na podlaskich bagnach, czy też wręcz do ich śmierci. Uznawana jest jednak za „świetne” narzędzie walki politycznej przeciwko znienawidzonemu Prawu i Sprawiedliwości.

Polska wybudowała barierę graniczą, dzięki której znacząco spadły możliwości presji na polską granicę. Polskiej granicy strzeże Straż Graniczna i polscy żołnierze.



 

Polecane
Emerytury
Stażowe