Norweska tv postawiła w szranki: maklerów, astrologa, blogerów modowych i... krowę. Zgadnij, kto wygrał?

Norweska stacja telewizyjna NRK postanowiła sprawdzić, kto lepiej poradzi sobie w giełdowych spekulacjach. W programie Folkeopplysningen wystawiono cztery grupy zawodników.
 Norweska tv postawiła w szranki: maklerów, astrologa, blogerów modowych i... krowę. Zgadnij, kto wygrał?
/ pixabay.com/wernerdetjen

Byli wśród nich zawodowi maklerzy, podejmujący próby przewidywania przyszłości z gwiazd astrolog, grupa blogerów modowych - nieznająca się kompletnie na sprawach związanych z inwestycjami giełdowymi i spółkami oraz krowę, która oddawać miały swoje głosy na konkretne spółki poprzez robienie kup w określonych miejscach na łące [widać na zdjęciach poniżej - red.].

Co się okazało?

Najmniejszym szczęściem w inwestowaniu może pochwalić się astrolog.

Na drugiem miejscu ex aequo znaleźli się maklerzy i krowy. Choć, jak twierdzi opisujący sprawę na prawniczym portalu Bezprawnik.pl Tomasz Laba:

Maklerzy uparcie twierdzili, że uzyskane przez nich zwroty były bardziej stabilne [niż te krowie - red.].


Najlepiej wypadli blogerzy modowi, którzy nie znali nawet spółki tak podstawowej dla norweskiej giełdy, jak Norsk Hydro.

Na ile wobec tego możemy mówić o przewidywalności zachowań rynku? Sprawa nie jest na pewno tak czarno-biała, jak pokazał program, ale jedno warto zapamiętać - w razie czego lepiej radzić się krowy niż astrologa.
 
adg

źródło: TT, bezprawnik.pl

#REKLAMA_POZIOMA#


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe