6 osób usłyszy zarzuty po wydarzeniach w Pucku

Podczas wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy w trakcie 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem grupa sympatyków KOD-u zakłócała porządek. Wznoszono okrzyki w stronę prezydenta – „oszust”, „zdrajca”, „będziesz siedział”. Później grupa ta usłyszała gratulacje od Małgorztaa Kidawy-Błońskiej. Teraz jak informuje Niezalezna – osoby te usłyszą zarzuty.
 6 osób usłyszy zarzuty po wydarzeniach w Pucku
/ Jakub Szymczuk/ KPRP

 - W ramach prowadzonych czynności wyjaśniających zarzuty zostały sformułowane wobec 6 osób. Osoby te są z różnych części kraju, z informacji które mamy dotychczas zarzuty usłyszała jedna osoba

– informuje st. sierż. Ewa Bresińska z Komendy Powiatowej Policji w Pucku. Osoby te będą odpowiadać z kodeksu karnego, grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności bądź kara grzywny do 5 tys. zł.
 
Zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa trafiły do puckiej prokuratury cztery dni po uroczystościach. Śledztwo w sprawie znieważania prezydenta jest w toku, ale jeszcze nikomu nie postawiono zarzutów.
 
Trwają również czynności w art. 51 kodeksu wykroczeń w zbiegu z art. 343 Ustawy Prawo o Ochronie Środowiska", który reguluje kwestie dotyczące tzw. porządku publicznego: "Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny".W tej sprawie zaruty sformułowano wobec 6 osób z różnych części kraju.
 
Źródło: niezalezna.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe