Petycja "Powiedz Netflixowi, by przestał seksualizować dziewczynki!" ma już grubo ponad 200 tysięcy podpisów

W sierpniu platforma serialowa Netflix zszokowała opinię publiczną swoją najnowszą produkcją - opowieścią o Amy, która próbuje "wyrwać się z dysfunkcyjnego środowiska swojej tradycyjnej rodziny" i dołącza do zespołu tanecznego, wykonującego rodzaj tańca o zabarwieniu erotycznym. Sprawa nie byłaby może aż tak oburzająca, gdyby nie fakt, że Amy ma... 11 lat. Mimo oburzenia i protestów, Netlifx zdecydował się na emisję produkcji. Do sieci zaczęły trafiać jej fragmenty - łagodnie rzecz ujmując, wprawiają w osłupienie. W sieci mamy do czynienia z szeregiem akcji hasztagowych np. #CancelNetflix czy#NetflixPedofilia, #NetflixPedofilo, #pedoflix #BoycotNetflix #BojkotNetflix. Internauci deklarują w sieci rezygnację z subskrypcji streamingowego giganta. Tylko w Polsce petycję "Powiedz Netflixowi, by przestał seksualizować dziewczynki!" podpisało już grubo ponad 200 tysięcy osób.
 Petycja
Screen Netflix

Netflix posunął się za daleko. Po premierze, w ciągu ostatniego roku, filmów, które gloryfikowały bluźnierstwo (Pierwsze kuszenie Chrystusa) i przemoc seksualną (365 dni), teraz Netflix zabrał się za seksulizację 11-letnich dziewczynek.
9 września ukaże się na tej globalnej platformie francuski film Cuties.
Opis, który Netflix pierwotnie dla niego przygotował (zanim nie został zmieniony z powodu licznych protestów) brzmiał:
"11-letnia Amy przeżywa fascynację zespołem tańca twerk. W nadziei, że dołączy do grupy tanecznej, zaczyna odkrywać swoją kobiecość, buntując się przeciwko tradycjom swojej rodziny".
Twerk to rodzaj tańca o silnym zabarwieniu erotycznym, wykonywany przez kobiety, a polegający na rytmicznym potrząsaniu pośladkami.

Ze wszystkich zapowiedzi i reklam wynika, że jest to film, który zajmuje się problemem seksualizacji dzieci.
Nawet jeśli obraz ten będzie miał charakter krytyczny wobec tego, jak często dzieci są seksulizowane w naszej kulturze, nie zmieni to faktu, że sam stanie się promocją tego zjawiska. Szczególnie, z powodu ogromnego zasięgu, jaki ma Netflix.

Nieuniknione jest też, że dla jakiegoś odsetka widzów film Cuties stanie się inspiracją w kierunku zainteresowań pedofilnych.

Nie sposób też zaprzeczyć, że tego rodzaju produkcjami Netflix jawnie przyczynia się do tego, by seksualizacja dzieci w mediach stała się normą.

Oglądalność jaką ma Netflix powoduje, że jego społeczna odpowiedzialność za dystrybuowane produkcje musi być wyższa niż innych nadawców. Firma ta powinna szczególnie dbać, by treści, które emituje nie były niebezpieczne dla rozwoju młodych odbiorców bądź w jakikolwiek inny sposób szkodliwe społecznie.

Podpisanie tej petycji pomoże nakłonić Netflix, by nie uchylał się więcej od tej odpowiedzialności.

Bardzo prosimy o podpis pod petycją, aby w ten sposób zażądać od dyrektora generalnego Netflixa Reeda Hastingsa wycofania się z planów emisji filmu Cuties.

- piszą autorzy petycji

- Reed Hastings, założyciel i dyrektor generalny Netflix:

Piszę do Pana, by wyrazić moje poważne zaniepokojonie zbliżającą się premierą filmu Cuties, który ma się pojawić na Netflixie 9 września.

Oczywiste jest, że zawiera on nie tylko treści o charakterze seksualnym, ale przede wszystkim, że fabuła obraca się wokół wątków erotycznych, których bohaterkami są 11-letnie dziewczynki.

Jest dla mnie absolutnie nie do przyjęcia promowanie filmów, które seksualizują dzieci.

Proszę o natychmiastową reakcję i usunięcie tej wysoce szkodliwej produkcji z kalendarza premier Netflixa!

- brzmi sama petycja

PETYCJĘ MOŻNA PODPISAĆ TUTAJ


Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura