REKLAMA

80 proc. pracowników MESKO za akcją strajkową

11 stycznia 2021 roku, decyzją Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego MESKO SA na terenie zakładu odbyło się referendum pracownicze. Pracownicy poprzez głosowanie odpowiadali na pytanie: „Czy jesteś za podjęciem akcji protestacyjnej w obronie Zakładu i poszanowania praw pracowniczych?”. Na ogólną liczbę obecnych w dniu referendum 2156 pracowników udział w wzięło 1780. Za przystąpieniem do akcji strajkowej opowiedziało się 1482 pracowników, co stanowi 83,26 proc.
 80 proc. pracowników MESKO za akcją strajkową
TS

 

„Wyniki głosowania w sposób jednoznaczny wskazują pełną determinację pracowników do obrony zakładu i obrony godności pracowniczej. Widząc pogarszającą się sytuację ekonomiczną, produkcyjną, brak umiejętności zarządzania, eskalowanie napięć społecznych, pogardę do pracowników, pomimo licznych prób zastraszania, utrudniania, inwigilacji, pracownicy MESKO SA w sposób jednoznaczny wyrazili sprzeciw wobec obecnego Zarządu. Mamy nadzieję, że Ministerstwo Aktywów Państwowych oraz Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej wezmą pod uwagę wyniki pracy obecnego Zarządu MESKO SA oraz uwzględnią opinię pracowników” – czytamy w komunikacie przedstawicieli związków zawodowych działających w MESKO.

Także Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” wyraziło swój niepokój w związku z sytuacją pracowniczą w tej firmie. „Trwające od kilku miesięcy niepokoje spowodowały zrozumiałą reakcję związków zawodowych. Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” w pełni popiera stanowisko związkowe poparte przez ponad 80 procent pracowników i apeluje do władz państwowych nadzorujących funkcjonowanie tego przedsiębiorstwa o poważne potraktowanie tych niepokojów i podjęcie oczekiwanych decyzji. Deklarujemy wsparcie wszystkich działań przeprowadzonych przez organizacje związkowe w MESKO” – czytamy w stanowisku podpisanym przez Waldemara Bartosza, przewodniczącego Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”.


Ankieta
Sejm poparł Fundusz Odbudowy

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Sejm poparł Fundusz Odbudowy
Tygodnik

Opinie

Popkultura