REKLAMA

"Niech szuka pomocy w Moskwie". Terlecki mocno o Cichanouskiej

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska spotkała się dzisiaj z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Współpracę działaczki z polską opozycją skomentował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska.
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska. / PAP/Piotr Nowak

„Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie" – skomentował spotkanie i wspólne wystąpienie  Cichanouskiej i Trzaskowskiego wicemarszałek Sejmu.

"A my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników” – dodał Terlecki.

 

 

Spotkanie Cichanouskiej z opozycją

W rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce liderka białoruskiej opozycji spotkała się z przedstawicielami polskiej opozycji. Swiatłana Cichanouska wystąpiła też na konferencji prasowej z prezydentem stolicy Rafałem Trzaskowskim.

– Rozmawialiśmy przed chwilą o pomocy dla Białorusi i Białorusinów przede wszystkim. Staramy się pomagać, jak tylko możemy. Samorządowcy w Warszawie i innych miastach staramy się pomagać organizując odpowiednią informację, wspierając wszystkie organizacje białoruskie, NGO-sy, zapewniając im siedzibę, informacje wszystkim Białorusinom, którzy są w Polsce – mówił Trzaskowskim podczas konferencji prasowej.

– To symboliczne, że spotykamy na konferencji prasowej się 4 czerwca, w dniu, w którym 1989 roku demokratyczne siły w Polsce pokonały reżim w pierwszych, częściowo wolnych wyborach. Naszym celem na Białorusi jest przeprowadzenie wolnych wyborów, które będą początkiem nowej, demokratycznej Białorusi – tłumaczyła Cichanouska.

Jak poinformował w mediach społecznościowych Trzaskowski, Cichanouska będzie też gościem organizowanego przez niego wydarzenia Campus Polska Przyszłości.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura