Trwa Walne Zebranie Delegatów Regionu Małopolskiego

Przed rozpoczęciem Zjazdu delegacja Zarządu Regionu oraz chętni delegaci złożyli kwiaty na grobie śp. Wojciecha Grzeszka w Nowej Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim. Następnie odbyła się msza św. w intencji Solidarności i WZD w Sanktuarium św. Józefa Obrońcy Miasta Krakowa.
– Chcemy podziękować za wspólne lata drogi związkowej ze zmarłym Wojciechem Grzeszkiem, a za razem w prosić w modlitwie o dary ducha świętego dla nas do dalszej pracy dla Solidarności, by odnajdywać to co najważniejsze
– głosił podczas kazania ksiądz kanonik Władysław Palmowski, kapelan małopolskiej Solidarności,
– Ważne by po zadumie rozeznać drogę, którą związek powinien podążać w tej nowej rzeczywistości zrodzonej przez pandemię. Trzeba powiedzieć szczerze, nastąpiła historyczna przemiana i w tej przemianie musimy na nowo odczytać miejsce związku
– dodał kapelan małopolskiej Solidarności.
W Walnym Zebraniu Delegatów w charakterze gości biorą udział m.in.: Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, Łukasz Kmita, Wojewoda Małopolski, Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego, ksiądz kanonik Władysław Palmowski, ksiądz prałat Stanisław Dutka, ksiądz prałat Józef Dobosz, Ewa Zydorek, Sekretarz Prezydium Komisji Krajowej.
*
Przypominamy, że 25 czerwca po ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Grzeszek, przewodniczący ZR Małopolskiego NSZZ „Solidarność” i radny województwa małopolskiego.
Wojciech Grzeszek urodził się w 1954 roku w Krakowie. Był przewodniczącym małopolskiej „Solidarności”, a także radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego z klubu Prawa i Sprawiedliwości. W czasach PRL był działaczem opozycji demokratycznej.
Od 1976 pracował jako korektor i specjalista ds. organizacji zarządzania w Drukarni Narodowej w Krakowie (obecnie Drukarnia Narodowa SA). Od IX 1980 w „Solidarności”. Po 13 XII 1981 kolporter wydawnictw podziemnych.
Od 2001 roku był przedstawicielem „Solidarności” Regionu Małopolska w Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. W 2015 został uhonorowany przez IPN tytułem „Świadka historii”.