REKLAMA

Czeski dziennikarz chciał zjeść w restauracji w Bogatyni, ale dowiedział się, że "Czechów nie obsługujemy"

Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów - postanowił w zeszły poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości UE.
 Czeski dziennikarz chciał zjeść w restauracji w Bogatyni, ale dowiedział się, że
/ Pixabay.com

Czesi mają do Polaków pretensje o to, że kopalnia Turów zmienia warunki gruntowo wodne w terenach nadgranicznych. Tymczasem przy granicach polsko-czeskiej, polsko-niemieckiej i niemiecko-czeskiej znajduje się całe zagłębie kopalni węgla brunatnego z czego większość kopalni i elektrowni, zarówno w Niemczech jak i w Czechach jest znacząco większa od polskiej. Problemem jest tylko polska.

Konflikt wywołuje w Polsce falę niechęci wobec Czechów.

Czeski dziennikarz Filip Harzer poskarżył się Gazecie Wyborczej, że nie został obsłużony w restauracji w Bogatyni, która wywiesiła informację o tym, że "Czechów nie obsługujemy"

- W polskiej dyskusji na temat Turowa pojawia się argument narodowościowy. W Czechach nie ma o tym mowy

- mówi Wyborczej Harzer

 

Kuriozalna decyzja TSUE

Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów - postanowił w poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości UE.

Czesi nie tylko zagrali nieczysto. Oni nas oszukali. Uznali, że mogą wszystko, że jesteśmy w takiej sytuacji, że można przyłożyć nam pistolet do głowy - mówi nieoficjalnie w rozmowie z "Wirtualną Polską" jeden z polityk z obozu władzy, znający kulisy negocjacji z Czechami ws. Turowa. 

Czytaj więcej: "To nie premier popełnił błąd, to Czesi zadali cios poniżej pasa". WP nieoficjalnie o negocjacjach

Tymczasem Jacek Saryusz-Wolski wskazuje na Twitterze, że postanowienie TSUE jest całkowicie bezprawne i bezskuteczne - tym postanowieniem bowiem TSUE narusza wyłączną kompetencję Rady UE w sprawach „dotyczących znaczącego zaopatrzenia w energię”


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura