[video] Kompromitująca wpadka posłanki Lewicy. "Dzieci marzną na granicy ukraińsko-słoweńskiej"

Wiceszefowa klubu Lewicy Magdalena Biejat była gościem na antenie programu Minęła 9 na antenie TVP Info, gdzie podczas rozmowy nt. trudnej sytuacji migracyjnej przy granicy z Białorusią zaliczyła kompromitującą wpadkę. 
Magdalena Biejat [video] Kompromitująca wpadka posłanki Lewicy.
Magdalena Biejat / screen video TVP Info

Pozwalamy doprowadzać do sytuacji, w której ci ludzie, wśród których jest bardzo dużo rodzin z dziećmi, siedzą w naszym lesie, trafiają do nas i są odsyłani. To rodziny, które są przez nasze służby odsyłane do lasu i na bagna. (...) Co ma zrobić Straż Graniczna polska, w sytuacji gdzie dzieci marzną na granicy ukraińsko, nie wiem... słoweńskiej powiedzmy. Czy litewskiej?

- pytała Magdalena Biejat. Tym samym pokazała kompromitujący brak podstawowej wiedzy - Ukraina nie graniczy bowiem ani ze Słowenią, ani z Litwą.  

 

No nic nie zrobią, bo to nie jest ich kompetencja. Ja mówię, żeby w ramach swoich kompetencji nasze służby zachowywały się w sposób odpowiedzialny i przestrzegały podstawowych zasad i prawnych i humanitarnych

- kontynuowała posłanka. Na te słowa mocno odpowiedział poseł Krzysztof Lipiec z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

 

To, co pani w tej debacie czyni nie zasługuje mówiąc delikatnie na pochwałę, bo ta pochwała jest z pani strony na rzecz reżimu Łukaszenki. Łukaszenka gra dziećmi i wy też gracie dziećmi. I to jest najgorsze, co może być. Wykorzystujecie razem z Łukaszenką dzieci jako tarcze obronne dla błędnych idei. Zamiast bronić Polski. Pani poseł, tych dzieci w lesie nie powinno w ogóle być. (...) Dzisiaj Polska i polski rząd ma największy problem z tym, że z jednej strony walczy z Łukaszenką, z drugiej strony walczy z waszymi poglądami, waszym podejściem do tego co się dzieje na granicy. Niestety z tej debaty również to wynika, że wy wspieracie bardziej Łukaszenkę niż polski rząd

- mówił poseł Krzysztof Lipiec.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe