Posłanka Lewicy ostro o słowach Senyszyn: „Takiej starości się boję”

Przemówienie Magdaleny Biejat zostało wygłoszone po hiszpańsku, „żeby nie zrozumiał nikt z posłów ani z oglądających obrady” – twierdzi posłanka PPS Joanna Senyszyn. W ostrych słowach odpowiedziała jej inna posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska.
 Posłanka Lewicy ostro o słowach Senyszyn: „Takiej starości się boję”
/ fot. YouTube

 

Posłanka Lewicy Magdalena Biejat zabrała w Sejmie głos w sprawie strajku generalnego mającego miejsce w zakładach Solaris. Całe swoje przemówienie wygłosiła w języku hiszpańskim. Dlaczego? Ponieważ właścicielem firmy jest hiszpański koncern CAF. Warto podkreślić, że Biejat zawodowo zajmuje się tłumaczeniem hiszpańskiej literatury.

Posłanka Lewicy zwróciła uwagę, że koncern CAF osiągnął w zeszłym roku ponad 22 miliony euro zysku, a „Jednocześnie wykwalifikowani robotnicy z piętnastoletnim stażem zarabiają równowartość ledwie 660 euro”. – Pracownicy domagali się podwyżki o równowartość 176 euro. Pracodawca postulat ten odrzucił – podkreśliła.

– CAF zaproponował natomiast podwyżki płac, które faworyzowały kadrę zarządzającą, podczas gdy robotnicy mogliby liczyć na podwyżki, z których najniższa wyniosłaby 45 euro. Koszt życia w Polsce stale rośnie, w tym przez najwyższą od dziesięcioleci inflację. W tej sytuacji jest oczywiste, że te propozycje były niewystarczające – dodała.

„Takiej starości się boję”

Całą sprawę postanowiła skomentować w mediach społecznościowych posłanka Polskiej Partii Socjalistycznej Joanna Senyszyn, której zdaniem przemówienie Biejat zostało wygłoszone po hiszpańsku, „żeby nie zrozumiał nikt z posłów ani z oglądających obrady”.

CZYTAJ TAKŻE: Ile emerytury pobiera Joanna Senyszyn? Kwota zwala z nóg

A pani profesor pisze tweety po polsku, a i tak nie wszystkie można zrozumieć” – czytamy w odpowiedzi jednej z internautek. „Moje tweety jak Media Markt – nie dla idiotów” – odparła Senyszyn.

W ostrych słowach podsumowała całą sytuację posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska: „Takiej starości się boję”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu Wiadomość
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu

We wtorek po południu senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej Senatu harmonogramu prac komisji senackich.

Platforma miała zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom? To nagranie mówi zupełnie co innego [VIDEO] Wiadomość
Platforma miała "zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom"? To nagranie mówi zupełnie co innego [VIDEO]

- Trzeba być wyjątkowym idiotą, by dziś sprzedaż części Lotosu ludziom powiązanym z #Putin.em [chodzi o połączenie Lotosu z Orlenem, przy okazji którego Komisja Europejska wymusza na Polsce sprzedaż części Lotosu, który w części będzie sprzedany Saudi Aramco, a część stacji benzynowych ma być wymieniona na stacje benzynowe węgierskiego koncernu MOL - przyp. red] próbować usprawiedliwiać zablokowaniem takiej sprzedaży 11 lat temu przez rząd premiera #Tusk.a. Szkoda tylko, że za te idiotyzmy płacimy wszyscy horrendalnymi cenami paliw - napisał były szef Platformy Borys Budka. Jednak co innego widać na nagraniu przypomnianym przez Samuela Pereirę.

Wcześniejsze wybory? Sekretarz generalny PiS zabiera głos Wiadomość
Wcześniejsze wybory? Sekretarz generalny PiS zabiera głos

W tej chwili nic na to nie wskazuje - powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, pytany czy będą wcześniejsze wybory. Poinformował, że w PiS trwają prace nad nowymi założeniami programowymi, w związku ze zmianą sytuacji gospodarczej i geopolitycznej.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe