Ostre słowa Mateusza Morawieckiego w Turowie! Mówił o sędziach TSUE

To były trudne negocjacje - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki w Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Żaden sędzia z Luksemburga, żaden brukselski urzędnik nie może nam dyktować warunków tego, jak mamy się rządzić u siebie w domu, jak mamy się rządzić w Polsce - dodał.
Mateusz Morawiecki Ostre słowa Mateusza Morawieckiego w Turowie! Mówił o sędziach TSUE
Mateusz Morawiecki / fot. PAP/Leszek Szymański

Szef polskiego rządu odwiedził w czwartek Kopalnię Węgla Brunatnego Turów.

To były trudne negocjacje. Koniec końców z tych 55 mln będziemy płacić 35 plus PGE jako takie różne projekty transgraniczne - 10, czyli można powiedzieć razem 45, a państwo polskie 35 mln – mówił premier.

Jak podkreślił, "najważniejsze jest to, że kopalnia i elektrownia mają normalne funkcjonowanie przed sobą". – O to mi chodziło przede wszystkim. I nigdy przez myśl mi nie przeszło, że może być inaczej – zaznaczył szef rządu.

„Żaden sędzia z Luksemburga…”

Żaden sędzia z Luksemburga, żaden brukselski urzędnik nie może nam dyktować warunków tego, jak mamy się rządzić u siebie w domu, jak mamy się rządzić w Polsce. I daliśmy temu wyraz – powiedział premier. 

– Do końca broniliśmy polskiej sprawy, mimo nałożonych kar na nas, mimo szantażu, nie ugięliśmy się i dopięliśmy swego – dodał.

Premier Mateusz Morawiecki i szef rządu Czech Petr Fiala podpisali w czwartek umowę "między Rządem RP a Rządem Republiki Czeskiej o współpracy w zakresie odnoszenia się do skutków na terytorium Republiki Czeskiej wynikających z eksploatacji kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe