„Nikt nie będzie robić z siebie pajaca”. Adam Małysz nie przebierał w słowach

Nikt nie będzie robić z siebie pajaca i się śmiać, kiedy nie idzie. Ale wszyscy właściwie przyjęli całą sytuację. Trenerzy robią, co tylko się da, aby było dobrze. Informacja płynąca wprost od zawodnika jest niezwykle istotna – mówi legenda polskich skoków narciarskich.
Adam Małysz „Nikt nie będzie robić z siebie pajaca”. Adam Małysz nie przebierał w słowach
Adam Małysz / fot. Marcin Żegliński / Tygodnik Solidarność

 

Adam Małysz w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty został zapytany o szanse polskich skoczków na medale podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Jak podkreślił, są zmotywowani do walki.

Atmosferę w kadrze trzeba podzielić na skoczków, którzy jadą na igrzyska, i tych, którzy zostają w domu. Ci, którzy do samego końca walczyli o Pekin i ostatecznie zostali wybrani do składu, są w euforii. Poczuli się dowartościowani. Ci, którzy nie jadą, są rozczarowani. Ale oczywiście odbyto z nimi odpowiednie rozmowy – podkreślił Małysz.

Zdaniem legendarnego polskiego skoczka, mimo że trwający sezon Pucharu Świata w skokach jest jednym z najgorszych od lat dla polskiej reprezentacji, to „jest jeszcze o co walczyć”. – Muszą wziąć się w garść i wznieść na najwyższy możliwy poziom. Oczywiście na takie postawienie sprawy odpowiedzieli pozytywnie – zaznaczył.

Nikt nie będzie robić z siebie pajaca i się śmiać, kiedy nie idzie. Ale wszyscy właściwie przyjęli całą sytuację. Trenerzy robią, co tylko się da, aby było dobrze. Informacja płynąca wprost od zawodnika jest niezwykle istotna – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe