Opozycja przekonuje, że Polacy stracili na Polskim Ładzie. Ilu z nich się z nią zgadza? [Sondaż]

Polski Ład wywołał ożywioną dyskusję w mediach. Politycy i publicyści przekonują, że większość Polaków straciła na reformie gospodarczej. A co o tym sądzą Polacy?
Portfel Opozycja przekonuje, że Polacy stracili na Polskim Ładzie. Ilu z nich się z nią zgadza? [Sondaż]
Portfel / Pixabay

O ocenę skutków Polskiego Ładu zapytała Polaków pracownia United Surveys na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”.

Jak wynika z badań, większość Polaków uważa, że Polski Ład nie wpłynął na ich sytuację. Taką odpowiedź wybrało 42,7 proc. badanych. Negatywnie wpływ Polskiego Ładu ocenia 37,7 proc. badanych. Pozytywnie wpływ reformy PiS na własne portfele oceniło 19,6 proc. badanych.

Wyborcy PSL nie zyskali

Ciekawie wygląda ocena Polskiego Ładu wśród elektoratów poszczególnych partii. 40 proc. wyborców PiS uważa, że zyskało na reformie, a 45 proc., że ich sytuacja się nie zmieniła.

Co ciekawe, odpowiedzi neutralne względem Polskiego Ładu dominują też wśród elektoratu Koalicji Obywatelskiej. Aż połowa wyborców tej formacji nie odczuła zmian. 38 proc. z nich ocenia negatywnie wpływ Polskiego Ładu na swój portfel.

Najwięcej niezadowolonych z Polskiego Ładu jest w elektoracie PSL i Konfederacji. Aż 98 proc. elektoratu ludowców uważa, że straciło na reformie PiS. Podobnie uważa też 53 proc. elektoratu Konfederacji. Żaden z pytanych wyborców tych dwóch formacji nie ocenił Polskiego Ładu pozytywnie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe