„Jestem w drodze do Waszyngtonu. Mam dobre informacje dla Polski”. Tajemniczy tweet Jacka Sasina

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin w poniedziałek będzie uczestniczyć w podpisaniu umowy między polskim KGHM i amerykańskim NuScale Power w sprawie budowy małych reaktorów atomowych – poinformowała w sobotę ambasada RP w Waszyngtonie. Będzie to główny punkt wizyty polityka w USA. Tymczasem Sasin opublikował enigmatyczny tweet.
Wicepremier Jacek Sasin „Jestem w drodze do Waszyngtonu. Mam dobre informacje dla Polski”. Tajemniczy tweet Jacka Sasina
Wicepremier Jacek Sasin / PAP/Leszek Szymański

Jestem w drodze do Waszyngtonu. Mam dobre informacje dla Polski. Szczegóły jutro o 18:00” – napisał Sasin na swoim twitterowym profilu.

Co mógł mieć na myśli Sasin?

Ambasada informuje, że Sasin przybędzie do Waszyngtonu w niedzielę, ale pierwszym oficjalnym i głównym punktem wizyty będzie poniedziałkowa uroczystość podpisania umowy między KGHM a NuScale.

Obie firmy już w ubiegłym roku podpisały wstępne porozumienie (tzw. memorandum of understanding, MoU) na budowę małych reaktorów modularnych (SMR), zaś w poniedziałek ma dojść do sfinalizowania transakcji. Podano wówczas, że chodzi o budowę czterech jednostek NuScale o mocy 77 MWe każda.

Zobacz też: Minister Sasin jedzie do USA. Będzie umowa na małe reaktory atomowe

Na środę wicepremier zaplanował odwiedziny kopalni Robinson w Nevadzie i spotkanie z pracownikami przedsiębiorstwa. Kopalnia obecnie należy do KGHM.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe