Ruszył protest AgroUnii w Warszawie. „Ponad 200 traktorów dojechało do stolicy” [WIDEO]

Na wjeździe do Warszawy policja zamknęła ruch na ul. Kasprzaka, żeby zablokować wjazd do centrum kolumnie traktorów, którymi rolnicy przyjechali do stolicy na protest AgroUnii. Rolnicy protestują pod hasłem "Godna płaca za ciężką pracę".
 Ruszył protest AgroUnii w Warszawie. „Ponad 200 traktorów dojechało do stolicy” [WIDEO]
/ fot. PAP/Piotr Nowak

Na wjazdowym pasie do Centrum stoi ok. 200 maszyn rolniczych. Rolnicy mają je pozostawić i wrócić dopiero po tym, jak ich postulaty przyjmie premier Mateusz Morawiecki.

Policja zablokowała oba pasy - wjazdowy i wyjazdowy z miasta na ul. Kasprzaka przy Ordona.

Lider AgroUnii Michał Kołodziejczak powiedział na miejscu dziennikarzom, że do Warszawy na protest przyjechali wściekli rolnicy.

Wszystko drożeje, drożeją nawozy, sadownicy z Grójca sprzedają swoje jabłka poniżej kosztów produkcji - po 60 groszy, podczas gdy w sklepach ich cena wynosi 3 zł 60 groszy. Rząd nie chce z nimi rozmawiać, musimy protestować, żeby się z nami liczyli – powiedział lider rolniczego związku.

Według organizatora protestu w stolicy będą tysiące osób, do rolników mają się również przyłączyć m.in. górnicy.

AgroUnia zaplanowała przemarsz sprzed Pałacu Kultury i Nauki do budynku kancelarii premiera w Alejach Ujazdowskich.

Rolnicy mają przenośne syreny, wyciem których zwracają na siebie uwagę. Na traktorach umieścili polskie flagi i flagi z logo AgroUnii oraz hasła: m.in. "PiS zabija polskiego rolnika, a wspiera Chińczyka", czy "Wysokie ceny nawozów = drogi chleb".

Są też hasła przeciw budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) - "Żeby wam nasza krzywda bokiem wyszła!!! Nie oddamy ziemi!!! Nie dla CPK!!!"

Piesza część manifestacji ma ruszyć o godz. 10.00 sprzed Pałacu Kultury i Nauki w kierunku kancelarii premiera - w południe rolnicy chcą tam przekazać petycję do szefa rządu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe